Malysz vant hopprennet

Adam Malysz tronet suverent etter første omgang, vant i dagens hopprenn i Holmenkollen. Andre omgang ble avlyst på grunn av tåke.

Polakken Adam Malysz var klart best i omgangen som ble gjennomført. Henning Stensrud var beste nordmann på 15. plass.

Her er resultatlista:

1) Adam Malysz, Polen 134,1 (124,5),

2) Stefan Horngacher, Østerrike 120,5 (120),

3) Martin Schmitt, Tyskland 120,1 (117),

4) Andreas Goldberger, Østerrike 115,6 (114,5),

5) Jussi Hautamäki, Finland 115,1 (114,5),

6) Wolfgang Loitzl, Østerrike 112,9 (113),

7) Matti Hautamäki, Finland 109,6 (112),

8) Toni Nieminen, Finland 107,8 (111),

9) Risto Jussilainen, Finland 106,4 (110,5),

10) Hideharu Miyahira, Japan 105,6 (109,5),

11) Jakub Janda, Tsjekkia 101,1 (107),

12) Veli-Matti Lindström, Finland 100,9 (108),

13) Christoph Duffner, Tyskland 100,4 (108),

14) Masahika Harada, Japan 99,1 (107),

15) Kazuya Yoshioka, Japan 98,1 (107),

16) Henning Stensrud, Norge 97,7 (106,5), Martin Höllwarth, Østerrike 97,7 (109) og Jani Soininen, Finland 97,7 (106,5),

19) Noriaki Kasai, Japan 96,9 (105,5),

20) Sylvain Freiholz, Sveits 96,3 (106),

21) Michael Uhrmann, Tyskland 95,4 (105,5),

22) Andreas Küttel, Sveits 95,1 (104,5),

23) Stefan Kaiser, Østerrike 94,5 (105),

24) Georg Späth, Tyskland 93,6 (104,5),

25) Alexander Herr, Tyskland 93,5 (105),

26) Morten Solem, Norge 92,7 (104),

27) Nicolas Dessum, Frankrike 92,1 (104,5),

28) Frank Löffler, Tyskland 92,0 (105),

29) Jure Radelj, Slovenia 91,8 (103,5),

30) Ildar Fatkullin, Russland 91,3 (103,5),

31) Arne Sneli, Norge 90,0 (102,5) og Bjørn Einar Romøren, Norge 90,0 (102,5),

33) Kazuhiro Nakamura, Japan 89,1 (102),

34) Alan Alborn, USA 85,8 (101),

35) Morten Ågheim, Norge 84,5 (100) og Marco Steinauer, Sveits 84,5 (100),

37) Martin Koch, Østerrike 83,6 (99,5),

38) Johan Munters, Sverige 83,1 (99,5),

39) Lasse Ottesen, Norge 82,5 (100),

40) Peter Zonta, Slovenia 82,1 (99,5),

41) Roberto Cecon, Italia 79,0 (97,5),

42) Hansjörg Jäkle, Tyskland 75,4 (95,5),

43) Erling Enger, Norge 74,5 (95),

44) Tommy Ingebrigtsen, Norge 71,3 (96),

45) Robert Kranjec, Slovenia 70,4 (93),

46) Choi Heung-Chul, Sør-Korea 70,3 (93,5),

47) Yuta Watase, Japan 63,6 (89,5).

Diskvalifisert: Lars Bystøl, Norge, Tomislaw Tajner, Polen, Anders Bardal, Norge.

Finaleomgangen ble avlyst på grunn av tåke.