OL-finaler 20. september

Det er delt ut medaljer i 18 øvelser i dag. Her er alle finaleresultatene.

BUESKYTING:

  • Menn, individuelt:
    Gull:
    Simon Fearweather, Australia, sølv: Victor Wunderlee, USA, bronse: Wietse van Alten, Nederland, 4) Magnus Petersson, Sverige, 5) Kim Chung-tae, Sør-Korea, 6) Oh Kyo-moon, Sør-Korea, 7) Baljinima Tsyrempilov, Russland, 8) Sebastien Flute, Frankrike.
    Finale:
    Fearweather - Wunderle 113-106.
    Bronseduell: Van Alten - Petersson 114-109.
    Semifinaler: Wunderle - Petersson 108-106, Fearweather - van Alten 112-110.
    Bård Nesteng ble slått ut i 16-delsfinalen, mens Martinus Grov og Lars Erik Humlekjær ble slått ut i 32-delsfinalen.

    ELVEPADLING:

  • C2 menn:
    Gull:
    Pavol Hochschorner/Peter Hochschorner, Slovakia 237,74, sølv: Krzysztof Kolomanski/Michal Staniszewski, Polen 243,81, bronse: Marek Jiras/Tomas Mader, Tsjekkia 249,45, 4) Stuart Bowman/Nick Smith, Storbritannia 249,93, 5) Jaroslav Volf/Ondrej Stepanek, Tsjekkia 253,36, 6) Andrzej Wojs/Slawomir Mordarski, Polen 255,51, 7) Frank Adisson/Wilfrid Forgues, Frankrike 290,91, 8) André Ehrenberg/Michael Senft, Tyskland 301,78.
  • K1 menn:
    Gull:
    Thomas Schmidt, Tyskland 217,25, sølv: Paul Ratcliffe, Storbritannia 223,71, bronse: Pierpaolo Ferrazzi, Italia 225,03, 4) Helmut Oblinger, Østerrike 226,45, 5) Scott Shipley, USA 226,67, 6) Manuel Koehler, Østerrike 226,80, 7) Tomas Kobes, Tsjekkia 226,99, 8) Laurent Burtz, Frankrike 227,63.

    FEKTING:
  • Florett menn:
    Gull:
    Kim Young-ho, Sør-Korea, sølv: Ralf Bissdorf, Tyskland, bronse: Dmitrij Tsjevtsjenko, Russland, 4) Jean-Noel Ferrari, Frankrike, 5) Salvatore Sanzo, Italia, 6) Sergej Golubitskij, Ukraina, 7) Richard Breutner, Tyskland, 8) Mark Marsi, Ungarn.
    Finale: Kim - Bissdorf 15-14.
    Bronseduell: Tsjevtsjenko - Ferrari 15-14.
    Semifinaler: Kim - Tsjevtsjenko 15-14, Bissdorf - Ferrari 15-7.

    JUDO:
  • Menn, 90 kg:
    Gull:
    Mark Huizinga, Nederland, sølv: Carlos Honorato, Brasil, bronse: Frederic Demontfaucon, Frankrike og Ruslan Matsjurenko, Ukraina, 5) Keith Morgan, Canada og Rasul Salimov, Aserbajdsjan.
    Finale: Huizinga - Honorato, ippon.
    Bronsekamper: Masjurenko - Morgan, ippon, Demontfaucon - Salimov, ippon.
  • Kvinner, 76 kg:
    Gull:
    Sibelis Veranes, Cuba, sølv: Kate Howey, Storbritannia, bronse: Cho Min-sun, Sør-Korea og Ylenia Scapin, Italia, 5) Ulla Werbrouck, Belgia og Ursula Martin, Spania.
    Finale: Veranes - Howey, waza-ari.
    Bronsekamper: Cho - Werbrouck, waza-ari, Scapin - Martin, waza-ari.

    SKYTING:
  • Rifle, halvmatch kvinner:
    Gull:
    Renata Mauer-Rozanska, Polen 684,6 (585), sølv: Tatjana Goldobina, Russland 680,9 (585), bronse: Maria Feklistova, Russland 679,9 (582), 4) Sonja Pfeilschifter, Tyskland 678,5 (585), 5) Shan Hong, Kina 679,6 (580), 6) Anni Bissø, Danmark 675,6 (584), 7) Olga Dovgun, Kasakhstan 674,2 (583), 8) Melissa Mulloy, USA 673,7 (580).
    Ikke til finale: 9) Lindy Hansen, Norge 579.
  • Lerdueskyting, dobbeltrap menn:
    Gull:
    Richard Faulds, Storbritannia 187 (141)- 3 i omskyting, sølv: Russel Mark, Australia 187 (143)-2, bronse: Fehaid Al Deehani, Kuwait 186 (141), 4) Conny Persson, Sverige 184 (141), 5) Roland Gerebics, Ungarn 180 (140), 6) Lance Bade, USA 179 (136).

    SVØMMING:
  • Menn, 200 m bryst:
    Gull:
    Domenico Fioravanti, Italia 2.10,87, sølv: Terence Parkin, Sør-Afrika 2.12,50, bronse: Davide Rummolo, Italia 2.12,73, 4) Regan Harrison, Australia 2.12,88, 5) Daniel Malek, Tsjekkia 2.13,20, 6) Kyle Salyards, USA 2.13,27. 7) Johann Bernard, Frankrike 2.13,31, 8) Ryan Mitchell., Australia 2.14,00.
  • 100 m fri:
    Gull:
    Pieter van den Hoogenband, Nederland 48,30, sølv: Aleksander Popov, Russland 48,69, bronse: Gary Hall jr., USA 48,73, 4) Michael Klim, Australia 48,74, 5) Neil Walker, USA 49,09, 6) L ars Frölander, Sverige 49,22, 7) Denis Pimankov, Russland 49,36, 8) Chris Fydler, Australia 49,44.
  • Kvinner, 200 butterfly:
    Gull:
    Misty Hyman, USA 2.05,88, sølv: Susie O'Neill, Australia 2.06,58, bronse: Petria Thomas, Australia 2.07,12, 4) Mette Jacobsen, Danmark 2.08,24, 5) Otylia Jedrzejczak, Polen 2.08,48, 6) Kaitlin Sandeno, USA 2.08,81, 7) Yuko Nakanishi, Japan 2.09,66, 8) Maki Mita, Japan 2.10,72.
  • 4 x 200 m fri:
    Gull:
    USA 7.57,80 (Samantha Arsenault, Diana Munz, Lindsay Benko, Jenny Thompson), sølv: Australia 7.58,52 (Susie O'Neill, Giaan Rooney, Kirsten Thomson, Petria Thomas, bronse: Tyskland 7.58,64 (Franziska van Almsick, Antje Buschschulte, Sara Harstick, Kerstin Kielgass), 4) Romania 8.01,63, 5) Canada 8.02,65, 6) Storbritannia 8.03,69, 7) Italia 8.04,68, 8) Frankrike 8.05,99.

    SYKLING, BANE:
  • Menn, sprint:
    Gull:
    Marty Nothstein, USA, sølv: Florian Rousseau, Frankrike, bronse: Jens Fiedler, Tyskland, 4) Laurent Gane, Frankrike, 5) Jan van Eijden, Tyskland, 6) José Villanueva, Spania, 7) Sean Eadie, Australia, 8) Craig MacLean, Storbritannia.
    Finale: Nothstein - Rousseau 2-0.
    Bronseduell: Fiedler - Gane 2-0.
    Semifinaler:
    Nothstein - Fiedler 2-0, Rousseau - Gane 2-1.
  • Poengritt:
    Gull:
    Juan Llaneras, Spania 14 poeng, sølv: Milton Wynants, Uruguay 18 poeng/1 runde bak, bronse: Aleksej Markov, Russland 16/1, 4) Cho Ho-sung, Sør-Korea 15/1, 5) Jamie Carney, USA 10/1, 6) Franz Stocher, Østerrike 8/1, 7) Glen Thomson, New Zealand 6/1, 8). Silvio Martinello, Italia 5/1.
  • Kvinner, sprint:
    Gull:
    Felicia Ballanger, Frankrike, sølv: Oksana Grisjina, Russland, bronse: Jirina Janovitsj, Ukraine, 4) Michelle Ferris, Australia, 5) Szilvia Noemi Szabolcsi, Ungarn, 6) Tanya Lindenmuth, USA, 7) Tanya Dubnicoff, Canada, 8) Daniela Larreal, Venezuela.
    Finale:
    Ballanger - Grisjina 2-1.
    Bronseduell:
    Janovitsj - Ferris 2-0.
    Semifinaler:
    Ballanger - Ferris 2-0, Grisjina - Janovitsj 2-0.

    TURN:

  • Mangekamp menn:
    Gull:
    Aleksej Nemov, Russland 58,474, sølv: Yang Wei, Kina 58,361, bronse: Aleksander Beresj, Ukraina 58,212, 4) Ivan Ivankov, Hviterussland 58,024, 5) Oleksandr Svitlijtsjnij, Ukraina 57,950, 6) Blaine Wilson, USA 57,936, 7) Aleksej Bondarenko, Russland 57,924, 8) Jordan Jovtsjev, Bulgaria 57,887, 9) Zheng Lihui, Kina 57,474, 10) Lee Joo-hyung, Sør-Korea 57,462.
    Ikke til finalen: 46) Flemming Solberg, Norge 53,975.


    VEKTLØFTING:

  • Kvinner, 75 kg:
    Gull:
    Maria Isabel Urrutia, Colombia 245,0 (110-135), sølv: Ruth Ogbeifo, Nigeria 245,0 (105-140), bronse: Kuo Yi-hang, Taiwan 245,0 (107,5-137,5), 4) Kim Soon-hee, Sør-Korea 240,0 (105-135), 5) Gyongyi Likerecz, Ungarn 227,5 (105-122,5), 6) Svetlana Khabirova, Russland 227,5 (102,5-125), 7) Cara Heads-Lane, USA 222,5 (102,5-120), 8) Wanda Rijo, Den dominikanske republikk 215,0 (95-120).
  • Menn, 69 kg:
    Gull:
    Galabin Bojevski, Bulgaria 357,5/tang. v.rek. (162,5-195), sølv: Georgij Markov, Bulgaria 352,5 (165/v-rek.-187,5), bronse: Sergei Lavrenov, Hviterussland 340,0 (157,5-82,5), 4) Zhang Guozheng, Kina 337,5 (152,5-185), 5) Rudik Petrosyan, Armenia 335 (147,5-187,5), 6) Valerios Leonidis, Hellas 330 (145-185), 7) Lee Bae-young, Sør-Korea 330 (142,5-187,5), 8) Kim Hak-bong, Sør-Korea 330 (147,5-182,5).
    Bojevski satte verdensrekord i støt med 196,5 kg.