Vi bryr oss om ditt personvern

Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Les mer

Sport

Mer
Min side Logg ut

Håndballjentene nominert til årets lag

Les alle nominasjonene her.

Det er gjort følgende nominasjoner til Idrettsgallaen 2004 i Hamar 8. januar:

Idrettsgallaen sendes på NRK1 lørdag 8. januar klokken 19.55.

Styrke, hurtighet og spenst:

Andreas Thorkildsen (spyd), Marit Bjørgen (langrenn), Roar Ljøkelsøy (hopp).

Utholdenhet :

Eirik Verås Larsen (padling), Gunn-Rita Dahle (terrengsykling), Olaf Tufte (roing).

Konsentrasjon:

Sigurd Pettersen (hopp), Liv Grete Poirée (skiskyting), Siren Sundby (seiling).

Lagkonkurranse:

VM-laget i kvinnenes skiskytterstafett: Gunn Margit Andreassen, Gro Marit Istad Kristiansen, Linda Tjørhom og Liv Grete Poirée, VM-laget i mennenes O-stafett: Bjørnar Valstad, Øystein Kristiansen og Jørgen Rostrup, VM-laget i skiflyging: Bjørn Einar Romøren, Sigurd Pettersen, Tommy Ingebrigtsen og Roar Ljøkelsøy.

Lagidrett:

Curlinglandslaget kvinner, Fotballandslaget, menn, håndballandslaget kvinner.

Årets gjennombrudd:

Morten Gamst Pedersen (fotball), Christopher Gundersen (seiling), Kjersti Beck (håndball), Øystein Grødum (skøyter)

Årets funksjonshemmede utøver:

Ann Cathrine Lubbe (ridning), Rolf Einar Pedersen (kjelkehockey), kjelkehockey landslaget, Cecilie Drabsch (svømming).

Årets trener:

Tore Øvrebø (roing), Thomas Guttormsen (seiling), Mika Kojonkoski (hopp), Kenneth Flesjå (sykling), Marit Breivik (håndball).

Åpen klasse:

Pål Anders Ullevålseter (motorsykkel), Bjørn Rune Gjelsten (offshoreracing), Ailo Gaup (FMX), Aina Nygaard og Jørgen B.

Sandnes (dansing), Charlotte Filberg (dansing).

Årets navn:

Eirik Verås Larsen (padling), Siren Sundby (seiling), Gunn-Rita Dahle (terrengsykling), Liv Grete Poirée (skiskyting), Andreas Thorkildsen (spyd), Olaf Tufte (roing), Roar Ljøkelsøy (hopp), Sigurd Pettersen (hopp), Marit Bjørgen (langrenn).

Årets Kniksen (fotball):

Erik Hagen (Vålerenga), Claus Lundekvam (Southampton), Thomas Myhre (Sunderland).

Hovedjuryen består av følgende:

Jarle Aambø (juryleder), Heidi Tjugum, Karen-Marie Ellefsen, Jan-Erik Aalbu, Ådne Søndrål.

Juryen for årets funksjonshemmedes idrettsutøver:

Mette Berg (juryleder), Ingolf Mork, Berit Rekaa, Cato Zahl Pedersen.

Juryen for årets Kniksen:

Hallvar Thoresen, Vidar Sanderud, Boye Skistad, Andreas Morisbak, Arne Scheie.

(NTB)

GULLJENTENE: Håndballjentene konkurrerer blant annet mot Åge Hareides menn i kampen om tittelen «Årets lag».
Utforsk andre nettsteder fra Aller Media