- England – Norge 8–0
BRIGHTON/OSLO (Dagbladet) Norge tapte 8-0 mot England mandag. Det norske laget slaktes etter tapet.
Også svenskene har fått med seg den norske ydmykelsen.
- Det er noe av det verste jeg har sett både offensivt og defensivt, sier SVTs ekspertkommentator Markus Johanesson ifølge Aftonbladet.
- Av alt som har med det norske landslaget, fotball, håndball, bandy, innebandy, all paraidrett. Jeg har aldri sett et norsk landslags bli så herja med. Det er det verste jeg har sett. Dette er skrekkfilm. Det er 45 minutters skrekkfilm, sier NRK-ekspert Aleksander Schau i pausestudio.
- Sjokkert over dårlig det norske laget forsvarer seg, spesielt med tanke på hvor høyt laget er respektert, skriver Independents fotballkommentator Miguel Delaney.
Raser mot straffeavgjørelse
Det første målet kom på straffe, etter en omdiskutert situasjon.
Englands sterke spiss Ellen White hev seg ned i en duell med Maria Thorisdottir, og dommeren pekte på straffemerket. Til tross for at reprisene viste at White gikk veldig enkelt ned, gikk ikke VAR inn og ba dommeren se på situasjonen på nytt.
- Fryktelig billig. Det er feil og merkelig at den får stå, mener NRK-kommentator Carl-Erik Torp.
- Billig straffe, skriver TV 2-ekspert Morten Langli på Twitter.
- Det straffesparket til England var sommertilbud fra dommeren. Skuespill sist sett av John Cleese i Fawlty Towers, skriver fotballekspert Lars Tjærnås.
Straffesparket satte Georgia Stanway sikkert i mål.
- Paralyserte
Kort tid etter ble vondt til verre. Lauren Hemp la på til 2–0 da England spilte seg inn til målstreken, før White selv satte inn 3–0.

Avslører: - Misfornøyd
Minutter seinere var det Bethany Mead som scoret 4–0. Mens samme kvinne driblet seg helt upresset inn på 10 meter og banket ballen i mål bak Guro Pettersen.
Men fiaskoen bare fortsatte – etter 40 minutter skled White inn et godt innlegg i nettet. 6-0, og ydmykelsen er tett på komplett.
- De ser helt paralyserte ut de norske spillerne, sukker Torp på NRK.
- Det virker som Norge er helt ute. Dette er direkte pinlig, fortviler kommentator Andreas Stabrun Smith.
- Dette er er brutalt. Etter en bra start, Norge i oppløsning etter den billige straffen imot, skriver Langli på Twitter.