OL-resultater 21/2

Alpint, Langrenn, Curling, skøyter kortbane, ishockey:

ALPINT

  • Storslalåm menn: Gull: Stephan Eberharter, Østerrike 2.23,28 (1.11,98-1.11,30), sølv: Bode Miller, USA 2.24,16 (1.12,89-1.11,27), bronse: Lasse Kjus, Norge 2.24,32 (1.12,79-1.11,53), 4) Benjamin Raich, Østerrike 2.24,40 (1.12,83-1.11,57), 5) Christoph Gruber, Østerrike 2.24,41 (1.12,82-1.11,59), 6) Bjarne Solbakken, Norge 2.24,50 (1.13,15-1.11,35), 7) Kjetil André Aamodt, Norge 2.24,62 (1.13,14-1.11,48), 8) Massimiliano Blardone, Italia 2.24,87 (1.12,72-1.12,15), 9) Ivica Kostelic, Kroatia 2.24,92 (1.13,05-1.11,87), 10) Didier Cuche, Sveits 2.25,00 (1.13,25-1.11,75).

    LANGRENN


    Langrenn, 4 x 5 km stafett kvinner: Gull: Tyskland 49.30,6 (Manuela Henkel 13.01,8, Viola Bauer 12.58,0, Claudia Künzel 11.47,7, Evi Sachenbacher 11.43,1), sølv: Norge 0.01,3 min. bak (Marit Bjørgen 13.15,9, Bente Skari 12.41,2, Hilde Gjermundshaug Pedersen 11.41,0, Anita Moen 11.53,8), bronse: Sveits 0.33,0 (Andrea Huber 13.08,2, Laurence Rochat 13.02,7, Brigitte Albrecht Loretan 11.43,3, Natascia Leonardi Cortesi 12.09,4), 4) Tsjekkia 1.04,6 (Helena Balatkova 13.33,6, Kamila Rajdlova 13.24,6, Katerina Neumannova 11.26,4, Katerina Hanusova 12.10,6), 5) Hviterussland 1.07,3 (Jelena Kalugina 13.45,1, Svetlana Nagejkina 12.47,9, Vera Zjatikova 12.11,1, Natalja Zjatikova 11.53,8), 6) Italia 1.08,0 (Marianna Longa 14.14,2, Gabriella Paruzzi 13.13,2, Sabina Valbusa 11.41,3, Stefania Belmondo 11.29,9), 7) Finland 1.14,9, 8) Canada 1.19,0, 9) Slovenia 1.49,0, 10) Japan 2.05,1, 11) Kasakhstan 2.21,6, 12) Sverige 3.09,8, 13) USA 3.52,8. Startet ikke: Russland (Olga Danilova, Larissa Lazutina, Nina Gavriljuk, Julija Tsjepalova), Ukraina (Jelena Rodina, Valentina Sjevtsjenko, Olena Zubrilova, Jirina Terelija).

    CURLING


  • Finale kvinner: Sen kampstart: Sveits - Storbritannia (22.00). Bronsekamp:

    USA - Canada 5-9.

  • Semifinaler menn, onsdag: Canada - Sverige 6-4, Norge - Sveits 7-6 e.o.
  • Finale fredag: Canada - Norge. Bronsekamp fredag. Sverige - Sveits.

    SKØYTER


  • Kortbane Menn, 1500 m:

    Gull: Apolo Ohno, USA 2.18,541, sølv: Li Jiajun, Kina 2.18,731, bronse: Marc Gagnon, Canada 2.18,806,

    4) Fabio Carta, Italia 2.18,947, 5) Bruno Loscos, Frankrike 2.19,587, 6) Rusty Smith, USA 2.27,155 (i B-finale), 7) Guo Wei, Kina 2.27,376 (i B-finale), 8) Cees Juffermans, Nederland 2.27,611 (i B-finale), 9) Martin Johansson, Sverige 2.28,559 (i B-finale), 10) Steven Bradbury, Australia 2.28,604 (i B-finale), 11) Miroslav Bojadjijev, Bulgaria 2.29,307 (i B-finale), 12) Kim Dong-Sung, Sør-Korea (disket i A-finalen).

  • Kvinner, 3000 m stafett:

    Gull: Sør-Korea 4.12,793/v-rek. (Choi Min-Kyung, Joo Min-Jin, Park Hye-Won, Choi Eun-Kyung), sølv: Kina 4.13,236 (Sun Dandan, Wang Chunlu, Yang Yang A, Yang Yang S), bronse: Canada 4.15,738 (Alanna Kraus, Marie-Eve Drolet, Amelie Goulet-Nadon, Isabelle Charest), 4) Japan 4.21,107 (Chikage Tanaka, Yuka Kamino, Ikue Teshigawara , Atsuko Takata), 5) Italia 4.20,014 (i B-finale; Marta Capurso, Mara Zini, Evelina Rodigari, Marinella Canclini), 6) Bulgaria 4.20,703 (i B-finale; Jevgenija Radanova, Marina Georgijeva, Anne Krasteva, Daniela Vlajeva), 7) USA 4.20,730 (i B-finale; Julie Goskowicz, Caroline Hallisey, Amy Peterson, Erin Porter), 8) Tyskland 4.22,222 (i B-finale; Yvonne Kunze, Christin Priebst, Ulrike Lehmann, Aika Klein).

    ISHOCKEY


  • Menn, kvartfinaler:

    Sverige - Hviterussland 3-4 (1-2, 1-0, 1-2), Tsjekkia - Russland 0-1 (0-0, 0-1, 0-0), USA - Tyskland 5-0 (1-0, 4-0, 0-0), Finland - Canada 1-2 (0-1, 1-1, 0-0)

  • Semifinaler fredag: Hviterussland - Canada, USA - Russland.

    KUNSTLØP


    Kvinner sluttstilling (plassering kortprogram-friløp i parentes):

    Gull: Sarah Hughes, USA 3,0 (4-1), sølv: Jirina Slutskaja, Russland 3,0 (2-2), bronse: Michelle Kwan, USA 3,5 (1-3), 4) Sasha Cohen, USA 5,5 (3-4), 5) Fumie Suguri, Japan 8,5 (7-5), 6) Maria Butirskaja, Russland 8,5 (5-6), 7) Jennifer Robinson, Canada 11,0 (8-7), 8) Julia Sebestyen, Ungarn 11,0 (6-8), 9) Viktoria Voltsjkova, Russland 16,0 (12-10), 10) Silvia Fontana, Italia 17,5 (11-12), 11) Elina Kettunen, Finland 18,0 (18-18), 12) Galina Maniatsjenko, Ukraina 18,5 (15-11), 13) Sarah Meier, Sveits 20,5 (9-16), 14) Jelena Liasjenko, Ukraina 21,0 (16-13), 15) Laetitia Hubert, Frankrike 22,0 (14-15), 16) Vanessa Gusmeroli, Frankrike 22,0 (10-17), 17) Yoshie Onda, Japan 22,5 (17-14), 18) Julia Soldatova, Hviterussland 29,0 (22-18), 19) Idora Hegel, Kroatia 30,5 (23-19), 20) Vanessa Giunchi, Italia 30,5 (21-20), 21) Zuzana Babiakova, Slovakia 31,0 (20-21), 22) Mojca Kopac, Slovenia 31,5 (19-22), 23) Roxana Luca, Romania 35,0 (24-23).

  • Stilte ikke i friløpet: 24) Tatiana Malinina, Usbekistan (13). Fikk ikke gå friløpet: 25) Stephanie Zhang, Australia, 26) Park Bit-Na, Sør-Korea, 27) Julia Lebedeva, Armenia.

    ISHOCKEY


    Kvinner, sluttstilling:

    Gull: Canada (Kim St. Pierre, Sami Jo Small, Colleen Sostorics, Lori Dupuis, Jayna Hefford, Vicky Sunohara, Geraldine Heaney, Therese Brisson, Danielle Goyette, Hayley Wickenheiser, Isabelle Chartrand, Cassie Campbell, Becky Kellar, Cheryl Pounder, Jennifer Botterill, Kelly Bechard, Tammy Lee Shewchuck, Cherie Piper, Caroline Ouellette, Dana Antal),

    sølv: USA (Sara Decosta, Sarah Tueting, Tara Mounsey, Andrea Kilbourne, Allison Mlecko, Julie Chu, Tricia Dunn, Angela Ruggiero, Lyndsay Wall, Karyn Bye, Jenny Potter, Katie King, Courtney Kennedy, Sue Merz, Krissy Wendell, Cammi Granato, Natalie Darwitz, Laurie Baker, Shelley Looney, Chris Bailey),

    bronse: Sverige (Kim Martin, Annica Ahlén, Evelina Samuelsson, Josefin Pettersson, Joa Elfsberg, Gunilla Andersson, Therese Sjölander, Emelie Berggren, Anna Andersson, Maria Roth, Erika Holst, Ann-Louise Edstrand, Anna Vikman, Kristina Bergstrand, Nanna Jansson, Ylva Lindberg, Ulrica Lindström, Maria Larsson, Lotta Almblad, Danijela Rundqvist),

    4) Finland, 5) Russland, 6) Tyskland, 7) Kina, 8) Kasakhstan.

    Finale torsdag: USA - Canada 2-3 (0-1, 1-2, 1-0)

    Bronsekamp torsdag: Finland - Sverige 1-2 (0-2, 1-0, 0-0)

    Semifinaler tirsdag: Canada - Finland 7-3 (2-1, 0-2, 5-0), USA - Sverige 4-0 (2-0, 1-0, 1-0)

    CURLING


    Kvinner, sluttstilling:

    Gull: Storbritannia (skip Rhona Martin, Janice Rankin, Fiona MacDonald, Debbie Knox, Margaret Morton),

    sølv: Sveits (skip Luzia Ebnöther, Laurence Bidaud, Tanya Frei, Mirjam Ott, Nadia Röthlisberger),

    bronse: Canada (skip Kelley Law, Diane Nelson, Georgina Wheatcroft, Julie Skinner, Cheryl Noble),

    4) USA (skip Kari Erickson, Ann Swisshelm, Stacey Liapis, Debbie McCormick, Joni Cotten), 5) Tyskland, 6) Sverige, 7) Norge (skip Dordi Nordby, Camilla Holth, Marianne Haslum, Hanne Woods, Kristin Tøsse Løvseth), 8) Japan, 9) Danmark, 10) Russland.

    Finale: Sveits - Storbritannia 3-4.

    Bronsekamp: USA - Canada 5-9.