OL-finaler 27. september

I dag ble det delt ut medaljer i 18 øvelser. Her får du alle finaleresultatene.

BASEBALL:
Gull
: USA,

sølv: Cuba,

bronse: Sør-Korea,

4) Japan, 5) Nederland, 6) Italia og Australia, 8) Sør-Afrika.

Finale: USA - Cuba 4-0.

Bronsekamp: Sør-Korea - Japan 3-1.

BRYTING, GRESK-ROMERSK:

  • 58 kg:
    Gull
    : Armen Nasarian, Bulgaria,
    sølv: Kim In-sub, Sør-Korea,
    bronse: Sheng Zetian, Kina,
    4) Rifat Yildiz, Tyskland, 5) Ali Ashkani, Iran, 6) James Gruenwald, USA, 7) Valerij Nikonorov, Russland, 8) Makoto Sasamoto, Japan.
    Finale: Nasarijan - Kim fall (2.34).
    Bronsekamp: Sheng - Yildiz 2-0
  • 69 kg:
    Gull
    : Filiberto Azcuy, Cuba,
    sølv: Katsuhiko Nagata, Japan,
    bronse: Aleksej Glutsjkov, Russland,
    4) Valeri Nikitin, Estland, 5) Son Sang-pi, Sør-Korea, 6) Islam Dugutsjijev, Aserbajdsjan, 7) Ryszard Wolny, Polen, 8) Adji Roustam, Ukraina.
    Finale: Azcuy - Nagata 11-0.
    Bronsekamp: Glutsjkov - Nikitin 5-0.
  • 85 kg:
    Gull
    : Hamza Yerlikaya, Tyrkia,
    sølv: Sandor Istvan Bardosi, Ungarn,
    bronse: Mukhran Vakhtangadze, Georgia,
    4) Fritz Aanes, Norge, 5) Valerij Tsilent, Hviterussland, 6) Luis Enrique Mendez, Cuba, 7) Gotscha Tsitsiaschvili, Israel, 8) Martin Lindberg, Sverige.
    Finale: Yerlikaya - Bardosi 3-3.
    Bronsekamp: Vakhtangadze - Aanes 4-0
  • 130 kg:
    Gull
    : Rulon Gardner, USA,
    sølv: Aleksander Karelin, Russland,
    bronse: Dimitrij Debelka, Hviterussland,
    4) Juri Yevseychyc, Israel, 5) Hector Milian, Cuba, 6) Georgij Saldadze, Ukraina, 7) Giuseppe Giunta, Italia, 8) Fatih Bakir, Tyrkia.
    Finale: Gardner - Karelin 1-0.
    Bronse: Debelka - Yevseychyc 1-0.

    FRIIDRETT:

  • Menn:
  • 800 m:
    Gull
    : Nils Schümann, Tyskland 1.45,08,
    sølv: Wilson Kipketer, Danmark 1.45,14,
    bronse: Aissa Djabir Said-Guerni, Algerie 1.45,16,
    4) Hezekiel Sepeng, Sør-Afrika 1.45,29, 5) André Bücher, Sveits 1.45,40, 6) Jurij Borzakovskij, Russland 1.45,83, 7) Glody Dube, Botswana 1.46,24.
    Andrea Longo, Italia ble disket. Vebjørn Rodal ble slått ut i semifinalen.
  • 400 m hekk:
    Gull
    : Angelo Taylor, USA 47,50,
    sølv: Hadi Souan Somayli, Saudi-Arabia 47,53,
    bronse: Llewellyn Herbert, Sør-Afrika 47,81,
    4) James Carter, USA 48,04, 5) Eronildes Araujo, Brasil 48,34, 6) Pawel Januszewski, Polen 48,44, 7) Fabrizio Mori, Italia 48,78, 8) Gennadij Gorbenko, Ukraina 49,01.
  • Kvinner:
  • 100 m hekk:
    Gull
    : Olga Sjisjigina, Kasakhstan 12,65,
    sølv: Glory Alozie, Nigeria 12,68,
    bronse: Melissa Morrison, USA 12,76,
    4) Delloreen Ennis-London, Jamaica 12,80, 5) Aliuska Lopez, Cuba 12,83, 6) Nicole Ramalalanirina, Frankrike 12,91, 7) Linda Ferja, Frankrike 13,11, 8) Brigitte Foster, Jamaica 13,49.
  • 400 m hekk:
    Gull
    : Jirina Privalova, Russland 53,02,
    sølv: Deon Hemmings, Jamaica 53,45,
    bronse: Nouzha Bidouane, Marokko 53,57,
    4) Daimi Pernia, Cuba 53,68, 5) Tetjana Teresjtsjuk-Antipova, Ukraina 53,98, 6) Ionela Tirlea, Romania 54,35, 7) Gudrun Arnardottir, Island 54,63, 8) Natasha Danvers, Storbritannia 55,00.
  • Diskos:
    Gull
    : Ellina Zvereva, Hviterussland 68,40,
    sølv: Anastasia Kelesidou, Hellas 65,71,
    bronse: Jirina Jatsjenko, Hviterussland 65,20,
    4) Natalja Sadova, Russland 65,00, 5) Styliani Tsikouna, Hellas 64,08, 6) Franka Dietzsch, Tyskland 63,18, 7) Ilke Wyludda, Tyskland 63,16, 8) Lisa-Marie Vizaniari, Australia 62,57, 9) Aikaterini Vongoli, Hellas 61,57, 10) Seilala Sua, USA 59,85, 11) Teresa Machado, Portugal 59,50, 12) Beatrice Faumuina, New Zealand 58,69, 13) Yu Xin, Kina 58,34.

    RIDNING:

  • Dressur, lag:
    Gull
    : Tyskland 5638 (Isabell Werth, Alexandra Simons-de Ridder, Ulla Salzgeber, Nadine Capellmann),
    sølv: Nederland 5579 (Anky van Grunsven, Ellen Bontje, Arjen Teeuwissen, Coby van Baalen),
    bronse: USA 5165 (Robert Dover, Susan Blinks, Günter Seidel, Christine Traurig),
    4) Danmark 5149, 5) Spania 5011, 6) Australia 4925, 7) Sveits 4924, 8) Storbritannia 4898.

    SYKLING, LANDEVEI:

  • 239,4 km fellesstart:
    Gull
    : Jan Ullrich, Tyskland 5.29.08,
    sølv: Aleksander Vinokurov, Kasakhstan 0.09 min. bak,
    bronse: Andreas Klöden, Tyskland 0.12,
    4) Michele Bartoli, Italia 1.26, 5) Laurent Jalabert, Frankrike s.t., 6) Frank Høj, Danmark s.t., 7) Piotr Wadecki, Polen s.t., 8) George Hincapie, USA s.t., 9) Paolo Bettini, Italia s.t., 10) Dmitrij Konitsjev, Russland s.t., 11) Danilo D Luca, Italia 1.29, 12) Axel Merckx, Belgia s.t., 13) Lance Armstrong, USA s.t., 14) Erik Zabel, Tyskland 1.38, 15) Max van Heeswijk, Nederland s.t., 16) Gordon Fraser, Canada s.t., 17) Oscar Freire Gomez, Spania s.t., 18) Jaan Kirsipuu, Estland s.t., 19) Robbie McEwen, Australia s.t., 20) Zbigniew Spruch, Polen,
    ... 78) Bjørnar Vestøl, Norge 7.06.
    Brøt: Thor Hushovd, Kurt Asle Arvesen og Svein Gaute Hølestøl.

    TAEKWONDO:

  • Menn, 58 kg:
    Gull
    : Michail Mouroutsos, Hellas,
    sølv: Gabriel Esparza, Spania,
    bronse: Huang Chih-hsiung, Taiwan,
    4) Gabriel Alberto Taraburelli, Argentina.
    Finale: Mouroutsos - Esparza 4-2.
    Bronsekamp: Huang - Taraburelli 3-0.
  • Kvinner, 49 kg:
    Gull
    : Lauren Burns, Australia,
    sølv: Urbia Melendez Rodriguez, Cuba,
    bronse: Chi Shu-ju, Taiwan,
    4) Hanne Høgh Poulsen, Danmark.
    Finale: Burns - Rodriguez 4-2.
    Bronsekamp: Chi - Poulsen 4-0.

    TENNIS:

  • Kvinner, single:
    Gull
    : Venus Williams, USA,
    sølv: Jelena Dementijeva, Russland,
    bronse: Monica Seles, USA,
    4) Jelena Dokic, Australia, 5) Arantxa Sanchez-Vicario, Spania, Barbara Schett, Østerrike, Dominique van Roost, Belgia og Amanda Coetzer, Sør-Afrika.
    Finale: Williams - Dementijev 6-2, 6-4.
    Bronsekamp: Seles - Dokic 6-1, 6-4.
  • Menn, double:
    Gull
    : Sebastien Lareau/Daniel Nestor, Canada,
    sølv: Tood Woodbridge/Mark Woodforde, Australia,
    bronse: Alex Corretja/Albert Costa, Spania,
    4) David Adams/John-Laffne de Jager, Sør-Afrika, 5) Thomas Haas/David Prinosil, Tyskland, Dominik Hrbaty/Karol Kucera, Slovakia, Mark Knowles/Mark Merklein, Bahamas og Maks Mirnji/Vladimir Voltsjenkov, Hviterussland.
    Finale: Lareau/Nestor - Woodbridge/Woodforde 5-7, 6-3, 6-4, 7-6 (7-2).
    Bronsekamp: Corretja/Costa - Adams/de Jager 2-6, 6-4, 6-3.