I FORM: Liverpool vant enkelt mot Leicester, men klubben har gitt én uheldig supporter billettrabatt etter komisk tribunefeil. Foto: Simon Bellis/Sportimage 
I FORM: Liverpool vant enkelt mot Leicester, men klubben har gitt én uheldig supporter billettrabatt etter komisk tribunefeil. Foto: Simon Bellis/Sportimage Vis mer

Tribunen på Anfield er ombygget:

Liverpool innrømmer tabbe: Gir rabatt til uheldig tilskuer

Viste storform mot Leicester. Men ikke alle satt like komfortabelt.

(Dagbladet): Liverpool vant 4-1 mot de regjerende Premier League-mesterne Leicester i går kveld. Manager Jurgen Klopp har fått sving på laget, men på tribunen på Anfield er ikke alt helt som normalt.

Main Stand ble nylig gjenåpnet etter ombygging og har nå plass til 54 074 tilskuere - men én av disse må sitte relativt ukomfortabelt.

Ett sete er nemlig satt opp rett ved en stor søyle slik at det umulig å sitte med normal ryggstilling.

Liverpool har nå selv tatt grep og lover å gi den uheldige personen som får nettopp denne plassen en god rabatt. Det melder britiske Metro.

Personen som får det aktuelle setet må betale 9 pund, eller 98 kroner etter dagens kurs.

JUBEL: Jurgen Klopp. Foto: Simon Bellis/Sportimage
JUBEL: Jurgen Klopp. Foto: Simon Bellis/Sportimage Vis mer

En vanlig billett på Anfield koster 735 kroner, skrev Liverpool.no i fjor. Det er blant Premier League dyreste.

Rent sportslig er det mer flyt for Liverpool som viste storform mot Leicester i går.

Roberto Firmino (2), Sadio Mané og Adam Lallana scoret målene. Jamie Vardy var Leicesters eneste målscorer.

53 075 tilskuere så kampen fra tribunen. Én av disse satt trolig mindre komfortabelt enn de andre.

Dagens kamp i Premier League:

Swansea – Chelsea 17.00.

Manchester City 4 4 0 0 11 - 4 12
Chelsea33007-29
Manchester United43017-39
Tottenham42207-28
Liverpool42119-77
Arsenal42118-67
Hull42115-37
Everton32104-27
Middlesbrough41214-45
Watford41127-84
Crystal Palace41123-44
West Bromwich41122-34
Bournemouth41123-54
Burnley41123-54
Leicester41124-74
Swansea31022-43
West Ham41035-93
Southampton40223-62
Sunderland30123-51
Stoke40132-101