Mourinho: - Jeg løy!

Roma-manager José Mourinho med innrømmelse.

LETTET: José Mourinho var en lettet mann etter Roma-seieren i hans 1000. kamp som manager. Foto: NTB
LETTET: José Mourinho var en lettet mann etter Roma-seieren i hans 1000. kamp som manager. Foto: NTB Vis mer
Publisert
Sist oppdatert

Ett minutt på overtid dukket Stephan El Shaarawy opp og sendte Roma-fansen til himmels, da han scoret 2-1-målet som avgjorde ligakampen mot Sassuolo søndag.

En av dem som tok helt av var manager José Mourinho, som stormet til for å feire målet sammen med spillerne.

Det var den 1000. kampen Mourinho ledet som manager, og før oppgjøret hadde han løyet for seg selv og andre om betydningen av kampen.

- Det er var en kamp med et spesielt nummer for meg og jeg ønsket å huske min 1000. kamp slik. Jeg løy til alle!

- I dag er jeg ikke 58 år, men 14, som da du begynte å drømme om en karriere innen fotballen. Jeg var som et barn. Jeg sa unnskyld til Dionisi (Sassuolos manager, journ.anm.), for de spilte en fantastisk kamp, sier Mourinho til DAZN.

58-åringen mente kampen kunne endt «6-6 eller 7-7». Han hyllet keeper Rui Patricio etter kampen.

- Det var en eksepsjonell kamp, mener Mourinho.

Serie A:

Roma 3 3 0 0 9 - 2 9
Milan33007-19
Napoli33006-29
Inter32109-37
Udinese32106-27
Lazio32019-46
Fiorentina32015-56
Bologna21103-24
Sassuolo31114-44
Atalanta31113-34
Torino31026-43
Empoli31023-53
Genoa31024-83
Venezia31022-63
Sampdoria30212-32
Juventus30123-51
Cagliari30125-91
Spezia30123-91
Hellas Verona20023-60
Salernitana30032-110

(NTB)

Mourinho står med 638 seire, 205 uavgjort og 157 tap som manager, ifølge Goal.com.

Scoringen sikret også tabelltopp for Roma i Serie A. Hovedstadslaget står med tre strake seire på tre kamper.

Vi bryr oss om ditt personvern

dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Les mer