VAL MÜSTAIR/OSLO (Dagbladet): Der gårsdagens sprint skilte mange sekunder mellom de som kjempet om seieren og de som røk ut tidlig, var det ventet at dagens ti kilometer lange fellesstart i klassisk ville ha minimal betydning i sammendraget.
Det var ikke etappen da man kunne vinne Tour de Ski, men for sammenlagtfavoritten Finn-Hårgen Krogh var dette kanskje etappen da han tapte den. Håpet om sammenlagtseieren ble i hvert fall kraftig redusert.
I stedet viste gårsdagens vinner, russeren Sergej Ustjugov, nok en gang styrke da han var overlegen i spurten og tok sin andre strake etappeseier. Ustjugov, som i junioralder ble kalt den nye Petter Northug, har innledet Tour de Ski på samme måte Northug gjorde tidlig i sin karriere.
Den spurtsterke russeren er storfavoritt til å kapre sprinttrøya, men har - akkurat som Northug - en svakhet opp den avsluttende monsterbakken i Val di Fiemme.
- Dette var kjedelig
Martin Johnsrud Sundby gjorde en ny god etappe og ble nr. 2 i dag, mens Didrik Tønseth og Sjur Røthe fulgte på 3. og 4. plass og kompletterte den gode norske laginnsatsen.
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger