- Saken oppdateres fortløpende
Diego Armando Maradona (60) døde av hjertestans i huset hvor han hadde installert seg etter en hodeoperasjon, ifølge den argentinske storavisa El Clarin, som også kom med de triste nyhetene om Maradonas bortgang.
Den brasilianske fotballegenden Pelé er blant dem som sørger over Maradonas bortgang. Ofte er det nettopp Pelé og Maradonas navn som kommer opp når det diskuteres hvem som er tidenes beste fotballspiller.

- En dag kommer vi helt klart til å sparke ball sammen i himmelen, uttaler Brasil-legenden til Reuters.
Pelé fylte nylig 80 år. Maradona ble bare 60. På Twitter skriver Pelé at han har mistet en god venn og at verden har mistet en legende.
- Det er fortsatt mye igjen å si, men for nå må gud gi styrke til familien hans, skriver han.
Cristiano Ronaldo skriver på Twitter at han i dag «tar farvel med en venn og verden sier farvel til et geni».
- En av våre beste noensinne. En magiker uten sidestykke. Han drar for tidlig, men etterlater en grenseløs arv og et tomrom som aldri vil bli fylt. Hvil i fred. Du vil ikke bli glemt, skriver Ronaldo.
Den argentinske fotballstjerna Lionel Messi skriver på Instagram at dette er en trist dag for alle argentinere og for fotballen.
- Han forlater oss, men han drar ikke, fordi Diego er evig, skriver Messi, som fortsetter slik:
- Jeg husker alle de vakre øyeblikkene og vil gjerne benytte anledningen til å sende min dypeste medfølelse til hele hans familie og hans venner.
Den brasilianske fotballstjerna Neymar skriver «hvil i fred» og omtaler Maradona som en fotballegende.
Den argentinske VM-helten fra 1978 Osvaldo Ardiles deler et gammelt bilde av seg selv og Maradona fra 1986.
- For en kveld! Hvil i fred, Dieguito.
Han takker Maradona for vennskapet og skriver at han ikke kan sammenliknes med noen andre spillere.
- Rett og slett den beste fotballspilleren i historien av fotball. Så mange hyggelige øyeblikk sammen. Umulig å si hvilket som var best. Hvil i fred, min kjære venn, skriver han på Twitter.
Briten Gary Lineker omtaler Maradona som den beste spilleren noensinne.
- Etter et velsignet, men trøblete liv, håper jeg han vil finne noe trøst i guds hender, skriver den tidligere fotballspilleren på Twitter.
Daniel Taylor, skribent for Athletic, omtaler Maradona som en av hans første helter og en av årsakene til hvorfor han forelsket seg i spillet.
- Bare den kuleste spilleren noensinne, skriver den britiske fotballskribenten Daniel Storey.
Store fotballklubber rundt om i verden reagerer også på Twitter.
Maradona spilte for SSC Napoli mellom 1984 og 1991.
- Alltid i våre hjerter, skriver klubben.
- Verden venter på våre ord, men det finnes ikke ord for å beskrive smerten vi går gjennom. Nå er det tid for å sørge. Så kommer tiden for ord, skriver klubben videre.
Paris Saint-Germain omtaler Maradona som en legende og skriver «hvil i fred.»
- Sammen med resten av fotballverdenen sier vi farvel til en av de absolutt største, skriver Manchester City.
Manchester United skriver at fotballen har mistet en av sine største ikoner.
FC Barcelona takker Maradona «for alt.»
Claudio Tapia, president ved det argentinske fotballforbundet AFA, uttrykker sin dypeste sorg over dødsfallet til «vår legende».
- Du vil alltid være i våre hjerter, sier han i en uttalelse via forbundet.
Her til lands er det også mange som minnes fotballegenden.

- Større blir det ikke. Hvil i fred. Nå må vi se å få stengt djevelens år 2020 litt brennkvikt, skriver Morten Stokstad, kommunikasjonsansvarlig ved Lillestrøm SK, på Twitter.
Tidligere landslagstrener Egil «Drillo» Olsen mener Diego Maradona var en bortimot fullkommen fotballspiller med spisskompetanse på omtrent alt.
- Det er veldig trist at folk dør såpass unge. Jeg har møtt ham flere ganger, og jeg er jo så gammel at jeg også husker ham som spiller, sier Drillo til NTB.
- Jeg har beundret Maradona i mange år. Måten han dro forbi både én og to og tre spillere. Pluss at han var en «goalgetter». Han hadde spisskompetanser på flere områder. Jeg var så heldig at jeg fikk lov til å treffe han. Han er for meg en mest komplette fotballspilleren jeg har vært borti. Han hadde alt, sier Drillo til Dagbladet.