OL-finaler 16. september

OLs første medaljer er delt ut i dag. Her er resultatene fra alle medaljeøvelsene:

FEKTING, KÅRDE MENN:
Gull:
Pavel Kolobkov, Russland.

Sølv: Hughes Obry, Frankrike.

Bronse: Lee Sang-ki, Sør-Korea.

4) Marcel Fischer, Sveits, 5) Peter Vanky, Sverige, 6) Ivan Trevejo, Cuba, 7) Eric Srecki, Frankrike, 8) Zhao Gang, Kina.

Finale: Kolobkov - Obry 15-12.

Bronsekamp: Lee - Fischer 15-14.

Semifinaler: Obry - Fischer 15-13, Kolobkov - Lee 13-9. JUDO, 60 KG MENN:
Gull:
Tadahiro Nomura, Japan.

Sølv: Jung Bu-kyung, Sør-Korea.

Bronse: Manolo Poulot, Cuba og Aidyn Smagulov, Kasakhstan.

5) Bazarbek Donbay, Kasakhtan og Alisher Mukhtarov, Usbekistan.

Finale: Nomura - Jung, ippon.

48 KG KVINNER:
Gull:
Ryoko Tamura, Japan.

Sølv: Ljubov Bruletova, Russland.

Bronse: Anna Maria Gradante, Tyskland og Anne Simons, Belgia.

5) Zhao Shunxin, Kina og Cha Hyon-hyang, Nord-Korea.

Finale: Tamura - Bruletova, ippon. SKYTING, LUFTRIFLE KVINNER:
Gull:
Nancy Johnson, USA 497,7 (395).

Sølv: Kang Cho-hyun, Sør-Korea 497,5 (397).

Bronse: Gao Jing, Kina 497,2 (394).

4) Ljubov Galkina, Russland 496,7 (395), 5) Sonja Pfeilschifter, Tyskland 495,9 (395), 6) Jayme Dickman, USA 495,4 (394), 7) Choi Dae-young, Sør-Korea 493,1 (395), 8) Anjali Ramakanta Vedpathak, India 493,1 (394).

Ikke til finale: 9) Lindy Hansen, Norge 393.

LUFTPISTOL, MENN:
Gull:
Franck Dumoulin, Frankrike 688,9 (590).

Sølv: Wang Yifu, Kina 686,9 (590).

Bronse: Igor Basinskij, Hviterussland 682,7 (583).

4) Mikhail Nestrujev, Russland 682,3 (583), 5) Stephane Gagne, Frankrike 682,0 (581), 6) Roberto Di Donna, Italia 680,5 (581), 7) Joao Costa, Portugal 679,4 (581), 8) Tanju Kirjakov, Bulgaria 676,8 (581). SVØMMING, 400 M FRI MENN:
Gull:
Ian Thorpe, Australia 3.40,59 (v-rek).

Sølv: Massimiliano Rosolino, Italia 3.43,40.

Bronse: Klete Keller, USA 3.47,00.

4) Emiliano Brembilla, Italia 3.47,01, 5) Dragos Coman, Romania 3.47,38, 6) Chad Carvin, USA 3.47,58, 7) Grant Hackett, Australia 3.48,22, 8) Ryk Neethling, Sør-Afrika 3.48,52.

4 x 100 M FRI MENN:
Gull:
Australia 3.13,67/v-rek. (Michael Klim, Chris Fydler, Ashley Callus, Ian Thorpe).

Sølv: USA 3.13,86 (Anthony Ervin, Neil Walker, Jason Lezak, Gary Hall jr.).

Bronse: Brasil 3.17,40 (Fernando Scherer, Gustavo Borges, Carlos Jayme, Edvaldo Silva Filho).

4) Tyskland 3.17,77 (Torsten Spanneberg, Christian Tröger, Stephan Kunzelmann, Stefan Herbst), 5) Italia 3.17,85 (Lorenzo Vismara, Klaus Lanzarini, Massimiliano Rosolino, Simone Cercato), 6) Sverige 3.19,60 (Stefan Nystrand, Lars Frölander, Mattias Ohlin, Johan Nyström), 7) Frankrike 3.21,00 (Frederic Bousquet, Romain Barnier, Hugo Viart, Nicolas Kintz). Russland ble diskvalifisert.

400 M MEDLEY KVINNER:
Gull:
Jana Klotsjkova, Ukraina 4,33,59, (v-rek.).

Sølv: Yasuko Tajima, Japan 4,35,96.

Bronse: Beatrice Caslaru, Romania 4,37,18.

4) Kaitlin Sandeno, USA 4,41,03, 5) Nicole Hetzer, Tyskland 4,43,56, 6) Maddy Crippen, USA 4,44,63, 7) Joanne Malar, Canada 4,45,17, 8) Jennifer Reilly, Australia 4,45,99.

4 x 100 M FRI KVINNER:
Gull:
USA 3,36,61/v-rek. (Amy van Dyken, Dara Torres, Courtney Shealy, Jenny Thompson).

Sølv: Nederland 3.39,83 (Manon van Rooijen, Wilma van Rijn, Thamar Henneken, Inge de Bruijn).

Bronse: Sverige 3.40,30 (Louise Jöhncke, Therese Alshammar, Johanna Sjöberg, Anna-Karin Kammerling).

4) Tyskland 3.40,31 (Antje Buschschulte, Katrin Meissner, Franziska van Almsick, Sandra Völker), 5) Storbritannia 3.40,54 (Karen Pickering, Alison Sheppard, Rosalind Brett, Susan Rolph), 6) Australia 3.40,91 (Susie O'Neill, Sarah Ryan, Elka Graham, Giaan Rooney), 7) Canada 3.42,92 (Marianne Limpert, Shannon Shakespeare, Laura Nicholls, Jessica Deglau), 8) Italia 3.44,49 (Cecilia Vianini, Luisa Striani, Sara Parise, Cristina Chiuso). SYKLING BANE, 1000 M TEMPO MENN:
Gull:
Jason Queally, Storbritannia 1.01,609.

Sølv: Stefan Nimke, Tyskland 1.02,487.

Bronse: Shane Kelly, Australia 1.02,818.

4) Sören Lausberg, Tyskland 1.02,937, 5) Arnaud Tournant, Frankrike 1.03,023, 6) Dimitrios Georgalis, Hellas 1.04,018, 7) Grzegorz Krejner, Polen 1.04,156, 8) Garen Bloch, Sør-Afrika 1.04,478.

500 M TEMPO KVINNER:
Gull:
Felicia Ballanger, Frankrike 34,140.

Sølv: Michelle Ferris, Australia 34,696.

Bronse: Jiang Cuihua, Kina 34,768.

4) Wang Yan, Kina 35,013, 5) Chris Witty, USA 35,230, 6) Ulrike Weichelt, Tyskland 35,315, 7) Kathrin Freitag, Tyskland 35,473, 8) Tanya Dubnicoff, Canada 35,486. TRIATHLON, KVINNER:
Gull:
Brigitte McMahon, Sveits 2.00.40,5.

Sølv: Michellie Jones, Australia 0.02,0 min. bak.

Bronse: Magali Messmer, Sveits 0.28,3.

4) Joanna Zeiger, USA 0.45,2, 5) Loretta Harrop, Australia 1.02,3, 6) Sheila Taormina, USA 2.05,4, 7) Isabelle Mouthon-Michellys, Frankrike 2.12,9, 8) Christine Hocq, Frankrike 2.21,4, 9) Nicole Hackett, Australia 2.30,3, 10) Nancy Kemp-Arend t, Luxembourg 3.34,4.

  • Det ble konkurrert i 1500 m svømming, 40 km sykling og 10 km løping. VEKTLØFTING, 56 KG MENN:
    Gull:
    Halil Mutlu, Tyrkia 305,0/v-rek. (137,5-167,5).
    Sølv: Ivan Ivanov, Bulgaria 292,5 (130-162,5).
    Bronse: Wu Wenxiong, Kina 287,5 (125-162,5).
    4) Zhang Xiangxiang, Kina 287,5 (125-162,5), 5) Wang Shin-yuan, Taiwan 285,0 (125-160), 6) Sergio Alvarez, Cuba 275,0 (120-155), 7) Adrian Ioan Jigau, Romania 275,0 (122,5-152,5), 8) Vitalij Derbenev, Hviterussland 275,0 (125-150).
  • Mutlu satte verdensrekord både i rykk og støt. I rykk forbedret han den i et ekstraforsøk til 138 kg.