Friidretts-VM: Kvalifisering søndag

Friidretts-VM søndag, kvalifisering:

Menn:

100 m, semifinaler (de fire beste i hvert heat til finale):

1. heat:

1) Maurice Greene, USA 9,96, 2) Dwain Chambers, Storbritannia 10,09, 3) Tim Montgomery, USA 10,14, 4) Kareem Streete-Thompson, Caymanøyene 10,14. Ikke til finale: 5) Darren Campbell, Storbritannia 10,15.

Matt Shirvington, Australia diskvalifisert, Frankie Fredericks, Namibia og Freddy Mayola, Cuba startet ikke.

2. heat:

1) Bruny Surin, Canada 9,96, 2) Tim Harden, USA 10,05, 3) Obadele thompson, Barbados 10,07, 4) Jason Gardener, Storbritannia 10,10. Ikke til finale: 5) Brian Lewis, USA 10,13, 6) Leonard Myles-Miles, Ghana 10,16, 7) Davidson Ezinwa, Nigeria 10,40, 8) Gabor Dobos, Ungarn 10,47.

Finalen gikk senere søndag.

Diskos (følgende til finale):

Gruppe 1:

1) Virgilius Alekna, Litauen 65,86, 2) Lars Riedel, Tyskland 64,00, 3) Michael Mollenbeck, Tyskland 63,53, 4) Aleksander Tammert, Estland 63,27, 5) Anthony Washington, USA 63,18, 6) Li Shaojie, Kina 62,89, 7) Robert Fazekas, Ungarn 62,79.

Gruppe 2:

1) Jürgen Schult, Tyskland 65,65, 2) Vladimir Dubrovsjtsjik, Hviterussland 64,23, 3) Andy Bloom, USA 64,06, 4) Aleksander Boritsjevskij, Russland 63,40, 5) Vaclavas Kidykas, Litauen 62,83.

Finalen avvikles tirsdag.

Kvinner:

100 m, semifinaler (de fire beste i hvert heat til finale):

1. heat:

1) Inger Miller, USA 10,80, 2) Ekaterini Thanou, Hellas 10,82, 3) Chandra Sturrup, Bahamas 11,02, 4) Mercy Nku, Nigeria 11,11. Ikke til finale: 5) Liliana Allen, Mexico 11,13, 6) Philomina Mensah, Canada 11,26, 7) Petya Pendareva, Bulgaria 11,28, 8) Natalja Vinogradova-Safronnikova, Hviterussland 11,33

2. heat:

1) Marion Jones, USA 10,83, 2) Gail Devers, USA 10,94, 3) Zhanna Tarnopolskaja-Pintusevitsj, Ukraina 10,98, 4) Christine Arron, Frankrike 11,04. Ikke til finale: 5) Debbie Ferguson, Bahamas 11 ,12, 6) Sevatheda Fynes, Bahamas 11,15, 7) Andrea Philipp, Tyskland 11,27, 8) Lauren Hewitt, Australia 11,29.

Finalen gikk senere søndag.

400 m hekk (følgende til semifinale):

1. heat:

1) Andrea Blackett, Barbados 54,74, 2) Daimi Pernia, Cuba 54,88, 3) Judit Szekeres, Ungarn 55,04, 4) Mame Tacko Diouf, Senegal 55,30.

2. heat:

1) Nezha Bidouane, Marokko 54,64, 2) Debbie-Ann Parris, Jamaica 55,35, 3) Sinead Dudgeon, Storbritannia 55,38.

3. heat:

1) Sandra Glover, USA 54,47, 2) Tatjana Teresjtsjuk, Ukraina 54,61, 3) Jekaterina Bakhvalova, Russland 54,65, 4) Ulrike Urbansky, Tyskland 54,67, 5) Monica Niederstatter, Italia 55,10.

4. heat:

1) Deon Hemmings, Jamaica 54,27, 2) Michelle Johnson, USA 54,79, 3) Natalja Torsjina, Kasakhstan 54,95, 4) Susan Smith, Irland 55,06.

Semifinalene avvikles mandag.

(NTB)