John Arne Riise var involvert i flere scoringer da Liverpool knuste Besiktas 8-0.
- Dette var bare helt utrolig, sier Riise til NTB.
8-0 er ny rekord i mesterligaen. Arsenal og Juventus har begge stoppet på sjumålsseirer. Anfield-publikummet kokte da Liverpool kjørte over de tyrkiske gjestene.
- Jeg er godt fornøyd med egen innsats. Jeg ble sliten etter mye løping, men publikum ga meg ekstra energi. Da publikum ropte «We want 10» da vi ledet 5-0 ga det oss masser av ekstra energi, og vi gikk virkelig for 10, forteller Riise.
Liverpool fikk en tøff start på mesterligaen. Laget sto med ett poeng på de tre første kampene. Også i ligaen har rødtrøyene haltet. Tirsdag var det full uttelling.
- Endelig fikk vi uttelling på sjanser, og gøy for Benayoun å score hat trick, sier Riise.
- Nå må vi bare holde fokus på å fortsette trenden i Premier League, hvor vi har slitt med å score mål, sier rødluggen.
På tribunen satt Morten Gamst Pedersen.
- Jeg hadde Gamsten på besøk i dag og det var gøy å få til en slik kamp når han var her.
Lørdag spilte Liverpool 0-0 borte mot nettopp Gamstens Blackburn.
For å fortsette å lese denne artikkelen må du logge inn
Denne artikkelen er over 100 dager gammel. Hvis du vil lese den må du logge inn.
Det koster ingen ting, men hjelper oss med å gi deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger