DET ER ikke flaut å vinne i Lotto, selv om det nesten var sånn Lars Berger følte det da han startet seiersintervjuene i målområdet en liten halvtime før medaljefordelingen var klar.
- Jeg kjenner meg som en lottomillionær, sa Lars, men når han etter hvert får kjent skikkelig på den følelsen blir den bare bedre og bedre.
Dagens nummer er ikke 55 fra startlista, men derimot 1 fra resultatlista.
For tross alt snakker vi om en kar som ikke kommer fra Verdal, men fra Dombås, og dessuten har vært ute i noen snøtimer før.
Slik ble det gull til den uskyldige snømann.
OG EGENTLIG mye mer enn det. Lars Berger gikk en flott 15km.
Hvor flott får vi aldri svar på, men det finnes større sportspørsmål å gruble på.
Da favorittene fra seedet gruppe ble klokket inn på første mellomtid etter 2 kilometer, så løpet riktignok ut som en parodi med hele gjengen mellom femten og femti sekunder etter Lars.
Så sluttet det å snø, og det ble bare noen få løpere med tidlige startnummere igjen i teten.
I det selskapet var Berger helt suveren.
DET VAR omtrent så god mange trodde han skulle bli etter gjennombruddet som langrennsløper for et par år siden. Lars Berger var utpekt som den nye Thomas Alsgaard med et så tungt trøkk i skyvet at han kunne gå fort med elegant, lav frekvens.
For å fortsette å lese denne artikkelen må du logge inn
Denne artikkelen er over 100 dager gammel. Hvis du vil lese den må du logge inn.
Det koster ingen ting, men hjelper oss med å gi deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger