Trondheim  20171001.
(tv) og  i eliteseriekampen i fotball mellom Rosenborg og Sarpsborg 08 på Lerkendal Stadion.
Foto: Ole Martin Wold / NTB scanpix
Trondheim 20171001. (tv) og i eliteseriekampen i fotball mellom Rosenborg og Sarpsborg 08 på Lerkendal Stadion. Foto: Ole Martin Wold / NTB scanpixVis mer

Terminlista for Eliteserien 2018

Kanonoppgjør i første runde

Rosenborg møter cupfinalist og bronsevinner Sarpsborg 08 allerede i første runde av Eliteserien 2018.

(Dagbladet): Norges Fotballforbund presenterte terminlista for Eliteserien 2018 klokka 12.00 i dag.

Sesongen strekker seg fra 10. mars til 25. november. Dermed blir det tidenes lengste sesong. Sesongen 2017 varte fra 1. april til 26. november.

- Europaspill er en prioritet for norsk toppfotball og spilleplanen for Eliteserien 2018 leverer på det. Interessen for Eliteserien har økt i 2017, og vi gleder oss allerede til å sparke i gang neste års serie, sier adm. direktør i Norsk Toppfotball, Leif Øverland.

Tilrettelegging for europeisk spill, lengre konkurransesesong og at cupfinalen skulle avslutte sesongen, var avgjørende for neste års terminliste.

Ranheim - Brann åpner sesongen lørdag 10. mars.

Allerede i første runde spiller tittelforsvarer Rosenborg mot cupfinalist og bronsevinner Sarpsborg 08.​​

Slik åpner eliteserielagene:

Ranheim - Brann, Bodø/Glimt - Lillestrøm, Molde - Sandefjord, Odd - Haugesund, Start - Tromsø, Strømsgodset - Stabæk, Sarpsborg 08 - Rosenborg, Kristiansund - Vålerenga.

Disse lagene møtes på fotballens nasjonaldag - 16. mai:

Bodø/Glimt - Tromsø, Brann - Haugesund, Kristiansund - Ranheim, Molde - Strømsgodset, Odd - Sandefjord, Rosenborg - Lillestrøm, Sarpsborg 08 - Start, Vålerenga - Stabæk

Se oversikt over alle serierundene under:

1. runde, lørdag 10. mars:

Ranheim – Brann 18.00

Søndag 11. mars (18.00):

Bodø/Glimt – Lillestrøm 15.30

Molde – Sandefjord

Odd – Haugesund

Start – Tromsø

Artikkelen fortsetter under annonsen

Strømsgodset – Stabæk

Sarpsborg – Rosenborg 20.00

Mandag 12. mars:

Kristiansund – Vålerenga 19.00

2. runde, lørdag 17. mars:

Lillestrøm – Sarpsborg 15.30

Rosenborg – Kristiansund 18.00

Søndag 18. mars (18.00):

Brann – Bodø/Glimt

Haugesund – Molde

Sandefjord – Ranheim

Stabæk – Start

Tromsø – Strømsgodset

Vålerenga – Odd 20.00

3. runde, mandag 2. april (18.00):

Bodø/Glimt – Haugesund

Kristiansund – Lillestrøm

Molde – Tromsø

Ranheim – Stabæk

Sarpsborg – Vålerenga

Start – Sandefjord

Strømsgodset – Brann

Odd – Rosenborg 20.00

4. runde, lørdag 7. april:

Vålerenga – Strømsgodset 18.00

Søndag 8. april (18.00):

Brann – Kristiansund

Haugesund – Sarpsborg

Odd – Bodø/Glimt

Sandefjord – Stabæk

Tromsø – Ranheim

Rosenborg – Molde 20.00

Mandag 9. april:

Lillestrøm – Start 19.00

5. runde, lørdag 14. april:

Start – Vålerenga 18.00

Søndag 15. april (18.00):

Molde – Lillestrøm

Ranheim – Haugesund

Sandefjord – Kristiansund

Strømsgodset – Odd

Stabæk – Tromsø

Sarpsborg – Brann 20.00

Mandag 16. april:

Bodø/Glimt – Rosenborg 19.00

6. runde, lørdag 21. april:

Brann – Stabæk 18.00

Søndag 22. april (18.00):

Haugesund – Strømsgodset

Kristiansund – Bodø/Glimt

Lillestrøm – Ranheim

Rosenborg – Start

Tromsø – Sandefjord

Vålerenga – Molde 20.00

Mandag 23. april:

Odd – Sarpsborg 19.00

7. runde, lørdag 28. april:

Ranheim – Vålerenga 18.00

Søndag 29. april (18.00):

Molde – Odd

Sandefjord – Brann

Sarpsborg – Bodø/Glimt

Start – Haugesund

Tromsø – Kristiansund

Strømsgodset – Rosenborg 20.00

Mandag 30. april:

Stabæk – Lillestrøm 19.00

8. runde, lørdag 5. mai:

Rosenborg – Ranheim 18.00

Søndag 6. mai (18.00):

Bodø/Glimt – Strømsgodset

Kristiansund – Stabæk

Lillestrøm – Sandefjord

Odd – Start

Vålerenga – Haugesund

Brann – Tromsø 20.00

Sarpsborg – Molde 19.00

9. runde lørdag 12. mai:

Sandefjord – Vålerenga 15.30

Start – Brann 18.00

Søndag 13. mai (18.00):

Ranheim – Odd

Haugesund – Kristiansund

Molde – Bodø/Glimt

Tromsø – Lillestrøm

Strømsgodset – Sarpsborg

Stabæk – Rosenborg 20.00

10. runde, onsdag 16. mai (18.00):

Bodø/Glimt – Tromsø

Brann – Haugesund

Kristiansund – Ranheim

Molde – Strømsgodset

Odd – Sandefjord

Rosenborg – Lillestrøm

Sarpsborg – Start

Vålerenga – Stabæk

11. runde, mandag 21. mai (18.00):

Haugesund – Rosenborg

Kristiansund – Strømsgodset

Ranheim – Molde

Sandefjord – Sarpsborg

Stabæk – Odd

Start – Bodø/Glimt

Tromsø – Vålerenga

Lillestrøm – Brann 20.00

12. runde, lørdag 26. mai:

Vålerenga – Lillestrøm 18.00

Søndag 27. mai (18.00):

Bodø/Glimt – Ranheim

Haugesund – Tromsø

Molde – Start

Odd – Kristiansund

Strømsgodset – Sandefjord

Rosenborg – Brann 20.00

Mandag 28. mai:

Sarpsborg – Stabæk 19.00

13. runde, lørdag 9. juni:

Kristiansund – Molde 18.00

Søndag 10. juni (18.00):

Lillestrøm – Odd

Ranheim – Sarpsborg

Sandefjord – Haugesund

Stabæk – Bodø/Glimt

Start – Strømsgodset

Brann – Vålerenga 20.00.

Mandag 11. juni:

Tromsø – Rosenborg 19.00

14. runde, lørdag 23. juni:

Molde – Stabæk 18.00

Søndag 24. juni (18.00):

Bodø/Glimt – Sandefjord

Haugesund – Lillestrøm

Sarpsborg – Tromsø

Start – Kristiansund

Strømsgodset – Ranheim

Rosenborg – Vålerenga 20.00

Mandag 25. juni:

Odd – Brann 19.00

15. runde, lørdag 30. juni:

Vålerenga – Bodø/Glimt

Søndag 1. juli (18.00):

Brann – Molde

Kristiansund – Sarpsborg

Ranheim – Start

Sandefjord – Rosenborg

Tromsø – Odd

Stabæk – Haugesund 20.00

Mandag 2. juli:

Lillestrøm – Strømsgodset 19.00

16. runde, lørdag 7. juli:

Rosenborg – Tromsø 18.00

Søndag 8. juli (18.00):

Bodø/Glimt – Brann

Haugesund – Sandefjord

Odd – Lillestrøm

Sarpsborg – Ranheim

Start – Stabæk

Molde – Vålerenga 20.00

Mandag 9. juli:

Strømsgodset – Kristiansund 19.00

17. runde, 4.-6. august:

Brann – Start

Kristiansund – Odd

Lillestrøm – Molde

Ranheim – Rosenborg

Stabæk – Sarpsborg

Strømsgodset – Bodø/Glimt

Tromsø – Haugesund

Vålerenga – Sandefjord

18. runde, 11.-13. august:

Bodø/Glimt – Kristiansund

Haugesund – Vålerenga

Molde – Brann

Odd – Strømsgodset

Rosenborg – Stabæk

Sandefjord – Tromsø

Sarpsborg – Lillestrøm

Start – Ranheim

19. runde, 18.-20. august:

Bodø/Glimt – Odd

Brann – Sarpsborg

Kristiansund – Rosenborg

Lillestrøm – Haugesund

Ranheim – Sandefjord

Stabæk – Molde

Strømsgodset – Start

Vålerenga – Tromsø

20. runde, 25.-27. august:

Haugesund – Stabæk

Molde – Ranheim

Rosenborg – Strømsgodset

Sandefjord – Lillestrøm

Sarpsborg – Kristiansund

Start – Odd

Tromsø – Bodø/Glimt

Vålerenga – Brann

21. runde, 1.-2. september:

Bodø/Glimt – Sarpsborg

Brann – Ranheim

Kristiansund – Start

Lillestrøm – Vålerenga

Odd – Molde

Rosenborg – Haugesund

Stabæk – Sandefjord

Strømsgodset – Tromsø

22. runde, 15.-17. september:

Haugesund – Brann

Molde – Kristiansund

Ranheim – Strømsgodset

Sandefjord – Bodø/Glimt

Sarpsborg – Odd

Start – Lillestrøm

Tromsø – Stabæk

Vålerenga – Rosenborg

23. runde, 22.-24. september:

Bodø/Glimt – Start

Brann – Sandefjord

Kristiansund – Haugesund

Lillestrøm – Tromsø

Odd – Vålerenga

Rosenborg – Sarpsborg

Stabæk – Ranheim

Strømsgodset – Molde

24. runde, 29. september – 1. oktober:

Haugesund – Bodø/Glimt

Lillestrøm – Stabæk

Molde – Rosenborg

Ranheim – Kristiansund

Sandefjord – Odd

Sarpsborg – Strømsgodset

Tromsø – Brann

Vålerenga – Start

25. runde, 6.-7. oktober:

Bodø/Glimt – Molde

Brann – Lillestrøm

Kristiansund – Tromsø

Odd – Ranheim

Rosenborg – Sandefjord

Stabæk – Vålerenga

Start – Sarpsborg

Strømsgodset – Haugesund

26. runde, 20.-21. oktober:

Haugesund – Odd

Lillestrøm – Rosenborg

Molde – Sarpsborg

Ranheim – Bodø/Glimt

Sandefjord – Strømsgodset

Stabæk – Brann

Tromsø – Start

Vålerenga – Kristiansund

27. runde, 27.-29. oktober:

Bodø/Glimt – Stabæk

Brann – Rosenborg

Kristiansund – Sandefjord

Odd – Tromsø

Ranheim – Lillestrøm

Sarpsborg – Haugesund

Start – Molde

Strømsgodset – Vålerenga

28. runde, 3.-5. november:

Brann – Strømsgodset

Haugesund – Ranheim

Lillestrøm – Bodø/Glimt

Rosenborg – Odd

Sandefjord – Start

Stabæk – Kristiansund

Tromsø – Molde

Vålerenga – Sarpsborg

29. runde, søndag 11. november:

Bodø/Glimt – Vålerenga

Kristiansund – Brann

Molde – Haugesund

Odd – Stabæk

Ranheim – Tromsø

Sarpsborg – Sandefjord

Start – Rosenborg

Strømsgodset – Lillestrøm

30. runde, søndag 25. november:

Brann – Odd

Haugesund – Start

Lillestrøm – Kristiansund

Rosenborg – Bodø/Glimt

Sandefjord – Molde

Stabæk – Strømsgodset

Tromsø – Sarpsborg

Vålerenga – Ranheim