Både Henrik Kristoffersen og hans klubb Rælingen har hatt god nytte av tilskudd fra Norges Skiforbund, sa generalsekretær Ingvild Bretten Berg i retten torsdag.
Generalsekretæren gikk dermed i rette med Henrik Kristoffersen, som i sin forklaring tirsdag sa at skiforbundet har bidratt med lite eller ingenting til ham og klubben hans.
- Hva de egentlig mener de har gjort for meg i oppveksten, det skjønner jeg ikke. Og jeg har vært der, opplevd det selv og levd med det, sa alpinisten i retten tirsdag.
I sin forklaring sa Berg at mye av skiforbundets midler blir fordelt til klubbene gjennom anleggs- og utstyrsstøtte, blant annet ved hjelp av de pengene Telenor bidrar med som hovedsponsor for Norges Skiforbund.
- Rælingen har fått mye hjelp til anleggsutvikling i Marikollen. Blant annet fikk klubben 700.000 kroner til snøproduksjon i 2007. Jeg går ut fra at Henrik har hatt nytte av denne snøen, sa generalsekretær Berg i sin forklaring.
Hun nevnte også at Rælingen har fått ca. 200.000 kroner til diverse utstyr.
