Fotball: Trekning Uefa-cupen

Monte Carlo (NTB): Trekning av 1. runde av Uefa-cupen i fotball fredag:

Gruppe 1:

Aris (Hellas) - Servette (Sveits)

Røde Stjerne (Jugoslavia) - Montpellier (Frankrike)

Inter Bratislava (Slovakia) - Rapid Wien (Østerrike)

Juventus (Italia) - Omonia Nikosia (Kypros).

Gruppe 2:

Bodø/Glimt - Werder Bremen (Tyskland)

Ajax (Nederland) - Dukla Banska Bystrica (Slovakia)

Helsingborg (Sverige) - Karpaty Lvov (Ukraina)

Leeds (England) - Partizan (Jugoslavia)

Gruppe 3:

Skonto Riga (Latvia) - Widzew Lodz (Polen)

Wolfsburg (Tyskland) - Debrecen (Ungarn)

Lausanne (Sveits) - Celta (Spania)

Parma (Italia) - Krijvbas Krijvij Rig (Ukraina)

Gruppe 4:

Atletico Madrid (Spania) - Ankaragucu (Tyrkia)

Tottenham (England) - Zimbru Tsjisinau (Moldova)

Teplice (Tsjekkia) - Ferencvaros (Ungarn)

Maccabi Tel Aviv (Israel) - Lens (Frankrike)

Gruppe 5:

Monaco (Frankrike) - St. Johnstone (Skottland)

West Ham (England) - Osijek (Kroatia)

Beira Mar (Portugal) - Vitesse (Nederland)

Torpedo Kutajsi (Georgia) - AEK Athen (Hellas)

Gruppe 6:

Roma (Italia) - Setubal (Portugal)

Anderlecht (Belgia) - Olimpija Ljubljana (Slovenia)

Amica Wronki (Polen)- Brøndby (Danmark)

Lokomotiv Tbilisi (Georgia) - PAOK (Hellas)

Gruppe 7:

Celtic (Skottland) - Hapoel Tel Aviv (Israel)

Sigma Olomouc (Tsjekkia) - Mallorca (Spania)

Lyon (Frankrike) - HJK Helsingfors (Finland)

Lech Poznan (Polen) - IFK Göteborg (Sverige)

Gruppe 8:

AB (Danmark) - Grasshoppers (Sveits)

MTK Budapest (Ungarn) - Fenerbahce (Tyrkia)

Benfica (Portugal) - Dinamo Bucuresti (Romania)

CSKA Sofia (Bulgaria) - Newcastle (England)

Gruppe 9:

Viking - Sporting Lisboa (Portugal)

Grazer AK (Østerrike) - Spartak Trnava (Slovakia)

Ionikos (Hellas) - Nantes (Frankrike)

Hapoel Haifa (Israel) - Brugge (Belgia)

Gruppe 10:

Steaua Bucuresti (Romania) - LASK Linz (Østerrike)

Zenit St. Petersburg (Russland) - Bologna (Italia)

Anorthosis Famagusta (Kypros) - Legia Warszawa (Polen)

Gorica (Slovenia) - Panathinaikos (Hellas)

Gruppe 11:

Lokomotiv Moskva (Russland) - Lyngby (Danmark)

Kaiserslautern (Tyskland) - Kilmarnock (Skottland)

Roda (Nederland) - Sjakhtar Donetsk (Ukraina)

Hajduk Split (Kroatia) - Levski Sofia (Bulgaria)

Gruppe 11:

Stabæk - Deportivo La Coruna (Spania)

Udinese (Italia) - AaB (Danmark)

Zürich (Sveits) - Lierse (Belgia)

Vojvodina (Jugoslavia) - Slavia Praha (Tsjekkia)

.

Første kamp spilles torsdag 16. september, mens returkampene går torsdag 30. september.