- Zorja-Manchester United 0-2 (0-0)
(Dagbladet): Manchester United var mer eller mindre sikret avansement i Europa League før kveldens siste gruppespillkamp mot ukrainske Zorja.
De røde djevlene måtte tape kampen samtidig som at Feyenoord måtte slå Fenerbahce.
Den første omgangen gikk rolig for seg på banen, men likevel ble det dramatikk like før halvtimen var spilt.
Smell
Plutselig gikk det av et voldsomt drønn på banen.
- Der smalt det ordentlig på tribunen. Hva var det for noe? utbrøt kommentator Kenneth Fredheim på MAX.
Smellet fulgtes av en pipekonsert, og reprisen viste at det ble kastet et bluss mot United-keeper Sergio Romero. Det landet cirka fem meter fra keeperen, som heldigvis ikke tok noen skade av smellet.
- Det er jo galskap. Det er livsfarlig. Jeg vet ikke hva det er i smellet, men hadde det landet i nærheten kunne det ha skjedd noe, sier Bengt Eriksen i MAX-studioet.
Herlig prestasjon
Det var hjemmelaget som åpnet kampen best. Etter åtte minutter skapte de en god dobbeltsjanse. Ihor Kharatin satte Sergio Romero på test før returen ble banket i nettveggen.
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger