Kobler på politiet

Moa Ilar (25) har mottatt hatmeldinger etter at hun hjalp lagvenninna Maja Dahlqvist (28) til å vinne sprintverdenscupen.

TIL ANMELDELSE: Moa Ilar. Foto: Heiko Junge / NTB
TIL ANMELDELSE: Moa Ilar. Foto: Heiko Junge / NTB Vis mer
Publisert
Sist oppdatert

- Det er blitt en politianmeldelse. Det var en person som skrev en melding til meg som var over grensa, forteller langrennsløper Moa Ilar til Expressen.

Bakgrunnen for raseriet mot skiløperen var en manøver hun gjorde i kvartfinalen av den avsluttende verdenscupsprinten i Lahti i mars.

25-åringen slapp lagvenninna Maja Dahlqvist forbi seg og hjalp henne til seier i sprintcupen sammenlagt.

Hun ble seinere disket for usportslig oppførsel. Dahlqvist kjempet mot sveitseren Nadine Fähndrich om krystallkula.

- Jeg måtte ta en rask beslutning. Det ble mange overskrifter etterpå. Men fortsatt er jeg ganske stolt over det jeg gjorde, forteller Ilar.

Det var på oppløpet at hun slapp Dahlqvist forbi seg, slik at hun kunne gå videre til semifinalen på bekostning av lagvenninna. Til slutt kom Dahlqvist seg til finalen, der det ble fjerdeplass. Det holdt til seier over Fähndrich i sammendraget med sju poengs margin. Sveitseren var utrøstelig etterpå.

- Det er blitt mye fram og tilbake med tanke på hvordan det er blitt tatt imot, påpeker Ilar.

- Hvordan har reaksjonene vært?

Les artikkelen gratis

Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.

Gå til innlogging med

Vi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.

Vi bryr oss om ditt personvern

Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer