Engelsk romjulsfotball står høyt i flere norske hjem - derfor opplevde Viaplay en massiv klagestorm da det oppsto problemer under flere av Premier League-sendingene til strømmetjenesten i romjula.
Noen opplevde at skjermen gikk i svart, mens andre fikk en feilmelding slengt i fjeset. Enkelte kunder fikk også beskjed om at de ikke hadde den riktige strømmepakken som kreves for å se Premier League-fotball.
- I jula opplevde enkelte av våre kunder tekniske problemer med noen av våre strømmer. Problemene ble raskt løst og kundene som ble rammet kunne raskt fortsette å strømme som vanlig, skriver Thomas Horni til Dagbladet. Han er pressesjef sport i Viaplay.
Vil ikke refundere
Flere reagerte sterkt da det oppsto problemer under oppgjøret mellom Wolverhampton og Manchester United på nyttårsaften. Viaplay Fotball gikk ut på Twitter og fortalte at de jobbet med å fikse problemet.
Twitter-meldingen har i skrivende stund 158 kommentarer, der tilsynelatende 158 av de er fra frustrerte kunder. Enkelte, blant annet medieprofil Mads Hansen, etterlyste at månedsprisen på 649 kroner skulle refunderes.
Dagbladet har vært i kontakt med Hansen, som i en tekstmelding skriver at han ikke ønsker å uttale seg ytterligere.
Komiker og Kompani Lauritzen deltaker Espen Lervaag spurte ironisk på Twitter om Viaplay hadde tatt seg nyttårsferie.
- Da problemene ble løst raskt er etterbetaling av månedsprisen ikke aktuelt, skriver Horni til Dagbladet.
- Hva tenker dere om alle reaksjonene dere har fått i sosiale medier?
- At våre kunder reagerer når noe er feil er bra. Vi trenger feedback for å utvikle oss og bli bedre.

Konkurs etter Qatar-boikott
Skjedd flere ganger
Totalt i romjula sendte Viaplay ut fire meldinger om at de hadde problemer med sendinga under Premier League. Alle ble sendt på fire forskjellige dager.
- 2. juledag, Aston Villa - Liverpool: «Det var en teknisk feil med Aston Villa-Liverpool som gjorde at denne feilmeldingen dukket opp. Det skal være i orden nå og vi beklager det inntrufne. Om du prøver å starte strømmen på nytt så skal det fungere».
- 3. juledag, Manchester United - Nottingham Forest: «Vi er klar over at det er problemer med Man United kampen, våre teknikere undersøker dette og jobber med en løsning. Vi takker for tålmodigheten».
- 6. juledag, Liverpool - Leicester: «Det er for øyeblikket tekniske problemer med Liverpool - Leicester. Vi undersøker så raskt vi kan. så prøv gjerne å starte sendingen på nytt!»
- Nyttårsaften, Wolverhampton - Manchester United: «Vi er klar over problemene med Viaplay og jobber med å løse saken».
På spørsmål om Viaplay kan love at liknende ting ikke skje igjen, og at problemet nå er fikset, svarer Horni:
- De tekniske problemene ble fikset raskt. Vi jobber kontinuerlig med å utvikle vår strømmetjeneste.
Viaplay opplevde også problemer med flere Premier League-sendinger tidligere på året i fjor: