Tirsdag kveld var det duket for 800 meter under minnestevnet Boysen Memorial på Bislett stadion. Både Jakob og Filip Ingebrigtsen stilte til start og tok tidlig teten.
Den første runden gikk på 52,5 før haren ga seg og Filip Ingebrigtsen tok kontrollen. Lillebror Jakob lå i ryggen på broren og prøvde å komme seg opp på siden av storebroren.
Jakob hadde også mest krefter på slutten og løp inn til 1.46.44 og både ny personlig rekord og familierekord på Bislett Stadion.
– Det er jo gøy. Jeg har jo hverken 1500, mile eller 3000, men nå har jeg 5000, 2000 og 800, så jeg vil si det er et fint spekter å ha familierekord i. Det er deilig å kvitte seg med myten om at jeg er veldig treig, sier Jakob Ingebrigtsen til NRK.
Filip endte på 1.46.74, noe som også var ny personlig rekord, men altså ikke godt nok til ny familierekord.
– Det var gøy, jeg vurderte veldig lenge om jeg skulle stille eller ikke. Det har vært opp og ned etter Impossible Games og jeg har følt meg ganske råtten. Det har egentlig bare løsnet for et par dager siden, sier Filip Ingebrigtsen til NRK.
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger