- Diskuter Danmark - Norge!
7. juni braker det løs i Idrætsparken i København. Danmark-spiss Ebbe Sand er overbevist om at Norge kommer til Parken med ett mål for øye: Uavgjort.
For i dag brøt Sand munnkurven han er pålagt av landslagssjef Morten Olsen - som ikke vil ha noe Norges-snakk.
- Jeg er helt overbevist om at Norge kommer ned hit bare for å hente ett enkelt poeng. De er spesielt gode til å spille på 0-0, og det vil jo også være et pent resultat for dem. Det er kynisk og resultatorientert fotball de spiller, sier Sand.
- Men det er de til gjengjeld også dyktige til. Primitivt men effektivt kaller man det vel, sier Schalke-stjernen, som fredag formiddag ankom Morten Olsens landslagsleir sammen med Morten Skoubo fra Borussia Mönchengladbach.
- Vi må ut på kantene, for vi må regne med at nordmennene står meget kompakt i forsvar. Det pleier de å gjøre. Selv på hjemmebane de senere år har de satset på lange baller, og så er de gode til å vinne returballene. Det er deres store styrke, mener angriperen.
Han tror Danmark må vinne for å knipe gruppeseieren.
- Hvis vi ikke vinner, er det nok annenplassen i gruppen som er mest realistisk for oss.
- Vi ergret oss selvsagt over at vi ikke vant i Norge, men i ettertid må vi si at det var fortjent nok at de utlignet, sier Ebbe Sand.
(NTB-Ritzau/Dagbladet.no)
- Norge er primitive
Ebbe Sand sier Norge er flinke til å spille 0-0. Ordkrigen er ikke død likevel.