(Dagbladet.no): Seieren betyr at 1. divisjonsklubben møter Manchester United i finalen i FA-cupen i Cardiff 22. mai. Det er første gang i Milwalls 119 år lange historie at London-laget får spille cupfinalen.
Ettersom United etter all sannsynlighet kvalifiserer seg til Champions League gjennom en plass blant topp fire i Premier League, vil Millwall få spille UEFA-cup neste sesong.
Det betyr at klubbens styreformann Theo Paphitis må holde det dristige løftet han ga spillende manager Dennis Wise: Å løpe naken omkring i London.
- Det blir ikke et vakkert syn, men vi skal sørge for at han holder ord, sier assistenmanager Ray Wilkins til Sky Sports.
Paphitis selv var langt fra deprimert selv om han går en lettkledd framtid i møte:
- Jeg kan ikke sette ord på det. Det er uvirkelig. Millwall i FA-cupfinalen - og europacupen.
Manager Wise viste også faderlig stolthet over det han selv og spillerne hans har prestert.
- Det er fantastisk. De har jobbet ekstremt hardt. De er en herlig gjeng gutter og jeg er stolt av dem alle. Jeg har hele tida sagt til dem «om dere tror på dere sjøl vil dere komme langt» og de fortjener det, sier den tidligere Wimbledon-, Chelsea- og Leicester-spilleren.
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger