Her er det norske OL-landslaget

Norges Idrettsforbund og Olympiske Komite tok i sitt siste uttaksmøte i dag ut disse utøverne til OL i Nagano:

Alpint (10):

Menn: Hans-Petter Buraas (Bærum), Ole Kristian Furuseth (Ullensaker), Finn Christian Jagge (Bærum), Lasse Kjus (Bærum), Tom Stiansen (Asker), Harald Christian Strand Nilsen (Gjøvik), Kjetil André Aamodt (Nordstrand).

Kvinner: Trine Bakke (Byåsen), Andrine Flemmen (Rival), Ingeborg Helen Marken (Eggedal).

Curling (10):

Menn: Eigil Ramsfjell, Anthon Grimsmo, Jan Thoresen, Tore Torvbråten, (alle Snarøen), Stig Arne Gunnestad (Risenga).

Kvinner: Dordi Agathe Nordby, Marianne Haslum, Kristin Tøsse Løvseth, Grete Wolan, Hanne Woods (alle Snarøen).

Fristil (1):

Kari Traa (Voss).

Hopp (4):

Kristian Brenden (Tormod), Roar Ljøkelsøy (Orkdal), Lasse Ottesen (Aurskog/Finstadbru), Henning Stensrud (Hurdal).

Kombinert (5):

Kenneth Braaten (Bosmo & Ytteren), Bjarte Engen Vik (Bardufoss & Omegn), Kristian Hammer (Bardu), Fred Børre Lundberg (Bardu), Halldor Skard jr. (Heming).

Langrenn (14):

Menn: Thomas Alsgaard (Eidsvoll Værk), Bjørn Dæhlie (Nannestad), Anders Eide (Snåsa), Frode Estil (Byåsen), Tor Arne Hetland (Byåsen), Erling Jevne (Øyer/Tretten), Sture Sivertsen (Leirådal), Krister Sørgård (Kirkenes & Omegn).

Kvinner: Trude Dybendahl Hartz (Kjelsås), Bente Martinsen (Nittedal), Marit Mikkelsplass (Kjelsås), Anita Moen Guidon (Trysilfjellet), Elin Nilsen (Bossmo & Ytteren), Maj Helen Sorkmo (Os).

Skiskyting (11):

Menn: Frode Andresen (Hønefoss), Dag Bjørndalen (Simostranda), Ole Einar Bjørndalen (Simostranda), Egil Gjelland (Voss), Sylfest Glimsdal (Nord Aurdal), Halvard Hanevold (Asker).

Kvinner: Gunn Margit Andreassen (Birkenes), Hildegunn Mikkelsplass (Simostranda), Anette Sikveland (Vestre Trysil), Ann-Elen Skjelbreid (Hålandsdalen), Liv Grete Skjelbreid (Hålandsdalen).

Skøyter (6):

Remi Hereide (Fana), Brigt Rykkje (Hardanger), Grunde Njøs (Leinstrand), Kjell Storelid (Stord), Lasse Sætre (Sand), Ådne Søndrål (Hol).

Snøbrett (8):

Menn: Kim Christiansen, Daniel Franck, Klas Vangen (alle Norges Half-pipe Club), Roger Hjelmstadstuen (AbDull Brettklubb), Rune Lundsør (Slob Horten).

Kvinner: Stine Brun Kjeldaas, Anne Molin Kongsgaard (begge Norges Half-pipe Club), Christel Thoresen (Bærum Skiklubb).

Et siste suppleringsuttak skjer mandag 26. januar.

(NTB)