Kampprogram mesterligaen

Monaco (NTB-Reuters): Kampprogrammet for mesterligaen fotball 1998:

16. september:

Gruppe A: Porto - Olympiakos, Kroatia Zagreb - Ajax

Gruppe B: Athletic Bilbao - Rosenborg, Juventus - Galatasaray

Gruppe C: Real Madrid - Inter, Sturm Graz - Spartak Moskva

Gruppe D: Brøndby - Bayern München, Manchester United - Barcelona

Gruppe E: Lens - Arsenal, Panathinaikos - Dinamo Kiev

Gruppe F: PSV Eindhoven - HJK Helsingfors, Kaiserslautern - Benfica

30. september:

Gruppe A: Olympiakos - Kroatia Zagreb, Ajax - Porto

Gruppe B: Galatasaray - Athletic Bilbao, Rosenborg - Juventus

Gruppe C: Spartak Moskva - Real Madrid, Inter - Sturm Graz

Gruppe D: Barcelona - Brøndby, Bayern München - Manchester United

Gruppe E: Dinamo Kiev - Lens, Arsenal - Panathinaikos

Gruppe F: Benfica - PSV Eindhoven, HJK Helsingfors - Kaiserslautern

21. oktober:

Gruppe A: Olympiakos - Ajax, Porto - Kroatia Zagreb

Gruppe B: Rosenborg - Galatasaray, Athletic Bilbao - Juventus

Gruppe C: Inter - Spartak Moskva, Real Madrid - Sturm Graz

Gruppe D: Bayern München - Barcelona, Brøndby - Manchester United

Gruppe E: Arsenal - Dinamo Kiev, Lens - Panathinaikos

Gruppe F: HJK Helsingfors - Benfica, PSV Eindhoven - Kaiserslautern

4. november:

Gruppe A: Ajax - Olympiakos, Kroatia Zagreb - Porto

Gruppe B: Galatasaray - Rosenborg, Juventus - Athletic Bilbao

Gruppe C: Spartak Moskva - Inter, Sturm Graz - Real Madrid

Gruppe D: Barcelona - Bayern München, Manchester United - Brøndby

Gruppe E: Dinamo Kiev - Arsenal, Panathinaikos - Lens

Gruppe F: Benfica - HJK Helsingfors, Kaiserslautern - PSV Eindhoven

25. november:

Gruppe A: Olympiakos - Porto, Ajax - Kroatia Zagreb

Gruppe B: Rosenborg - Athletic Bilbao, Galatasaray - Juventus

Gruppe C: Inter - Real Madrid, Spartak - Sturm Graz

Gruppe D: Bayern München - Brøndby, Barcelona - Manchester United

Gruppe E: Arsenal - Lens, Dinamo Kiev - Panathinaikos

Gruppe F: HJK Helsingfors - PSV Eindhoven, Benfica - Kaiserslautern

9. desember:

Gruppe A: Porto - Ajax, Kroatia Zagreb - Olympiakos

Gruppe B: Athletic Bilbao - Galatasaray, Juventus - Rosenborg

Gruppe C: Real Madrid - Spartak Moskva, Sturm Graz - Inter

Gruppe D: Brøndby - Barcelona, Manchester United - Bayern München

Gruppe E: Lens - Dinamo Kiev, Panathinaikos - Arsenal

Gruppe F: PSV Eindhoven - Benfica, Kaiserslautern - HJK Helsingfors