OL-finaler 24. september

Det er delt ut medaljer i 25 øvelser i dag. Her er finaleresultatene.

BORDTENNIS:

  • Kvinner single:
    Gull
    : Wang Nan, Kina,
    sølv: Li Ju, Kina,
    bronse: Cheng Jing, Taiwan,
    4) Jing Jun Hong, Singapore, 5) Qianhong Gotsch, Tyskland, Ryu Ji
    Hye, Sør-Korea, Mihaela Steff, Romania og Chire Koyama, Japan.
    Finale: Wang - Li 3-2 (21-12, 12-21, 19-21, 21-17, 21-18).
    Bronsekamp: Cheng - Hong 3-1 (18-21, 21-14, 21-15, 21-10).
    FEKTING:
  • Sabel lag menn:
    Gull: Russland (Sergej Tsjarikov, Stanislav Pozdnijakov, Aleksej Frossin),
    sølv: Frankrike (Julien Pillet, Mathieu Gourdain, Cederic Seguin, Damien Touya),
    bronse: Tyskland (Wiradech Kothny, Dennis Bauer, Alexander Weber),
    4) Romania, 5) Ungarn, 6) Ukraina, 7) Polen, 8) Italia.
    Finale: Russland - Frankrike 45-27.
    Bronseduell: Tyskland - Romania 45-27.
    Semifinaler: Frankrike - Tyskland 45-44, Russland - Romania 45-28.
    FRIIDRETT:
  • Menn:
  • Høyde:
    Gull: Sergej Klijugin, Russland 2,35,
    sølv: Javier Sotomayor, Cuba 2,32,
    bronse: Abderrahmane Hammad, Algerie 2,32,
    4) Stefan Holm, Sverige 2,32, 5) Konstantin Matoussevic, Israel 2,32, 6) Mark Boswell, Canada 2,32 og Staffan Strand, Sverige 2,32, 8) Wolfgang Kreissig, Tyskland 2,29, 9) Sergi Dymtsjenko, Ukraina 2,29, 10) Vjatsjeslav Voronin, Russland 2,29, 11) Nathan Leeper, USA 2,25, 12) Kwaku Boateng, Canada 2,25, 13) Kenny Evans, USA 2,20.
  • Slegge:
    Gull: Szymon Ziolkowski, Polen 80,02,
    sølv: Nicola Vizzoni, Italia 79,64,
    bronse: Igor Astapkovitsj, Hviterussland 79,17,
    4) Ivan Tikhon, Hviterussland 79,17, 5) Ilya Konovalov, Russland 78,56, 6) Boris Paoluzzi, Italia 78,18, 7) Tibor Gecsek, Ungarn 77,70, 8) Vladimir Maska, Tsjekkia 77,32, 9) Koji Murofushi, Japan 76,60,
    10) Andrej Skvaruk, Ukraina 75,50, 11) David Chaussinand, Frankrike 75,26, 12) Aleksandros Papadimitriou, Hellas 73,30.
  • Kvinner:
  • Tresteg:
    Gull: Tereza Marinova, Bulgaria 15,20,
    sølv: Tatjana Lebedeva, Russland 15,00,
    bronse: Olena Hovorova, Ukraina 14,96,
    4) Yamile Aldama, Cuba 14,30, 5) Baya Rahouli, Algerie 14,17, 6) Cristina Elena Nicolau, Romania 14,17, 7) Olga-Anastasi Vasdeki, Hellas 14,15, 8) Oksana Rogova, Russland 13,97, 9) Anja Valant, Slovenia 13,59, 10) Francoise Mbango, Kamerun 13,53, 11) Ashia Hansen, Storbritannia 13,44.
    Sarka Kasparkova, Tsjekkia fikk ikke notert noe gyldig sprang.
  • Sjukamp (100 m hekk, høyde, kule, 200 m, lengde, spyd, 800 m):
    Gull
    : Denise Lewis, Storbritannia 6584 (13,23 - 1,75 - 15,55 - 24,34 - 6,48 - 50,19 - 2.16,83)
    sølv: Jelena Prokhorova, Russland 6531 (13,63 - 1,81 - 13,21 - 23,72 - 6,59 - 45,05 - 2.10,32),
    bronse: Natalja Sazanovitsi, Hviterussland 6,527 (13,45 - 1,84 - 14,79 - 24,12 - 6,50 - 43,97 - 2.16,41),
    4) Urszula Wlodarczyk, Polen 6470, 5) Sabine Braun, Tyskland 6355, 6) Natalja Rosjtsjupkina, Russland 6237, 7) Karin Ertl, Tyskland 6209, 8) Tiia Hautala, Finland 6173, 9) Dedee Nathan, USA 6,150, 10) Jane Jamieson, Australia 6104, 11) Magalys Garcia, Cuba 6054, 12) Austra Skujyte, Litauen 6034, 13) Susanna Rajamäki, Finland 6021, 14) Gertrud Bacher, Italia 5989, 15) Dina Koritskaja, Russland 5975.
  • Maraton:
    Gull
    : Naoko Takahashi, Japan 2.23.14,
    sølv: Lidia Simon, Romania 2.23.22,
    bronse: Joyce Chepchumba, Kenya 2.24.45,
    4) Esther Wanijiru, Kenya 2.26.17, 5) Madina Biktagirova, Russland 2.26.33, 6) Elfenesh Alemu, Etiopia 2.26.54, 7) Eri Yamaguchi, Japan 2.27.03, 8) Ham Bong-sil, Nord-Korea 2.27.07, 9) Fatuma Roba, Etiopia 2.27.38, 10) Ren Xiujuan, Kina 2.27.55, 11) Kerryn McCann, Australia 2.28.37, 12) Maura Viceconte, Italia 2.29.26, 13) Tegla Loroupe, Kenya 2.29.45, 14) Jirina Bogatsjova, Kirgisistan 2.29.55, 15) Ari Ichihashi, Japan 2.30.34, 16) Adriana Fernandez, Mexico 2.30.51, 17) Judit Folding-Nagy, Ungarn 2.30.54, 18) Omella Ferrara, Italia 2.31.32, 19) Christine Clark, USA 2.31.35, 20) Jong Yong-ok, Nord-Korea 2.31.40.
    ROING:
  • Menn:
  • Dobbeltfirer:
    Gull: Italia 5.45,56 (Agostino Abbagnale, Alessio Sartori, Rossano Galtarossa, Simone Raineri),
    sølv: Nederland 5.47,91 (Jochem Verberne, Dirk Lippits, Diederik Simon, Michiel Bartman),
    bronse: Tyskland 5.48,64 (Marco Geisler, Andreas Hajek, Stephan Volkert, André Willms),
    4) Australia 5.50,32 (Peter Hardcastle, Jason Day, Stuart Reside, Duncan Free), 5) Sveits 5.54,88 (Simon Stürrm, Christian Stofer, Michael Erdlen, André Vonarburg), 6) Ukraine 5.55,12 (Oleksander Martsjenko, Oleg Lykov, Oleksander Zaskalko, Leonid Sjaposhnijkov).
  • Åtter:
    Gull: Storbritannia 5.33,08 (Andrew Lindsay, Ben Hunt-Davis, Simon Dennis, Louis Attrill, Luka Grubor, Kieran West, Fred Scarlett, Steve Trapmore, cox: Rowley Douglas),
    sølv: Australia 5.33,88 (Christian Ryan, Alastair Gordon, Nick Porzig, Robert Jahrling, Mike McKay, Stuart Welch, Daniel Burke, Jaime Fernandez, cox: Brett Hayman),
    bronse: Kroatia 5.34,85 (Igor Frankriketic, Tihomir Frankovic, Tomislav Smoljanovic, Niksa Skelin, Sinisa Skelin, Kresimir Culjak, Igor Boraska, Branimir Vujevic, cox: Silvijo Petrisko),
    4) Italia 5.35,37 (Gioacchino Cascone, Franco Berra, Mario Palmisano, Marco Penna, Valerio Pinton, Raffaello Leonardo, Alessandro Corona, Luca Ghezzi, cox: Gaetano Iannuzzi), 5) USA 5.39,16 (Bryan Volpenhein, Robert Kaehler, Porter Collins, Thomas Welsh, David Simon, Christian Ahrens, Garrett Miller, Jeffrey Klepacki, cox: Pete Cipollone), 6) Romania 5.43,89 (Costel Pavel Mutescu, Vasile Ionel Mastacan, Cristinel Cornel Nemtoc, Florian Tudor, Viorel Talapan, Andrei Nicolae Banica, Gheorghe Pirvan, Dorin Alupei, cox: Dumitru Raducanu).
  • Lettvekt dobbeltsculler:
    Gull
    : Tomasz Kucharski/Robert Sycz, Polen 6.21,75,
    sølv: Elia Luini/Leonardo Pettinari, Italia 6.23,47,
    bronse: Pascal Touron/Thibaud Chapelle, Frankrike 6.24,85,
    4) Ingo Euler/Bernhard Rühling, Tyskland 6.26,54, 5) Markus Gier/Michael Gier, Sveits 6.28,52, 6) Hitoshi Hase/Daisaku Takeda, Japan 6.29,74.
  • Lettvekt, firer uten styrmann:
    Gull
    : Frankrike 6.01,68 (Laurent Porchier, Jean-Christophe Bette, Yves Hocde, Xavier Dorfman),
    sølv: Australia 6.02,09 (Simon Burgess, Anthony Edwards, Darren Balmforth, Robert Richards),
    bronse: Danmark 6.03,51 (Søren Madsen, Thomas Ebert, Eskild Ebbesen, Victor Feddersen),
    4) Italia 6.03,77 (Salvatore Amitrano, Franco Sancassani, Catello Amarante, Carlo Gaddi), 5) Sør-Afrika 6.07,67 (Mark Raeside Rowand, Ross Hawkins, Roger Tobler, Mike Hasselbach), 6) USA 6.10,09 (Marc Schneider, Gregory Ruckman, Paul Teti, Thomas Auth).
  • Kvinner:
  • Dobbeltfirer:
    Gull: Tyskland 6.19,58 (Manja Kowalski, Meike Evers, Manuela Lutze, Kerstin Kowalski),
    sølv: Storbritannia 6.21,64 (Guin Batten, Gillian Lindsay, Katherine Grainger, Miriam Batten),
    bronse: Russland 6.21,65 (Oksana Dorodnova, Jirina Fedotova, Julija Levina, Larisa Merk),
    4) Ukraina 6.25,71 (Dina Mijftakhutdinova, Tetjana Ustijuzjanina, Svetlana Mazij, Olena Ronzjijna), 5) USA 6.30,26 (Hilary Gehman, Jennifer Dore, Laurel Korholz, Kelly Salchow), 6) Danmark 6.31,30 (Bianca Carstensen, Katrin Gleie, Sarah Lauritzen, Dorthe Friis Pedersen).
  • Åtter:
    Gull
    : Romania 6.06,44 (Georgeta Damian, Viorica Susanu, Ioana Olteanu, Veronica Cochela, Maria Magdalena Dumitrache, Elisabeta Lipa, Liliana Gafencu, Doina Ignat, cox: Elena Georgescu),
    sølv: Nederland 6.09,39 (Anneke Venema, Carin ter Beek, Nelleke Penninx, Pieta van Dishoeck, Eeke van Nes, Tessa Appeldoorn, Marieke Westerhof, Elien Meijer, cox: Martijntje Quik),
    bronse: Canada 6.11,58 (Heather McDermid, Heather Davis, Dorota Urbaniak, Theresa Luke, Emma Robinson, Alison Korn, Laryssa Biesenthal, Buffy Alexander, cox: Lesley Thompson),
    4) Hviterussland 6.13,57 (Jirina Bazilevskaja, Marina Kuzmar, Olga Berezneva, Marina Znak, Julija Bitsjik, Inessa Zakharevskaja, Natalja Gelakh, Olga Tratsevskaja, cox: Valentina Khokhlova), 5) Australia 6.15,16 (Victoria Roberts, Alison Davies, Jodi Winter, Bronwyn Thompson, Rachael Kininmonth, Kristina Larsen, Emily Martin, Jane Robinson, cox: Katie Foulkes), 6) USA 6.16,87 (Katherine Maloney, Linda Miller, Amy Martin, Betsy McCagg, Torrey Folk, Amy Fuller, Sarah Jones, Lianne Nelson, cox: Raj Shah).
  • Lettvekt dobbeltsculler:
    Gull
    : Constanta Burcica/Angela Alupei, Romania 7.02,64,
    sølv: Valerie Viehoff/Claudia Blasberg, Tyskland 7.02,95
    bronse: Christine Collins/Sarah Garner, USA 7.06,37,
    4) Sally Newmarch/Virginia Lee, Australia 7.12,04, 5) Kim Plugge/Pia Vogel, Sveits 7.15,57, 6) Kirsten van der Kolk/Marit van Eupen, Nederland 7.17,89.
    SEILING:
  • Mistral menn (etter 11 seilaser):
    Gull
    : Christoph Sieber, Østerrike 38,00,
    sølv: Carlos Espinola, Argentina 43,00,
    bronse: Aaron McIntosh, New Zealand 48,00,
    4) Lars Kleppich, Australia 61,00, 5) Zhou Yuanguo, Kina 64,00, 6) Nikolaos Kaklamanakis, Hellas 64,00, 7) Amit Inbar, Israel 79,00, 8) Przemyslaw Miarczynski, Polen 84,00.
  • Mistral kvinner (etter 11 seilaser):
    Gull
    : Alessandra Sensini, Italia 15,00,
    sølv: Amelie Lux, Tyskland 15,00,
    bronse: Barbara Kendall, New Zealand 19,00,
    4) Lanee Butler, USA 57,00, 5) Jessica Crisp, Australia 59,00, 6) Lee Lai-shan, Hongkong 59,00, 7) Zhang Chujun, Kina 60,00, 8) Maria del Carmen Vaz, Spania 72,00.
  • Tornado (etter 11 seilaser)
    Gull
    : Roman Hagara/Hans Peter Steinacher, Østerrike 16,00,
    sølv: Darren Bundock/John Forbes, Australia 25,00,
    bronse: Roland Gaebler/René Schwall, Tyskland 38,00,
    4) Pierre Pennec/Yann Guichard, Frankrike 43,00, 5) Chris Dickson/Glen Sowry, New Zealand 46,00, 6) Hugh Styles/Adam May, Storbritannia 53,00, 7) John Lovell/Charlie Ogletree, USA 57,00, 8) Enrique Figueroa Suarez/Pedro E. Colon Hernandez, Puerto Rico 58,00.
    STUP:
  • Kvinner, 10 m:
    Gull
    : Laura Wilkinson, USA 543,75,
    sølv: Li Na, Kina 542,01,
    bronse: Anne Montminy, Canada 540,15,
    4) Sang Xue, Kina 513,03, 5) Emilie Heymans, Canada 511,92, 6) Olena Zjupina, Ukraina 489,09, 7) Anja Richter-Libiseller, Østerrike 482,16, 8) Svetlana Timotsjinina, Russland 478,89, 9) Natalja Tsjikina, Kasakhstan 466,80, 10) Choe Myong-hwa, Nord-Korea 453,06, 11) Rebecca Gilmore, Australia 448,95, 12) Ute Wetzig, Tyskland 438,24.
    TERRENGSYKLING:
  • Rundebaneritt menn:
    Gull
    : Miguel Martinez, Frankrike 2.09.02,5,
    sølv: Filip Meirhaeghe, Belgia 1.03,0 min. bak,
    bronse: Christoph Sauser, Sveits 2.18,5,
    4) Jose Antonio Hermida, Spania 2.40,4, 5) Lado Fumic, Tyskland 2.55,3, 6) Thomas Frischknecht, Sveits 3.40,9, 7) Cadel Evans, Australia 4.29,1, 8) Carsten Bresser, Tyskland 4.35,7, 9) Geoff Kabush, Canada 4.58,1, 10) Paul Rowney, Australia 5.20,9, 11) Bas van Dooren, Nederland 5.35,7, 12) Bart Brentjens, Nederland 5.39,4.
    ...35) Tom Larsen, Norge en runde bak. Rune Høydahl brøt etter én runde pga. skade.
    39 syklister fullførte rittet.
    TURN:
  • Menn:
  • Frittstående
    Gull
    : Igors Vihrovs, Latvia 9,812,
    sølv: Aleksej Nemov, Russland 9,800,
    bronse: Jordan Jovtsjev, Bulgaria 9.787,
    4) Yang Wei, Kina 9,750, 5) Li Xiaopeng, Kina 9,737, 6) Marian Dragulescu, Romania 9,712, 7) Morgan Hamm, USA 9,262, 8) Jevgenij Podgornij, Russland 8,550.
  • Bøylehest:
    Gull
    : Marius Urzica, Romania 9,862,
    sølv: Eric Poujade, Frankrike 9,825,
    bronse: Aleksej Nemov, Russland 9,800,
    4) Lee Jang-hyung, Sør-Korea 9,775, 5) Pae Kil-su, Nord-Korea 9,762, 6) Zoltan Supola, Ungarn 9,762, 7) Oleksander Beresj, Ukraina 9,712, 8) Nikolaj Krijukov, Russland 9,700.
  • Ringer:
    Gull
    : Szilveszter Csollany, Ungarn 9,850,
    sølv: Dimosthenis Tampakos, Hellas 9,762,
    bronse: Jordan Jovtsjev, Bulgaria 9,737,
    4) Yang Wei, Kina 9,712, 5) Ivan Ivankov, Hviterussland 9,700, 6) Marius Toba, Tyskland 9,675, 7) Norimasa Iwai, Japan 9,662, 8) Roman Zozulija, Ukraina 9,637.
  • Kvinner:
  • Sprang:
    Gull: Jelena Zamolodtsjikova, Russland 9,731,
    sølv: Andrea Raducan, Romania 9,693,
    bronse: Jekaterina Lobanznijuk, Russland 9,674,
    4) Esther Moya, Spania 9,618, 5) Laura Martinez, Spania 9,612, 6) Simona Amanar, Romania 9,537, 7) Dong Fangxiao, Kina 9,487, 8) Denisse Lopez, Mexico 8,843.
  • Skranke:
    Gull
    : Svetlana Khorkina, Russland 9,862,
    sølv: Ling Jie, Kina 9,837,
    bronse: Yang Yun, Kina 9,787,
    4) Viktoria Karpenko, Ukraina 9,775, 5) Tatjana Zjarganova, Hviterussland 9,737, 6) Olga Rosjtsjupkina, Ukraina 9,725, 7) Jelena Produnova, Russland 9,650, 8) Elvire Teza, Frankrike 9,512.
    VEKTLØFTING:
  • Menn, 94 kg:
    Gull
    : Akakios Kakiasvilis, Hellas 405,0 (185-220),
    sølv: Szymon Kolecki, Polen 405,0 (182,5-222,5),
    bronse: Aleksej Petrov, Russland 402,5 (180-222,5),
    4) Kouroush Bagheri, Iran 402,5 (187,5-215), 5) Vadim Vacarciuc, Moldova 397,5 (177,5-220,0), 6) Zoltan Kovacs, Ungarn 397,5 (180-217,5), 7) Bunyami Sudas, Tyrkia 392,5 (177,5-215), 8) Julio Luna Fermin, Venezuela 392,5 (177,5-215).
  • Når flere har samme totalresultat, går løftere med lavere kroppsvekt foran.