PÅ HJEMMEBANE: Edvald Boasson Hagen stiller på startstreken i sykkel-VM i Bergen. Her fra VM i Nederland i 2012. Foto: Stian Lysberg Solum / NTB scanpix
PÅ HJEMMEBANE: Edvald Boasson Hagen stiller på startstreken i sykkel-VM i Bergen. Her fra VM i Nederland i 2012. Foto: Stian Lysberg Solum / NTB scanpixVis mer

Program for VM i sykkel i Bergen 2017

Her er oversikten over rittene under sykkel-VM i Bergen

Sykkel-VM i Bergen varer fra 16. til 24. september. Her får du oversikt over hvor og når de forskjellige rittene er.

Lørdag 16. september

Trening lagtempo i Askøy/Bergen klokka 10.00 til 13.30.

Åpningsseremoni i Bergen klokka 17.00 til 18.30.

Søndag 17. september

Lagtempo for kvinner elite i Bergen sentrum/Askøy klokka 12.05 til 13.55.

Lagene:

  • Bepink Cogeas - Italia
  • Boels Dolmans - Nederland
  • BTC City Ljubljana - Slovenia
  • Canyon Sram Racing - Tyskland
  • Cervelo - Bigla - Tyskland
  • FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope - Frankrike
  • Hitec Products - Norge
  • Team Sunweb - Nederland
  • Team Veloconcept - Danmark

Lagtempo for menn elite i Bergen sentrum/Askøy klokka 15.35 til 17.25.

Lagene:

  • Astana Pro Team - Kasakhstan
  • BMC Racing Team - USA
  • Bora - Hansgrohe - Tyskland
  • Movistar Team - Spania
  • Orica - Scott - Australia
  • Quick - Step Floors - Belgia
  • Team Katusha Alpecin
  • Team LottoNL - Jumbo - Nederland
  • Team Sky - Storbritannia
  • Team Sunweb - Tyskland
  • Trek Segafredo - USA
  • CCC Sprandi Polkowice
  • Joker - Icopal - Norsk
  • SANGEMINI - Italia
  • Team Fixit.no - Norge
  • Team Sparebanken Sør - Norge
  • UNO - X Hydrogen Development - Norge

Blant rytterne som stiller på den foreløpige startlista er:

  • Alexander Kristoff, Truls Korsæth, Tom Dumoulin, Tony Martin, Chris Froome, Peter Sagan, Michael Matthews og Marcel Kittel.

Mandag 18. september

Individuell tempo for kvinner junior i Bergen sentrum klokka 10.35 til 11.50.

  • Martine Gjøs, Horten OCK
  • Emelie Røe Utvik, Bergen CK

Individuell tempo for menn under 23 år i Bergen sentrum klokka 13.05 til 17.25.

  • Iver Knotten - Joker - Icopal
  • Tobias Foss - Joker - Icopal

Tirsdag 19. september

Individuell tempo for menn junior i Bergen sentrum klokka 11.35 til 13.15.

  • Andreas Leknessund - Ringerike SK
  • Søren Wærenskjold - Ringerike SK
  • Olav Hjelmsæter - Glåmdal SK

Individuell tempo for kvinner elite i Bergen sentrum klokka 15.35 til 17.15

  • Vita Heine, Team Hitec Products/ Bergen CK
  • Thea Thorsen, Team Hitec Products/ Ringerike SK

Onsdag 20. september

Individuell tempo for menn elite i Bergen sentrum klokka 13.05 til 17.25.

  • Edvald Boasson Hagen, Dimension Data/ Lillehammer CK
  • Andreas Vangstad, Team Sparebanken Sør/ Kristiansands CK

Torsdag 21. september

Trening fellesstart i Bergen sentrum/Øygarden/Fjell klokka 10.30 til 13.00

Fredag 22. september

Fellesstart for kvinner junior i Bergen sentrum klokka 10.05 til 12.15.

  • Martine Gjøs, Horten OCK
  • Amalie Lutro, Stavanger SK
  • Emelie Røe Utvik, Bergen CK
  • Thale Bjerk, Bærum OCK

Fellesstart for menn under 23 år i Bergen sentrum klokka 13.15 til 17.35

  • Ole Forfang, Team Joker Icopal/ Lillehammer CK
  • Anders Skaarseth, Team Joker Icopal/ Lillehammer CK
  • Kristoffer Halvorsen, Team Joker Icopal, Kristiansand CK
  • Rasmus Fossum Tiller, Team Joker Icopal, Lillehammer CK
  • Syver Wærsted, Uno-X Hydrogen Development Team/ Grenland SK
  • Tobias Foss, Team Joker Icopal/ Lillehammer CK

Lørdag 23. september

Fellesstart for menn junior i Rong/Festplassen fra klokka 09.30 til 12.45

  • Idar Andersen - Gauldal SK
  • Olav Hjelmsæter - Glåmdal SK
  • Jonas Iversby Hvideberg - Fredrikstad SK
  • Andreas Leknessund - Ringerike SK
  • Søren Wærenskjold - Ringerike SK
  • Ludvig Fischer Aasheim - SP Rye Sykkel

Fellesstart for kvinner elite på Festplassen klokka 13.30 til 17.30

  • Katrine Aalerud, Team Hitec Products
  • Susanne Andersen, Team Hitec Products
  • Stine Borgli, CK Victoria
  • Line Marie Gulliksen
  • Vita Heine, Team Hitec Products
  • Ingrid Lorvik, CK Victoria
  • Emilie Moberg, Team Hitec Products
  • Ingrid Moe, Bergen CK
  • Thea Thorsen, Team Hitec Products

Søndag 24. september

Fellesstart for menn elite i Bergen sentrum/Øygarden/Fjell klokka 10.05 til 16.45

  • Edvald Boasson Hagen, Dimension Data/ Lillehammer CK
  • Alexander Kristoff, Team Katusha Alpecin/ Stavanger SK
  • Odd Christian Eiking, Française des Jeux/ Bergen CK
  • Truls Engen Korsæth, Astana Pro Team/ Lillehammer CK
  • Amund Grøndahl Jansen, Team LottoNL-Jumbo/ Nes SK
  • August Jensen, Team Coop/ Bodø CK
  • Daniel Hoelgaard, Française des Jeux/ Sandnes SK
  • Vegard Stake Laengen, UAE Team Emirates/ Asker C

NB: Startlistene er basert på bruttotropper. Dermed er det mulig at noen av syklistene ikke stiller til start.