Mannen som tidligere ble omtalt som Belgias sterkeste mann, Frédéric Sinistra (40), er død.
Hvordan han døde, hersker det derimot sterk uenighet om.
- Ikke covid
Flere belgiske medier hevder at Sinistra, som var coronafornekter, mistet livet fordi han skal ha blitt smittet av nettopp covid-19.
Kona mener hardnakket at det er feil, og ønsker å renvaske mannens navn.
- Mannen min døde ikke av covid, og han ville aldri ha akseptert at det som skjedde med ham, ble brukt til å spre frykt og fremme vaksinasjon, skriver hun på hans Instagram-profil.
Sinistra var ikke vaksinert mot corona, og ifølge den tyske avisa Focus.de gikk coronafornektelsen så langt at han skal ha nektet å si ordene «covid-19» eller «corona».
Ifølge den belgiske avisa De Morgen var det først etter at hans trener truet med å slutte, at han dro på sykehuset med lungeproblemene.
Beskrev symptomer
40-åringen delte de påfølgende dagene flere bilder fra sykesenga, der han også beskrev symptomene han hadde.
- En haug med sykdommer angriper lungene mine, skrev Sinistra, og fortalte at han hadde tatt en CRP-test som viste et oppsiktsvekkende høyt tall, noe som tydet på en infeksjon.
For å fortsette å lese denne artikkelen må du logge inn
Denne artikkelen er over 100 dager gammel. Hvis du vil lese den må du logge inn.
Det koster ingen ting, men hjelper oss med å gi deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger