(Dagbladet): Viking er på trenerjakt med Åge Hareide på vei inn i en managerrolle. Stavangerklubben har nå begynt å finsikte kandidater, og tidligere Bodø/Glimt-sjef Kåre Ingebrigtsen er blant de heteste alternativene til jobben.
Nå har trønderen vært i konkrete samtaler med siddisene, melder Stavanger Aftenblad. Hareide framhever at Ingebrigtsen deler Viking-ledelsens syn på spillestil når han kommenterer 45-åringens kandidatur.
- Ingebrigtsen kjenner det grunnleggende i 4-3-3-systemet og gjorde en god jobb i Bodø/Glimt da laget var opp i eliteserien, sier Hareide til aftenbladet.no.
Den tidligere landslagsspilleren har vært på jobbsøkermarkedet siden han ble avskjediget i Glimt i våres. I motsetning til Hareide, ønsker han å si minst mulig om den ledige trenerjobben, men sier på generelt grunnlag at Viking er en interessant klubb i utvikling.
- Det er en storklubb i Norge. Nå som jeg ikke leder et lag selv, har jeg god tid til å følge med. Det er ingen tvil om at Viking har noe ungt og svært spennende på gang - og som begynner å ta form, sier Ingebrigtsen til stavangeravisa.
Skulle det ende med ansettelse betyr det at Ingebrigtsen gjenforenes med Trond Olsen, Birkir Bjarnason og Johan Lædre Bjørdal, som alle spilte under ham i glimt.
Ifølge Aftenbladet har Hareide allerede hatt diskusjoner med den tidligere Halmstad-treneren Josep Clotet Ruiz. I tillegg skal det være to andre kandidater til jobben.