OL-finaler 26. september

Det er delt ut medaljer i ti øvelser i dag:

BRYTING, GRESK-ROMERSK:

  • 54 kg:
    Gull
    : Sim Kwon-ho, Sør-Korea,
    sølv: Lazaro Rivas, Cuba,
    bronse: Kang Yong-gyun, Nord-Korea,
    4) Andrej Kalasjnikow, Ukraina, 5) Alfred Ter-Mkrtchyan, Tyskland, 6) Wang Hui, Kina, 7) Natig Jevasov, Aserbajdsjan), 8) Uran Kalilov, Kirgisistan.
    Finale: Sim - Rivas 8-0.
    Bronsekamp: Kang - Kalasjnikov 7-0.
  • 63 kg:
    Gull: Varteres Samurgatsjev, Russland,
    sølv: Juan Luis Maren, Cuba,
    bronse: Akaki Chachua, Georgia,
    4) Beat Motzer, Sveits, 5) Batsjodir Kurbanov, Usbekistan, 6) Kevin Bracken, USA, 7) Mtsjitar Manukjan, Kasakhstan, 8) Grigorij Komitsjenko, Ukraina.
    Finale: Samurgatsjev - Maren 3-0.
    Bronsekamp: Schaschua - Motzer fall (1.57).
  • 76 kg:
    Gull: Murat Kardanov, Russland,
    sølv: Matt James Lindland, USA,
    bronse: Marko Yli-Hannuskela, Finland,
    4) David Manukjan, Ukraina, 5) Kim. Jin-soo Sør-Korea, 6) Ara Abrahamian, Sverige, 7) Vjatsjeslav Makarenko, Hviterussland, 8) Tarieli Melelaschvilli, Georgia.
    Finale: Kardanov - Lindland 3-0.
    Bronsekamp: Yli-Hannuksela - Manukjan 4-2.
  • 97 kg:
    Gull: Mikael Ljungberg, Sverige,
    sølv: David Saladze, Ukraina,
    bronse: Garrett Lowrey, USA,
    4) Konstantinos Thanos, Hellas, 5) Genadi Chkhaidze, Georgia, 6) Sergej Matvijenko, Kasakhstan, 7) Urs Bürgler, Sveits, 8) Mindaugas Ezerskis, Ungarn.
    Finale: Ljungberg - Saladze 2-1.
    Bronsekamp: Lowney - Thanos 3-1.
    SANDVOLLEYBALL:
  • Menn:
    Gull: Dain Blanton/Eric Fonoimoana, USA,
    sølv: Ze Marco/Ricardo, Brasil,
    bronse: Jörg Ahmann/Axel Hager, Tyskland,
    4) Miguel Maia/Joao Brenha, Portugal, 5) John Child/Mark Heese, Canada, Paul Laciga/Martin Laciga, Sveits, Kevin Wong/Robert Heidger jr., USA og Javier Bosma/Fabio Diez, Spania.
    Finale: Blanton/Fonoimoana - Ze Marco/Ricardo 12-11, 12-9.
    Bronsekamp: Ahmann/Hager - Maia/Brenha 12-9, 12-6.
    Vegard Høidalen/Jørre Kjemperud ble slått ut i åttedelsfinalen og endte på 9. plass, mens Jan Kvalheim/Bjørn Maaseide ble slått ut i innledende runde.
    SOFTBALL:
    Gull: USA,
    sølv: Japan,
    bronse: Australia,
    4) Kina, 5) New Zealand og Italia, 7) Canada og Cuba.
    Finale: USA - Japan 2-1.
    STUP:
  • 3 m svikt menn:
    Gull
    : Xiong Ni, Kina 708,72,
    sølv: Fernando Platas, Mexico 708,42,
    bronse: Dmitrij Sajutin, Russland 703,20,
    4) Xiao Hailiang, Kina 671,04, 5) Dean Pullar, Australia 647,40, 6) Troy Dumais, USA 642,72, 7) Mark Ruiz, USA 638,22, 8) Ken Terauchi, Japan 634,47.
    SYKLING, LANDEVEI:
  • 120 km fellesstart, kvinner:
    Gull:
    Leontien Zijlaard, Nederland 3.06.31,
    sølv: Hanka Kupfernagel, Tysland samme tid,
    bronse: Diana Ziliute, Litauen s.t.,
    4) Anna Wilson, Australia s.t., 5) Svetlana Bubnenkova, Russland s.t., 6) Magali le Floch, Frankrike s.t., 7) Zoulfia Zabirova, Russland s.t., 8) Heidi van de Vijver, Belgia s.t., 9) Yvonne Schnorf, Sveits s.t., 10) Sara Symington, Storbritannia s.t.,
    11) Genevieve Jeanson, Canada s.t., 12) Mirjam Melchers, Nederland s.t., 13) Rasa Polikeviciute, Litauen s.t., 14) Joane Somarriba Arrola, Spania s.t., 15) Alessandra Capellotto, Italia s.t.,
    ... 29) Monica Valen, Norge 1.31 min. bak, 35) Ingunn Bollerud, Norge 4.02, 38) Solrun Flatås, Norge 4.33.
    SYNKRONSVØMMING:
  • Duett:
    Gull: Olga Brusnikina/Maria Kisseleva, Russland 99,580,
    sølv: Miya Tachibana/Miho Takeda, Japan 98,650,
    bronse: Virginie Dedieu/Myriam Lignot, Frankrike 97,437,
    4) Anna Kozlova/Tuesday Middaugh, USA 96,990, 5) Claire Carver-Dias/Fanny Letourneau, Canada 95,984, 6) Maurizia Cecconi/Alessia Lucchini, Italia 95,387, 7) Li Min/Li Yuanyuan, Kina 94,784, 8) Gemma Mengual/Paola Tirados, Spania 94,520.
    VEKTLØFTING:
  • Menn, +105 kg:
    Gull
    : Hossain Rezazadeh, Iran 472,5/v-rek (212,5/v-rek-260),
    sølv: Ronny Weller, Tyskland 467,5 (210-257,5),
    bronse: Ashot Danielyan, Armenia 465,0 (207,5-257,5),
    4) Andrej Tsjermerkin, Russland 462,5 (202,5-260), 5) Jaber S. Salem, Qatar 460,0 (205-255), 6) Kim Tae-hyun, Sør-Korea 460,0 (200-260), 7) Viktors Scerbatihs, Latvia 452,5 (202,5-250), 8) Pawel Najdek, Polen 425,0 (185-240).
    Når flere har samme totalresultat, går løftere med lavere kroppsvekt foran.