- Jeg er fortsatt i sjokk

Maria Sjarapova slo Serena Williams.

Hei, denne artikkelen er over ett år gammel og kan inneholde utdatert informasjon

Tennissensasjonen Maria Sjarapova ble for sterk for en skadet Serena Williams og seiret i WTA-mesterskapet i går.

Den russiske tenåringen tapte første sett for den amerikanske stjernen 4-6, men ga ikke opp. De to neste settene vant hun 6-2, 6-4, og kunne dermed juble for seier i siste turnering for sesongen.

- Jeg er fortsatt i sjokk, kan ikke tro jeg klarte det, sa Sjarapova, som falt til bakken og hylte av glede da seieren var klar.

Williams, som har vunnet mesterskapet to ganger tidligere, slet med en strekk i mageregionen fra sent i annet sett. Da hun kom tilbake etter en medisinsk timeout hadde hun mistet mye fart i servene og hadde trøbbel med å bevege seg mot høyre.

Hun vant likevel de første fire gamene i tredje sett før Sjarapova gjorde kort prosess.

Seieren ga den russiske 17-åringen en premiesjekk på 1 million dollar (6,2 mill. kroner).

- Det var helt uvirkelig hvordan jeg holdt meg inne i kampen. Det har vært et utrolig år, sa Sjarapova, som nå rykker opp til 4. plass på verdensrankingen.

Hun ble den første WTA-mester fra Russland og den andre spilleren til å vinne turneringen i sin debut. Det kunststykket har bare Serena klart tidligere, i 2001.

Les artikkelen gratis

Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.

Gå til innlogging med

Vi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.

Vi bryr oss om ditt personvern

Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer