SEIER: Jurgen Klopp så Liverpool vinne mot Leicester, men etter kampen ba han fansen om å slutte å synge navnet hans. Foto: Simon Bellis/Sportimage via PA Images
SEIER: Jurgen Klopp så Liverpool vinne mot Leicester, men etter kampen ba han fansen om å slutte å synge navnet hans. Foto: Simon Bellis/Sportimage via PA ImagesVis mer

Liverpool-manager Jurgen Klopp:

Klopps bønn til fansen overrasker: - Vær så snill, ikke syng navnet mitt

Vil ikke høre sitt eget navn på Anfield.

(Dagbladet): Liverpool vant 4-1 mot Leicester lørdag kveld, men etter kampen kom manager Jurgen Klopp med en bønn til Liverpool-fansen.

- Vær så snill, ikke syng navnet mitt før kampen er avgjort, sier Klopp, gjengitt av blant annet lokalvisa Liverpool Echo.

Liverpool-sjefen fortsetter:

- Med en gang «the Kop» (fansen) startet å synge «Jurgen Klopp la-la-la» kom de (motstanderen) til en sjanse. Det er som å feire et straffespark før du scorer mål. Jeg spiller ikke. Det er snilt, jeg liker alle spillerne, men vær så snill og ikke syng navnet mitt før kampen er avgjort, sier Klopp videre.

- Misforstått

Liverpools hjemmebane Anfield åpnet etter ombygging denne helga og 53 075 tilskuere fikk med seg den solide hjemmeseieren.

Ansvarlig redaktør, Torbjørn Flatin i Liverpool.no og bladet The Kopite, stusser over Klopps utspill mot fansen.

- Jeg tror Klopp har misforstått. Han tror fansen synger fordi vi tar seieren for gitt. Er det noe vi Liverpool-supportere har lært opp gjennom åra, så er det å ikke ta noe for gitt, sier Flatin til Dagbladet.

Manchester City 4 4 0 0 11 - 4 12
Chelsea43109-410
Manchester United43017-39
Tottenham42207-28
Liverpool42119-77
Arsenal42118-67
Hull42115-37
Everton32104-27
Middlesbrough41214-45
Watford41127-84
Crystal Palace41123-44
West Bromwich41122-34
Swansea41124-64
Bournemouth41123-54
Burnley41123-54
Leicester41124-74
West Ham41035-93
Southampton40223-62
Sunderland30123-51
Stoke40132-101

- Hva tenker du om Klopps kommentar?

- Han må nok lære seg at Liverpool-supportere har sunget om manageren i alle år. Jeg tror det handler mer om å støtte manageren, enn det handler om at seieren er i boks. Jeg tror også at Klopp må lære seg at fansen synger om hva de vil. Jeg tviler på at han får styre hva som synges på tribunen. Sånn sett synes jeg kommentaren hans er litt pussig, sier Flatin.

Artikkelen fortsetter under annonsen

- Fansen har som tradisjon å synge managerens navn?

- Ja, jeg mener det er en spesiell ting for Liverpool-fansen. Det er også noe du ikke hører hos så mange andre lag. Det kommer kanskje fra Bill Shankly-tida, sier Flatin.

Nok er nok

Bill Shankly regnes som en av Storbritannias største fotballtrenere. Han tok over et såret Liverpool i 1959 og bygde opp et storlag. I løpet av 15 år vant han tre seriemesterskap, FA-Cupen (to ganger) og UEFA-Cupen.

Jurgen Klopp maner derimot fansen om å ikke synge sitt eget navn.

- Det var det samme mot Arsenal. Det var hyggelig, men det er ikke nødvendig. Jeg blir veldig fornøyd dersom dere (fansen) stopper. Jeg ønsker å si dette fordi ingen forstår meg. Det høres dumt ut og jeg beklager det, sier Klopp.

Premier League, 4. runde:

Swansea – Chelsea 2-2., Manchester U. – Manchester C. 1-2, Arsenal – Southampton 2-1, Bournemouth – West Bromwich 1-0, Burnley – Hull 1-1, Middlesbrough – Crystal Palace 1-2, Stoke – Tottenham 0-4, West Ham – Watford 2-4, Liverpool – Leicester 4-1.

Spilles mandag: Sunderland – Everton.