Ga seg etter RBK-kampen

José «The Special One» Mourinho er ferdig som Chelsea-sjef.

Hei, denne artikkelen er over ett år gammel og kan inneholde utdatert informasjon
Publisert
Sist oppdatert

(Dagbladet.no): José Mourinho går av som Chelseas manager. Dette melder Sky News og BBC i 01-tida.

- Chelsea FC og José Mourinho har blitt enige om å gå hver sin vei i dag (torsdag), kunngjør London-klubben på hjemmesida en times tid seinere.44-åringen anses av mange som den beste treneren i Premier League, og avgangen kommer som et sjokk i fotballverdenen.

- Det er ganske utrolig, egentlig, når man tenker på hva Mourinho har fått til med klubben, sier Steve Curry, en av Storbritannias mest respekterte fotballreportere, til Sky News.

- Han var virkelig spesiell. Han etterlater seg et enormt tomrom, uttaler BBC News\' fotballkommentator Olly Foster om den storkjefta portugiseren, som utnevnte seg selv til «The Special One».

Sendte SMS

Mourinho, som har vært Premier League-lagets manager i 3 1/2 år, skal ifølge BBC News ha sendt SMS-er til sentrale spillere som John Terry, Frank Lampard og Didier Drogba og fortalt at han slutter.

«Lykke til resten av karrieren,» skal være ordlyden i den knappe SMS-en.

Utløsende årsak til at den legendariske manageren og treneren gir seg, skal være Champions League-kampen mot Rosenborg hjemme på tirsdag, som endte 1-1.

For å fortsette å lese denne artikkelen må du logge inn

Denne artikkelen er over 100 dager gammel. Hvis du vil lese den må du logge inn.

Det koster ingen ting, men hjelper oss med å gi deg en bedre brukeropplevelse.

Gå til innlogging med

Vi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.

Vi bryr oss om ditt personvern

Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer