OL-finaler 22. september

Det er delt ut medaljer i 18 øvelser i dag. Her er alle finaleresultatene:

BADMINTON:

  • Single kvinner:
    Gull
    : Gong Zhichao (1), Kina,
    sølv: Camilla Martin (2), Danmark,
    bronse: Ye Zhaoying (4), Kina,
    4) Dai Yun (3), Kina 8-11 11-2 11-6.
    Finale: Zhichao - Martin 13-10, 11-3.
    Bronsefinale: Zhaoying - Yun 8-11, 11-2, 11-6.
  • Double:
    Gull
    : Huang Nanyan/Yang Wei (2), Kina,
    sølv: Chung Jae Hee/Ra Kyung-Min (3), Sør-Korea,
    bronse: Ge Fei/Gu Jun (1), Kina,
    4) Gao Ling/Qin Yiyuan, Kina.
    Finale: Nanyan/Wei - Jae Hee/Kyung-Min 15-6, 15-11.
    Bronsefinale: Fei/Jun - Ling/Yiyuan 15-7, 15-12.
  • Single menn:
    Gull
    : Hendrawan (2), Indonesia,
    sølv: Xia Xuanze (4), Kina,
    bronse: Ji Xinpeng (7), Kina,
    4) Peter Gade (3), Danmark.
    Finale: Hendrawan - Xuanze 15-12, 15-4.
    Bronsefinale: Xinpeng - Gade 15-9, 1-15, 15-9.

    BORDTENNIS:
  • Double kvinner:
    Gull
    : Li Ju/Wang Nan, Kina,
    sølv: Sun Jin/Yang Ying, Kina,
    bronse: Kim Moo-kyo/Ryu Ji-hye, Sør-Korea,
    4) Csilla Batorfi/Krisztina Toth, Ungarn.
    Finale: Li/Wang - Sun/Yang 21-18, 21-11, 21-11.
    Bronsefinale: Kim/Ryu - Batorfi/Toth 21-18, 21-19, 22-24, 19-21, 21-19.

    BUESKYTING:
  • Menn, lag:
    Gull
    Sør-Korea (Jang Yong-ho, Kim Chung-tae, Oh Kyo-moon),
    sølv: Italia (Matteo Bisiani, Ilario Di Buo, Michele Frangilli),
    bronse: USA (Butch Johnson, Rodney White, Victor Wunderle),
    4) Russland, 5) Tyrkia, 6) Sverige og Kasakhstan, 8) Ukraina, 9) Norge (Lars Erik Humlekjær, Martin Grov, Bård Nesteng).
    14 lag fikk plassering.
    Finale: Sør-Korea - Italia 255-247.
    Bronseduell: USA - Russland 239-239 (omskyting: 29-26).
    Semifinaler: Italia - USA 244-241, Sør-Korea - Russland 240-229.
    Åttedelsfinale: Kasakhstan - Norge 246-241.

    FEKTING:
  • Florett lag, menn:
    Gull
    : Frankrike,
    sølv: Kina,
    bronse: Italia,
    4) Polen, 5) Ukraina, 6) Tyskland, 7) Cuba, 8) Russland.
    Finale: Frankrike - Kina 45-44.
    Bronseduell: Italia - Polen 45-38.
    Semifinaler: Frankrike - Polen 45-38, Kina - Italia 45-32.

    FRIIDRETT:
  • Kule:
    Gull
    : Arsi Harju, Finland 21,29,
    sølv: Adam Nelson, USA 21,21,
    bronse: John Godina, USA 21,20,
    4) Andrew Bloom,USA 20,87, 5) Jurij Bilonog, Ukraina 20,84, 6) Manuel Martinez, Spania 20,55, 7) Janus Robberts, Sør-Afrika 20,32, 8) Oliver-Sven Buder, Tyskland 20,18, 9) Andrej Mikhnevitsj, Hviterussland 19,48, 10) Miroslav Menc, Tsjekkia 19,39, 11) Milan Haborak, Slovakia 19,06, 12) Timo Aaltonen, Finland 18,64.
  • Menn, 20 km kappgang:
    Gull
    : Robert Korzeniowski, Polen 1.18.59,
    sølv: Noe Hernandez, Mexico 1.19.03,
    bronse: Vladimir Andrejev, Russland 1.19.27,
    4) Jefferson Perez, Ecuador 1.20.18, 5) Andreas Erm, Tyskland 1.20.25, 6) Roman Rasskazov, Russland 1.20.57, 7) Francisco Javier Fernandez, Spania 1.21.01, 8) Nathan Deakes, Australia 1.21.03, 9) Alessandro Gandellini, Italia 1.21.14, 10) Nicholas A'Hern, Australia 1.21.34, 11) Michele Didoni, Italia 1.21.43, 12) Daniel Garcia, Mexico 1.22.05.

    JUDO:
  • Menn, + 100 kg:
    Gull
    : David Douillet, Frankrike,
    Sølv: Shinishi Shinohara, Japan,
    Bronse: Tamerlan Tmenov, Russland og Indrek Pertelsen, Estland.
  • Kvinner, + 78 kg:
    Gull
    : Yuan Hua, Kina,
    Sølv: Daima Beltran, Cuba,
    Bronse: Kim Seon-Young, Sør-Korea og Myumi Yamashita, Japan.

    RIDNING:
  • Militær trekamp (dressur, terreng, sprang):
    Gull
    : David O'Connor, USA (Custom Made) 34,0 (29-0-5),
    sølv: Andrew Hoy, Australia (Swizzle In) 39,8 (39,8-0-0),
    bronse: Todd Mark, New Zealand (Eyespy II) 42,0 (39-0-3),
    4) Rodolphe Scherer, Frankrike (Bambi de Briere) 46,4 (41,4-0-5), 5) Fabio Magni, Italia (Cool'n Breezy) 49,0 (44-0-5), 6) Heidi Antikatzidis, Hellas (Michaelmas) 50,4 (37,4-0-13), 7) Mary King, Storbritannia (Star Appeal) 52,0 (47-0-0,5), 8) Robert Costello, USA (Chevallier) 52,4 (42,4-0-10).

    SKYTING:
  • Rifle, 10 m viltmål:
    Gull
    : Yang Ling, Kina 681,1 (581),
    sølv: Oleg Moldovan, Moldova 681,0 (580),
    bronse: Niu Zhiyuan, Kina 677,4 (578),
    4) Pasi Wedman, Finland 672,1 (575), 5) Dmitrij Lykin, Russland 671,7 (573), 6) Manfred Kurzer, Tyskland 671,3 (573), 7) Igor Kolessov, Russland 667,5 (576), 8) Miroslav Janus, Tsjekkia 666,8 (575).
  • Sportspistol kvinner:
    Gull
    : Maria Grozdeva, Bulgaria 690,3 (589),
    sølv: Luna Tao, Kina 689,8 (590),
    bronse: Lolita Jevglevskaja, Hviterussland 686,0 (583),
    4) Julia Sinjak, Hviterussland 685,9 (584), 5) Michiko Fukushima, Japan 684,8 (585), 6) Otryad Gundegmaa, Mongolia 680,9 (581), 7) Yoko Inada, Japan 679,6 (581), 8) Cai Yeqing, Kina 678,8 (582).
    42 skyttere fikk plassering.

    SVØMMING:
    Kvinner, 200 m rygg:
    Gull
    : Diana Mocanu, Romania 2.08,16,
    sølv: Roxana Maracineanu, Frankrike 2.10,25,
    bronse: Miki Nakao, Japan 2.11,05,
    4) Tomoko Hagiwara, Japan 2.11,21, 5) Amanda Adkins, USA 2.12,35, 6) Nina Zhivanevskaya, Spania 2.12,75, 7) Antje Buschschulte, Tyskland 2.13,31, 8) Kelly Stefanyshyn, Canada 2.14,57.
  • 800 m fri:
    Gull
    : Brooke Bennett, USA 8.19,67,
    sølv: Jana Klotsjkova, Ukraina 8.22,66,
    bronse: Kaitlin Sandeno, USA 8.24,29,
    4) Flavia Rigamonti, Sveits 8.25,91, 5) Hannah Stockbauer, Tyskland 8.30,11, 6) Chen Hua, Kina 8.30,58, 7) Jana Henke, Tyskland 8.31,97, 8) Sachiko Yamada, Japan 8.37,39.
  • Menn, 100 m butterfly:
    Gull
    : Lars Frölander, Sverige 52,00,
    sølv: Michael Klim, Australia 52,18,
    bronse: Geoff Huegill, Australia 52,22,
    4) Ian Crocker, USA 52,44, 5) Michael Mintenko, Canada 52,58 og Takashi Yamamoto, Japan 52,58, 7) Thomas Rupprath, Tyskland 53,13 og Anatoli Poliakov, Russland 53,13.
  • 50 m fri:
    Gull
    : Anthony Ervin, USA 21,98 og Gary Hall jr., USA 21,98,
    bronse: Pieter van den Hoogenband, Nederland 22,03,
    4) Lorenzo Vismara, Italia 22,11, 5) Bartosz Kizierowski, Polen 22,22, 6) Aleksander Popov, Russland 22,24, 7) Mark Foster, Storbritannia 22,41, 8) Oleksander Volijnets, Ukraina 22,51.
    TURN:
  • Trampoline kvinner:
    Gull
    : Jirina Karavajeva, Russland 38,90,
    sølv: Oksana Tsijhuleva, Ukraina 37,70,
    bronse: Karen Cockburn, Canada 37,40,
    4) Jekaterina Khilko, Usbekistan 36,60, 5) Natalja Karpenkova, Hviterussland 35,80, 6) Akiko Furu, Japan 35,30, 7) Rusudan Khoperia, Georgia 34,10, 8) Anna Dogonadze, Tyskland 5,00.

    VEKTLØFTING:
    Kvinner, +75 kg:
    Gull
    : Ding Meiyuan, Kina 300/v-rek (135/v-rek-165/v-rek,
    sølv: Agata Wrobel, Polen 295 (132,5-162,5),
    bronse: Cheryl Haworth, USA 270 (125-145),
    4) Carmenza Delgado, Colombia 260 (115-145), 5) Helen Idahosa, Nigeria 250 (110-140), 6) Monique Riesterer, Tyskland 245 (112,5-132,5), 7) Mun Kyung-Ae, Sør-Korea 245 (110-135), 8) Olivia Baker, New Zealand 235 (105-130).
  • Menn, 77 kg:
    Gull
    : Zhan Xugang, Kina 367,5 (160-207,5),
    sølv: Viktor Mitrou, Hellas 367,5 (165-202,5),
    bronse: Arsen Melikyan, Armenia 365 (167,5-197,5),
    4) Sergej Filimonov, Kasakhstan 362,5 (167,5-195), 5) Ilirian Suli, Albania 355 (162,5-192,5), 6) Jon Chol Ho, Nord-Korea 352,5 (162,5-190), 7) Ingo Steinhöfel, Tyskland 350 (160-190), 8) Dmijtro Hnidenko, Ukraina 350 (160-190).