VIDERE: Karsten Warholm gikk videre til semifinalen i 400 meter hekk for menn. Foto: Heiko Junge / NTB Scanpix
VIDERE: Karsten Warholm gikk videre til semifinalen i 400 meter hekk for menn. Foto: Heiko Junge / NTB ScanpixVis mer

Program for VM i friidrett i London

Her er oversikten over samtlige konkurranser under London-VM

Dag og klokkeslett for samtlige nordmenn som konkurrerer finner du i teksten under.

Fredag 4. august

20.00: 100 meter for menn - kvalifisering.

  • Usain Bolt deltar i et av heatene.

20.20: Diskoskast for menn - kvalifisering.

  • Sven Martin Skagestad deltar.

20.30: Lengdehopp for menn - kvalifisering.

20.35: 1500 meter for kvinner - kvalifisering.

  • Karoline Bjerkeli Grøvdal deltar.

20.45: Stavsprang for kvinner - kvalifisering.

21.20: 100 meter for menn - kvalifisering.

  • Usain Bolt deltar i et av heatene.

21.45: Diskos for menn - kvalifisering

22.20: 10.000 meter for menn - finale

Lørdag 5. august

11.00: Kulestøt for menn - kvalifisering.

11.05: 100 meter hekk for kvinner - sjukamp

11.35: Slegge for kvinner - kvalifisering.

11.45: 400 meter for menn - kvalifisering.

12.00: Tresteg for kvinner - kvalifisering.

12.30: Høydehopp for kvinner - sjukamp.

12.45: 100 meter for kvinner - kvalifisering.

13.05: Slegge for kvinner - kvalifisering.

13.45: 800 meter for menn - kvalifisering.

20.00: Kulestøt for kvinner - sjukamp

20.05: 100 meter for menn - semifinale

  • Usain Bolt kan delta.

20.26: Diskos for menn - finale

  • Sven Martin Skagestad kan delta.

20.35: 1500 meter for kvinner - semifinale

  • Karoline Bjerkeli Grøvdal kan delta.

21.05: Lengde for menn - finale

21.10: 10.000 meter for kvinner - finale

22.00: 200 meter for kvinner - sjukamp

22.45: 100 meter for menn - finale

  • Usain Bolt kan delta.

Søndag 6. august

11.00: Lengde for kvinner - sjukamp

11.05: 3000 meter hinder for menn - kvalifisering

  • Jakob Ingebrigtsen deltar.

11.40: Stavsprang for menn - kvalifisering

11.55: Maraton for menn - finale

12.05: 400 meter hekk for menn - kvalifisering

  • Karsten Warholm deltar.

12.45: Spyd for kvinner - sjukamp

12.55: 400 meter for kvinner - kvalifisering

  • Amalie Iuel deltar.

14.00: Spyd for kvinner - sjukamp

14.15: 110 meter hekk for menn - kvalifisering

15.00: Maraton for kvinner - finale

20.00: Stavsprang for kvinner - finale

20.05: Spyd for kvinner - kvalifisering

  • Sigrid Borge deltar.

20.10: 100 meter for kvinner - semifinale

20.40: 400 meter for menn - semifinale

21.10: 110 meter hekk for menn - semifinale

21.30: Spyd for kvinner - kvalifisering.

21.35: Kulestøt for menn - finale

21.40: 800 meter for kvinner - sjukamp

22.15: 800 meter for menn - semifinale

22.50: 100 meter for kvinner - finale

Mandag 7. august

19.30: 200 meter for menn - kvalifisering

  • Jonathan Quarcoo deltar.

19.35: Tresteg for menn - kvalifisering

20.00: Slegge for kvinner - finale

20.30: 400 meter hekk for kvinner - kvalifisering

  • Amalie Iuel deltar.

21.20: 400 meter hekk for menn - semifinale

  • Karsten Warholm kan delta.

21.25: Tresteg for kvinner - finale

21.55: 400 meter for kvinner - semifinale

  • Amalie Iuel kan delta.

22.30: 110 meter hekk for menn - finale

22.50: 1500 meter for kvinner - finale

  • Karoline Bjerkeli Grøvdal kan delta.

Tirsdag 8. august

20.20: Spyd for kvinner - finale

  • Sigrid Borge kan delta.

20.30: 200 meter for kvinner - kvalifisering

20.35: Stavsprang for menn - finale

21.35: 400 meter hekk for kvinner - semifinale

  • Amalie Iuel kan delta.

21.40: Kulestøt for kvinner - kvalifisering

22.10: 3000 meter hinder for menn - finale

  • Jakob Ingebrigtsen kan delta.

22.35: 800 meter for menn - finale

22.52: 400 meter for menn - finale

Onsdag 9. august

20.05: 3000 meter hinder for kvinner - kvalifisering

20.10: Lengde for kvinner - kvalifisering

20.20: Slegge for menn - kvalifisering

21.05: 5000 meter for menn - kvalifisering

  • Sondre Nordstad Moen kan delta.

21.25: Kulestøt for kvinner - finale

21.50: Slegge for menn - kvalifisering

21.55: 200 meter for menn - semifinale

  • Jonathan Quarcoo kan delta.

22.33: 400 meter hekk for menn - finale

  • Karsten Warholm kan delta.

22.50: 400 meter for kvinner - finale

  • Amalie Iuel kan delta.

Torsdag 10. august

19.30: 5000 meter for kvinner - kvalifisering

  • Karoline Bjerkeli Grøvdal deltar.

20.05: Spyd for menn - kvalifisering

20.10: Høydehopp for kvinner - kvalifisering

20.25: 800 meter for kvinner - kvalifisering

  • Hedda Hynne deltar.

21.20: Tresteg for menn - finale

21.25: 1500 meter for menn - kvalifisering

  • Filip Ingebrigtsen deltar.

21.35: Spyd for menn - kvalifisering

22.05: 200 meter for kvinner - semifinale

22.35: 400 meter for kvinner - finale

  • Amalie Iuel kan delta.

22.52: 200 meter for menn - finale

  • Jonathan Quarcoo kan delta.

Fredag 11. august

11.00: 100 meter for menn - tikamp

  • Martin Roe deltar.

11.10: Diskos for kvinner - kvalifisering

11.45: 100 meter hekk for kvinner - kvalifisering

  • Isabelle Pedersen deltar.

12.05: Lengde for menn - tikamp

  • Martin Roe deltar.

12:15: Høydehopp for menn - kvalifisering

12:35: Diskos for kvinner - kvalifisering

13.55: Kulestøt for menn - tikamp

  • Martin Roe deltar

18.00: Høydehopp for menn - tikamp

  • Martin Roe deltar.

20.05: 100 meter hekk for kvinner - semifinale

  • Isabelle Pedersen kan delta.

20.10: Lengde for kvinner - finale

20.35: 800 meter for kvinner - semifinale

  • Hedda Hynne kan delta.

21.10: 1500 meter for menn - semifinale

21.30: Slegge for menn - finale

21.45: 400 meter for menn - tikamp

22.25: 3000 meter hinder for kvinner - finale

22.50: 200 meter for kvinner - finale

Lørdag 12. august

11.00: 110 meter hekk for menn - tikamp

11.35: 4 x 100 meter stafett for kvinner - kvalifisering

11.55: 4 x 100 meter stafett for menn - kvalifisering

12.00: Diskos for menn - tikamp

12.20: 4 x 400 meter stafett for kvinner - kvalifisering

12.50: 4 x 400 meter stafett for menn - kvalifisering

13.20: Diskos for menn - tikamp

14.30: Stavsprang for menn - tikamp

15.15: Stavsprang for menn - tikamp

18.30: Spyd for menn - tikamp

19.55: Spyd for menn - tikamp

20.05: Høydehopp for kvinner - finale

21.05: 100 meter hekk for kvinner - finale

21.15: Spyd for menn - finale

21.20: 5000 meter for menn - finale

21.45: 1500 meter for menn - tikamp

22.30: 4 x 100 meter stafett for kvinner - finale

22.30: 4 x 100 meter stafett for kvinner - finale

22.50: 4 x 100 meter stafett for menn - finale

Søndag 13. august

08.45: 50 km kappgang for menn - finale

08.45: 50 km kappgang for kvinner - finale

13.20: 20 km kappgang for kvinner - finale

15.20: 20 km kappgang for menn - finale

20.00: Høydehopp for menn - finale

20.10: Diskos for kvinner - finale

20.35: 5000 meter for kvinner - finale

21.10: 800 meter for kvinner - finale

21.30: 1500 meter for menn - finale

21.55: 4 x 400 meter for kvinner - finale

22.15: 4 x 400 meter for menn - finale

  • Filip Ingebrigtsen kan delta.
  • Martin Roe deltar.
  • Martin Roe deltar.
  • Usain Bolt deltar.
  • Martin Roe deltar i et av heatene.
  • Martin Roe deltar i et av heatene.
  • Martin Roe deltar i et av heatene.
  • Martin Roe deltar i et av heatene.
  • Martin Roe deltar i et av heatene.
  • Martin Roe deltar i et av heatene.
  • Isabelle Pedersen kan delta.
  • Sondre Nordstad Moen kan delta.
  • Martin Roe deltar.
  • Usain Bolt kan delta.
  • Håvard Haukenes deltar.
  • Karoline Bjerkeli Grøvdal kan delta.
  • Hedda Hynne kan delta.
  • Filip Ingebrigtsen kan delta.