Han dro seg lekkert fri på venstresiden, trakk seg innover i feltet, og plasserte ballen lavt i lengste hjørnet.
Den scoringen ble avgjørende for at Milan vant kampen. Hauge ble byttet ut på overtid etter en god kamp.
Kampfakta
Sparta Praha (Tsjekkia) – Milan (Italia) 0-1 (0-1)
Mål: 0-1 Jens Petter Hauge (23) (NTB)
Hauge leverte både scoring og målgivende i seieren over Celtic forrige uke, og torsdagens nettkjenning var nesten en kopi av målet sju dager tidligere.
- Det er ikke så lett å gå inn og gjøre det der. Dette er avgjørende. Han skaffer poengene. Det er noe helt annet. Han har hatt en strålende start i den klubben, sier TV 2-ekspert Erik Thorstvedt.
Hauge står nå med totalt fire scoringer for Milan. Tre av dem i Europa League, det siste mot storklubben Napoli i Serie A, da han kom inn som innbytter.
Den tidligere Glimt-spilleren har ennå ikke startet i Serie A, men med to gode kamper på rappen i Europa League nærmer det seg trolig.
Erik Huseklepp, også i TV 2-studio, reagerer på at Hauge ikke fikk straffe da han ble felt i Sparta Prahas 16-meter.
- Forkastelig dømming! er Huseklepps dom.
Milan leder Serie A med 26 poeng på ti kamper. De har en fem poengs luke til byrival Inter på 2. plass. Juventus, som har vært overlegne det siste tiåret, er seks poeng bak.
Søndag venter Parma som ligger på nedre halvdel på hjemmebane.
Andreas Vindheim satt hele kampen på benken for Sparta Praha.
Han er også ferdig i Europa League, for Milan vinner gruppen foran Lille. Sparta Praha blir nummer tre med seks poeng, mens Mohamed Elyounoussi og Kristoffer Ajers Celtic ender sist med fire poeng.
De fikk derimot en opptur med å slå Lille 3–2 på hjemmebane torsdag. Begge nordmennene spilte hele kampen.