OL-finaler 19. september

BUESKYTING:

  • Kvinner, indiduelt:
    Gull:
    Yun Mi-jin, Sør-Korea, sølv: Kim Nam-soon, Sør-Korea, bronse: Kim Soo-nyung, Sør-Korea, 4) Choe Ok-sil, Nord-Korea, 5) Sayoko Kawauchi, Japan, 6) Natalja Bolotova, Russland, 7) Natalia Valeeva, Italia, 8) Joanna Nowicka, Polen.
    Finale: Yun - Kim N-s 107-106.
    Bronsekamp: Kim S-n - Choe 103-101.
    Semifinaler: Yun - Kim S-n 107-105, Kim N-s - Choe 114-107.
  • Wenche Lin Hess, Norge ble slått ut i 32-delsfinalen.

    FEKTING:
  • Kårde lag kvinner:
    Gull:
    Russland, sølv: Sveits, bronse: Kina, 4) Ungarn, 5) Frankrike, 6) Tyskland, 7) Cuba, 8) Norge (Ragnhild Andenæs, Silvia Lesoil, Margrete Mørch).
    Finale: Russland - Sveits 45-35.
    Bronsekamp: Kina - Ungarn 41-39.
    Semifinaler: Russland - Ungarn 45-44, Sveits - Kina 45-33.
    Kamp om 5. plass: Frankrike - Tyskland 45-33.
    Kamp om 8. plass: Cuba - Norge 45-32.
  • Norge tapte 32-45 for Ungarn i kvartf inalen og 39-45 for Tyskland i plasseringskamp.

    JUDO:
  • Menn, 73 kg:
    Gull:
    Makoto Takimoto, Japan, sølv: Cho In-chul, Sør-Korea, bronse: Aleksei Budolin, Estland og Nuno Delgado, Portugal, 5) Djamel Bouras, Frankrike og Alvaro Paseyro, Uruguay.
    Finale: Takimoto - Cho yusei-gachi.
    Bronsekamper: Budolin - Bouras yusei-gachi, Delgado - Paseyro ippon.
  • Kvinner, 63 kg:
    Gull:
    Severine Vandenhende, Frankrike, sølv: Liu Shufang, Kina, bronse: Jung Sung-Sook, Sør-Korea og Gella Vandecaveye, Belgia, 5) Jennifer Gal, Italia og Anja von Rekowski, Tyskland.
    Finale: Vandenhende - Liu yusei-gachi.
    Bronsekamper: Sung-sook - Gal yusei-gachi, Vandecaveye - von Rekowski ippon.

    RIDING:
  • Militær lagkonkurranse:
    Gull:
    Australia 146,8 straffepoeng (Matt Ryan/Kibah Sandstone, Phillip Dutton/House Doctor, Stuart Tinney/Jeepster, Andrew Hoy/Darien Powers), sølv: Storbritannia 161,0 (Jeanette Brakewell/Over To You, Leslie Law/Shear H2O, Pippa Funnell/Supreme Rock, Ian Stark/Jaybee) 161,00, bronse: USA 175,8 (Nina Fout/3 Magic Beans, Linden Wiesman/Anderoo, David O'Connor/Giltedge, Karen O'Connor/Prince Panache), 4) Tyskland 241,8, 5) Irland 270,0, 6) Brasil 333,0, 7) Spania 1341,2, 8) New Zealand 2065,6.
  • 12 lag deltok.

    SKYTING:
  • Fripistol menn:
    Gull:
    Taniju Kirijakov, Bulgaria 666,0 (570), sølv: Igor Basinskij, Hviterussland 663,3 (569), bronse: Martin Tenk, Tsjekkia 662,5 (566), 4) Vladimir Gontsjarov, Russland 662,2 (564), 5) Dilsjod Mukhtarov, Usbekistan 662,0 (565), 6) Wang Yifu, Kina 659,0 (563), 7) Roberto Di Donna, Italia 657,3 (560), 8) Vladimir Gutsjsja, Kasakhstan 655,8 (562).
  • Lerdueskyting dobbeltrap kvinner:
    Gull:
    Pia Hansen, Sverige 148 (112), sølv: Deborah Gelisio, Italia 144 (107), bronse: Kimberly Rhode,, USA 139 (103), 4) Cynthia Meyer, Canada 134 (101) og Lin Yi-Chun, Taiwan 134 (100), 6) Cindy Gentry, USA 130 (100).
    SVØMMING:
    Menn, 200 m butterfly:
    Gull:
    Tom Malchow, USA 1.55,35, sølv: Denis Silantijev, Ukraina 1.55,76, bronse: Justin Norris, Australia 1.56,17, 4) Anatolij Poljakov, Russland 1.56,34, 5) Michael Phelps, USA 1.56,50, 6) Stephen Parry, Storbritannia 1.57,01, 7) Denis Pankratov, Russland 1.57,97, 8) Franck Esposito, Frankrike 1.58,39.
  • 4 x 200 m fri:
    Gull: Australia 7.07,05/v-rek (Ian Thorpe, Michael Klim, Todd Pearson, William Kirby), sølv: USA 7.12,64 (Scott Goldblatt, Josh Davis, Jamie Rauch, Klete Keller), bronse: Nederland 7.12,70 (Martijn Zuijdweg, Johan Kenkhuis, Marcel Wouda, Pieter van den Hoogenband), 4) Italia 7.12,91, 5) Storbritannia 7.12,98, 6) Tyskland 7.20,19, 7) Canada 7.21,92, 8) Russland 7.24,37.
  • Kvinner, 200 m fri:
    Gull: Susie O'Neill, Australia 1.58,24, sølv: Martina Moravcova, Slovakia 1.58,32, bronse: Claudia Poll, Costa Rica 1.58,81, 4) Nadejda Tsjemezova, Russland og Kerstin Kielgass, Tyskla nd 1.58,86, 6) Natalja Baranovskaja, Hviterussland 1.59,28, 7) Camelia Potec, Romania 1.59,46, 8) Wang Luna, Kina 1.59,55.
  • 200 m medley:
    Gull:
    Jana Klotsjkova, Ukraina 2.10,68, sølv: Beatrice Caslaru, Romania 2.12,57, bronse: Cristina Teuscher, USA 2.13,32, 4) Marianne Limpert, Canada 2.13,44, 5) Joanne Malar, Canada 2.13,70, 6) Oksana Verevka, Russland 2.13,88, 7) Gabrielle Rose, USA 2.14,82, 8) Tomoko Hagiwara, Japan 2.15,64.

    BANESYKLING:
  • 4000 m forfølgelseseritt lag menn:
    Gull:
    Tyskland (Guido Fulst, Robert Bartko, Daniel Becke, Jens Lehmann), sølv: Ukraina (Oleksandr Fedenko, Oleksandr Symonenko, Sergej Matvejev/Sergej Tsjernijavskij), bronse: Storbritannia (Bryan Steel, Paul Manning, Bradley Wiggins, Chris Newton), 4) Frankrike (Cyril Bos, Philippe Ermenault, Francis Moreau, Jerome Neuville), 5) Australia, 6) New Zealand, 7) Nederland, 8) Russland.
    Finale: Tyskland 3.59,710 (v-rek) - Ukraina 4.04,520.
    Bronseduell: Storbr itannia 4.01,979 - Frankrike 4.05,991.
    Semifinaler: Ukraina 4.00,830 - Storbritannia 4.02,387, Tyskland 4.05,930 - Frankrike 4.11,549.

    TURN:
    Lagkampen kvinner:
    Gull:
    Romania 154,608, sølv: Russland 154, bronse: Kina 154,008, 4) USA 152,933, 5) Spania 152,113, 6) Ukraina 151,846.

    VEKTLØFTING:
  • Kvinner, 63 kg:
    Gull:
    Chen Xiaomin, Kina 242,5/v-rek (112,5/v-rek-130), sølv: Valentina Popova, Russland 235,0 (107,5-127,5), bronse: Ioanna Khatzioannou, Hellas 222,5 (97,5-125), 4) Saipin Detsaeng, Thailand 222,5 (102,5-120), 5) Kim Yong-ok, Nord-Korea 205,0 (90-115), 6) Amanda Phillips, Australia 190,0 (82,5-107,5), 7) Josefa Perez, Spania 187,5 (85-102,5), 8) Nora Kobbel, Argentina 182,5 (80-102,5).
  • 69 kg:
    Gull:
    Lin Weining, Kina 242,5 (110-132,5), sølv: Erzsebet Markus, Ungarn 242,5 (112,5/v-rek-130), bronse: Karnam Malleswari, India 240 (110-130), 4) Milena Trendafilova, Bulgaria 232,5 (100-132,5), 5) Danie la Kerkelova, Bulgaria 232,5 (100-132,5), 6) Jirina Kassimova, Russland 230 (100-130), 7) Pawina Thongsuk, Thailand 225 (100-125), 8) Michelle Kettner, Australia 22,5 (100-125).
  • Ved likt resultat går utøveren med lavest kroppsvekt foran.