Friidrett-VM: Kvalifisering lørdag

Friidretts-VM lørdag, kvalifisering:

Menn:

Kule (Følgende til finale, kval-grense 20,00 m):

Gruppe A:

1) John Godina, USA 20,69, 2) Oliver-Sven Buder, Tyskland 20,50, 3) Jurij Belonog, Ukraina 20,47, 4) Arsi Harju, Finland 20,16, 5) Andy Bloom, USA 20,07, 6) Burger Lambrechts, Sør-Afrika 19,93, 7) Saulius Kleiza, Litauen 19,83.

Gruppe B:

1) Kevin Toth, USA 20,52, 2) C. J. Hunter, USA 20,36, 3) Dragan Petric, Jugoslavia 20,27, 4) Aleksander Bagatsj, Ukraina 20,12, 5) Ville Tisanoja, Finland 19,87.

Finalen går lørdag kveld.

100 m (følgende til kvartfinale):

1. heat:

1) Maurice Greene, USA 10,30, 2) Patrick Stevens, Belgia 10,38, 3) Vitaliy Medvedev, Kasakhstan 10,39, 4) Bradley McCuaig, Canada 10,42.

2. heat:

1) Jason Gardener, Storbritannia 10,27, 2) Roland Nemeth, Ungarn 10,28, 3) Christforos Choidis, Hellas 10,30.

3. heat:

1) Frankie Fredericks, Namibia 10,22, 2) Piotr Balcerzak, Polen 10,23, 3) Freddy Mayola, Cuba 10,25, 4) Stefano Tilli, Italia 10,35.

4. heat:

1) Tim Montgomery, USA 10,27, 2) Georgios Theodoridis, Hellas 10,32, 3) Andre Domingos Da Silva, Brasil 10,41, 4) Claude Toukene, Kamerun 10,44.

5. heat:

1) Bruny Surin, Canada 10,18, 2) Darren Campbell, Storbritannia 10,37, 3) Inoceent Asonze, Nigeria 10,47.

6. heat:

1) Dwain Chambers, Storbritannia 10,34, 2) Koji Ito, Japan 10,38, 3) Aleksandr Porkhomovskiy, Israel 10,42.

7. heat:

1) Davidson Ezinwa, Nigeria 10,22, 2) Brian Lewis, USA 10,23, 3) Kareem Streete-Thompson, Caymanøyene 10,24, 4) Tommy Kafri, Israel 10,38, 5) Eric Nkansah, Ghana 10,42.

8. heat:

1) Tim Harden, USA 10,18, 2) Carlos Calado, Portugal 10,20, 3) Deji Aliu, Nigeria 10,22, 4) Marcin Nowak, Polen 10,23.

9. heat:

1) Matt Shirvington, Australia 10,24, 2) Nathanoel Esprit, De nederlandske Antiller 10,28, 3) Leonard Myles-Mills, Ghana 10,29, 4) Patrick Jarrett, Jamaica 10,34.

10. heat:

1) Obadele Thompson, Barbados 10,26, 2) Ibrahim Meite, Elbeinskysten 10,28, 3) Matthew Quinn, Sør-Afrika 10,28, 4) Gabor Dobos, Ungarn 10,30, 5) Vicente Lenilson De Lima, Brasil 10,38, 6) Stephane Buckland, Mauritius 10,43.

Kvinner:

100 m (følgende til kvartfinale):

1. heat:

1) Marion Jones, USA 11,22, 2) Andrea Philipp, Tyskland 11,38, 3) Lauren Hewitt, Australia 11,41, 4) Kim Gevaert, Belgia 11,48.

2. heat:

1) Christine Arron, Frankrike 11,10, 2) Irina Privalova, Russland 11,45, 3) Cheryl Taplin, USA 11,45, 4) Wendy Hartman, Sør-Afrika 11,49.

3. heat:

1) Inger Miller, USA 11,21, 2) Debbie Ferguson, Bahamas 11,34, 3) Katia Benth, Frankrike 11,42, 4) Joice Maduaka, Storbritannia 11,43, 5) Marion Wagner, Tyskland 11,57.

4. heat:

1) Chandra Sturrup, Bahamas 11,32, 2) Liliana Allen, Mexico 11,39, 3) Susanthika Jayasinghe, Sri Lanka 11,42, 4) Johanna Manninen, Finland 11,52, 5) Nova Peris-Kneebone, Australia 11,52, 6) Oksana Dijatjsenko-Ekk, Russland 11,54.

5. heat:

1) Ekaterini Thanou, Hellas 11,10, 2) Philomina Mensah, Canada 11,24, 3) Mercy Nku, Nigeria 11,38, 4) Natalja Safronnikova Vinogradova, Burundi 11,44.

6. heat:

1) Petja Pendareva, Bulgaria 11,16, 2) Sevatheda Fynes, Bahamas 11,21, 3) Endurance Ojokolo, Nigeria 11,42, 4) Lucimar Aparecida De Moura, Brasil 11,51, 5) Martha Adusei, Canada 11,53.

7. heat:

1) Zhanna Tarnopolskaja-Pintusevitsj, Ukraina 11,20, 2) Gail Devers, USA 11,32, 3) Natalja Ignatova, Russland 11,40, 4) Peta-Gaye Dowdie, Jamaica 11,44.

(NTB)