MEDALJER FRA 21. FEBRUAR: Riktignok skal ikke de avbildede kombinertløperne i aksjon før fredag 22. februar, men medaljene i årets ski-VM i Seefeld deles ut fra torsdag 21. februar. Da går langrennssprintene av stabelen. Foto: AFP / APA AND EXPA / JFK / NTB Scanpix
MEDALJER FRA 21. FEBRUAR: Riktignok skal ikke de avbildede kombinertløperne i aksjon før fredag 22. februar, men medaljene i årets ski-VM i Seefeld deles ut fra torsdag 21. februar. Da går langrennssprintene av stabelen. Foto: AFP / APA AND EXPA / JFK / NTB ScanpixVis mer

Program ski-VM 2019

Her er hele programmet for ski-VM i Seefeld 2019

Se når alle konkurransene går.

Ski-VM er et av årets aller største høydepunkter for sportsinteresserte nordmenn, og i 2019 går det i Østerrike og byen Seefeld mellom 20. februar og 3. mars.

Under følger den fullstendige oversikten over hvilke øvelser som går når, slik at du allerede nå kan planlegge hvilke dager du skal prioritere å følge ekstra nøye med på skigleden fra Tyrol.

Medaljeøvelsene er uthevet i teksten.

Onsdag 20. februar:

Klokka 12.30: Kvalifisering for kvinner til 5 kilometer klassisk. (For løpere som ikke er kvalifisert gjennom verdenscup)

Klokka 14.00: Kvalifisering for herrer til 10 kilometer klassisk. (For løpere som ikke er kvalifisert gjennom verdenscup)

Klokka 18.00: Åpningsseremoni i Seefeld.

Torsdag 21. februar:

Klokka 12.00: Prolog sprint fristil, både kvinner og herrer.

Klokka 14.00: Finaler langrenn sprint fristil.

Fredag 22. februar:

Klokka 09.30: Prøveomgang hopp storbakke, kombinert. (I Innsbruck)

Klokka 10.30: Hopp storbakke (HS130 i Innsbruck) for kombinert.

Klokka 14.30: Kvalifisering hopp storbakke for menn. (I Innsbruck)

Klokka 16.15: Kombinert langrenn, 10 kilometer.

Klokka 18.00: Medaljeseremonier for langrennssprintene og kombinert.

Lørdag 23. februar:

Klokka 11.00: 15 kilometer med skibytte for kvinner.

Klokka 12.30: 30 kilometer med skibytte for menn.

Klokka 14.30: Hopp, storbakke for menn. (I Innsbruck)

Klokka 18.30: Medaljeseremonier 15- og 30-kilometer langrenn og hopp storbakke.

Søndag 24. februar:

Klokka 09.15: Semifinaler lagsprint langrenn, herrer og kvinner.

Klokka 09.30: Prøveomgang hopp, lagsprint kombinert. (I Innsbruck)

Klokka 10.30: Hopp, lagsprint kombinert. (I Innsbruck)

Klokka 11.30: Finaler lagsprint langrenn, herrer og kvinner.

Klokka 13.30: Lagsprint kombinert, 2 x 7,5 kilometer langrenn.

Klokka 13.45: Prøveomgang laghopp. (I Innsbruck)

Klokka 14.45: Lagkonkurranse hopp. (I Innsbruck)

Klokka 18.30: Medaljeseremonier lagkonkurransene.

Mandag 25. februar:

Hviledag.

Tirsdag 26. februar:

Klokka 13.30: 10 kilometer klassisk for kvinner.

Klokka 16.00: Kvalifisering hopp for kvinner.

Onsdag 27. februar:

Klokka 14.00: 15 kilometer klassisk for herrer.

Klokka 15.00: Prøveomgang hopp for kvinner.

Klokka 16.15: Hopp for kvinner.

Klokka 18.30: Medaljeseremoni 10 og 15 kilometer langrenn.

Torsdag 28. februar:

Klokka 10.00: Prøveomgang hopp kombinert.

Klokka 11.00: Hopp normalbakke kombinert.

Klokka 13.00: Stafett langrenn for kvinner, 4x5 kilometer.

Klokka 15.15: Kombinert langrenn 10 kilometer.

Klokka 15.15: Prøveomgang normalbakke hopp for menn.

Klokka 16.30: Kvalifisering normalbakke hopp for menn.

Klokka 18.30: Medaljeseremoni hopp kvinner, stafett og kombinert.

Fredag 1. mars:

Klokka 13.15: Stafett langrenn for menn, 4x10 kilometer.

Klokka 15.00: Prøveomgang hopp menn normalbakke.

Klokka 16.00: Hopp menn normalbakke.

Klokka 18.30: Medaljeseremoni stafett herrer.

Lørdag 2. mars:

Klokka 10.00: Prøveomgang lagkonkurranse kombinert i normalbakken.

Klokka 11.00: Lagkonkurranse kombinert, hopp normalbakke.

Klokka 12.15: 30 kilometer fellestart fristil for kvinner.

Klokka 14.45: Lagkonkurranse kombinert, langrenn 4x5 kilometer.

Klokka 15.00: Prøveomgang mixed lagkonkurranse hopp, normalbakke.

Klokka 16.00: Mixed lagkonkurranse hopp, normalbakke.

Klokka 18.30: Medaljeseremonier langrenn, kombinert lagkonkurranse, hopp normalbakke og mixed lagkonkurranse.

Søndag 3. mars:

Klokka 13.00: 50 kilometer fellesstart fristil for herrer.

Klokka 15.30: Medaljeseremoni 50 kilometer og avslutningsseremoni.