OL-finaler 18. september

Resultater fra mandagens finaleøvelser i Sydney.

ELVEPADLING:

  • C1 menn:
    Gull:
    Tony Estanguet, Frankrike 231,87.
    Sølv: Michal Martikan, Slovakia 233,76.
    Bronse: Juraj Mincik, Slovakia 234,22.
    4) Emmanuel Brugvin, Frankrike 238,42, 5) Stefan Pfannmöller, Tyskland, 239,72, 6) Sören Kaufmann, Tyskland 240,18, 7) Simeon Hocevar, Slovenia 240,64, 8) Stuart McIntosh, Storbritannia 243,61.
  • K1 kvinner:
    Gull:
    Stepanka Hilgertowa, Tsjekkia 247,04.
    Sølv: Brigitte Guibal, Frankrike 251,88.
    Bronse: Anne-Lise Bardet, Frankrike 254,77.
    4) Jelena Kaliska, Slovakia 255,95, 5) Irena Pavelkova, Tsjekkia 256,11, 6) Mandy Planert, Tyskland 257,85, 7) Rebecca Giddens, USA 258,69, 8) Danielle Woodward, Australia 261,89.

    FEKTING:
  • Kårde lag menn:
    Gull:
    Italia.
    Sølv: Frankrike.
    Bronse: Cuba.
    4) Sør-Korea, 5) Tyskland, 6) Hviterussland, 7) Ungarn, 8) Australia.
    Finale: Italia - Frankrike 39-38.
    Bronsekamp: Cuba - Sør-Korea 45-31.
    Semifinaler: Ital ia - Sør-Korea 44-43, Frankrike - Cuba 45-36.

    JUDO:
  • Menn, 73 kg:
    Gull:
    Giuseppe Maddaloni, Italia.
    Sølv: Tiago Camilo, Brasil.
    Bronse: Vsevolods Zelonijs, Latvia og Anatolij Larijukov, Hviterussland,
    5) Choi Yong-sin, Sør-Korea og Jimmy Pedro, USA.
    Finale: Maddaloni - Camilo, ippon.
    Bronsekamper: Zelonijs - Choi, ippon, Larijukov - Pedro, ippon.
  • Kvinner, 57 kg:
    Gull:
    Isabel Fernandez, Spania.
    Sølv: Driulys Gonzalez, Cuba.
    Bronse: Kie Kusakabe, Japan og Maria Pekli, Australia.
    5) Shen Jun, Kina og Cinzia Cavazzuti, Italia.
    Finale: Fernandez - Gonzalez, yusei-gachi.
    Bronsekamper: Kusakabe - Shen, ippon, Pekli - Cavazzuti, yusei-gachi.

    SKYTING:
  • Luftrifle menn:
    Gull:
    Cai Yalin, Kina 696,4 (594).
    Sølv: Artem Khadjibekov, Russland 695,1 (592).
    Bronse: Jevgenij Alejnikov, Russland 693,8 (592).
    4) Anatolij Klimenko, Hviterussland 693,4 (593), 5) Jason Parker, U SA 693,1 (592), 6) Nedzad Fazlija, Bosnia-Hercegovina 692,7 (591), 7) Leif Steinar Rolland, Norge 692,2 (592), Artur Ajvazijan, Ukraina 692,0 (592).
    Ikke til finale: 34) Espen Berg-Knutsen, Norge 585.
  • Lerdueskyting, trap kvinner:
    Gull:
    Daina Gudzineviciute, Litauen 93 (71).
    Sølv: Delphine Racinet, Frankrike 92 (67).
    Bronse: Gao E, Kina 90 (68).
    4) Anne Focan, Belgia 88 (67), 5) Susanne Kiermayer, Tyskland 86 (66), 6) Jelena Tkatsj, Russland 81 (65).
    Ikke til finale: 7) Emanuela Felici, San Marino 64, 8) Pia Hansen, Sverige 64.

    SVØMMING:
  • Menn, 200 m fri:
    Gull:
    Pieter van den Hoogenband, Nederland 1.45,35 (tang. v-rek.).
    Sølv: Ian Thorpe, Australia 1.45,83.
    Bronse: Massimiliano Rosolino, Italia 1.46,65.
    4) Josh Davis, USA 1.46,73, 5) Paul Palmer, Storbritannia 1.47,95, 6) James Salter, Storbritannia 1.48,74, 7) Rick Say, Canada 1.48,76, 8) Grant Hackett, Australia 1.49,46.
  • Menn, 100 m rygg:
    Gull:
    Lenn y Krayzelburg, USA 53.72.
    Sølv: Matthew Welsh, Australia 54.07.
    Bronse: Stev Theloke, Tyskland 54.82.
    4) Josh Watson, Australia 55.01, 5) Bartosz Kizierowski, Polen 55.04, 6) Neil Walker, USA 55.14, 7) Steffen Driesen, Tyskland 55.27, 8) Eithan Urbach, Israel 55.74.
  • Kvinner, 100 m rygg:
    Gull:
    Diana Mocanu, Romania 1.00,21.
    Sølv: Mai Nakamura, Japan 1.00,55.
    Bronse: Nina Zhivanevskaya, Spania 1.00,89.
    4) Roxana Maracineanu, Frankrike 1.01,10, 5) Noriko Inada, Japan 1.01,14, 6) B.J. Bedford, USA 1.01,47, 7) Dyana Calub, Australia 1.01,61, 8) Louise Ørnstedt, Danmark 1.02,02.
  • Kvinner, 100 m bryst:
    Gull:
    Megan Quann, USA 1.07,05.
    Sølv: Leisel Jones, Australia 1.07,49.
    Bronse: Penny Heyns, Sør-Afrika 1.07,55.
    4) Sarah Poewe, Sør-Afrika 1.07,85, 5) Agnes Kovacs, Ungarn 1.08,09, 6) Masami Tanaka, Japan 1.08,37, 7) Tarnee White, Australia 1.09,09, 8) Sylvia Gerasch, Tyskland 1.09,86.

    SYKLING:
  • Kvinner, 3000 m fo rfølgelsesritt:
    Gull:
    Leontien Zijlaard, Nederland.
    Sølv: Marion Clignet, Frankrike.
    Bronse: Yvonne McGregor, Australia.
    4) Sarah Ulmer, New Zealand, 5) Antonella Bellutti, Italia, 6) Judith Arndt, Tyskland, 7) Alayna Burns, Australia, 8) Erin Mirabella, USA..
    Finale: Zijlaard 3.33,360 - Clignet 3.38,751.
    Bronseduell: McGregor 3.38,850 - Ulmer 3.38,930.

    TURN:
  • Lagkampen menn:
    Gull:
    Kina 231,919.
    Sølv: Ukraina 230,306.
    Bronse: Russland 230,019.
    4) Japan 229,857, 5) USA 228,983, 6) Romania 227,543, 7) Sør-Korea 227,346, 8) Hviterussland 227,255.

    VEKTLØFTING:
  • Kvinner 53 kg:
    Gull:
    Yang Xia, Kina 225,0/v-rek (100/v-rek -125/v-rek).
    Sølv: Li Feng-ying, Taiwan 212,5 (97,5-115).
    Bronse: Winarni Binti Slamet, Indonesia 202,5 (90-112,5).
    4) Franca Gbodo, Nigeria 195,0 (85-110), 5) Swe Swe Win, Burma 195,0 (85-110), 6) Thing Baijan Sanamacha Chanu, India 195,0 (85-110), 7) Mari Nakaga, Japan 182,5 (77,5-105), 8) Marioara Munteanu, Romania 180,0 (82,5-97,5).
  • Kvinner 58 kg:
    Gull:
    Soraya Jimenez Mendivil, Mexico 222,5 (95-127,5).
    Sølv: Ri Song-hui, Nord-Korea 220,0 (97,5-122,5).
    Bronse: Suta Khassaraporn, Thailand 210,0 (92,5-117,5).
    4) Maryse Turcotte, Canada 205,0 (90-115), 5) Aleksandra Klejnowska, Polen 202,5 (90-112,5), 6) Moe Nwe Khin, Burma 200,0 (90-110), 7) Natalija Skakun, Ukraina 197,5 (85-112.5), 8) Anna Batsijusjko, Hviterussland 197,5 (90-107,5).