OL-resultater

Fekting, kårde kvinner
Gull:
Timea Nagy, Ungarn, sølv: Gianna Hablützel-Bürki, Sveits, bronse: Laura Flessel-Colovic, Frankrike.

4) Tatjana Logunova, Russland, 5) Valerie Barlois-Leroux, Frankrike, 6) Zuleydis Ortiz, Cuba, 7) Margherita Zalaffi, Italia, 8) Claudia Bokel, Tyskland.

Finale: Nagy - Hablützel-Bürki 15-11. Bronsekamp: Flessel-Colovic - Logounova 15-6. Semifinaler: Nagy - Flessel-Colovic 15-14, Hablützel-Bürki - Logunova 13-12.

Margrete Mørch, Ragnhild Andenæs og Silvia Lesoil ble alle utslått i sin første kamp.

Judo, 66 kg menn
Gull:
Huseyin Ozkan, Tyrkia, sølv: Larbi Benboudaoud, Frankrike, bronse: Girolamo Giovinazzo, Italia og Giorgi Vazagashvili, Georgia.

5) Patrick van Kalken, Nederland og Arash Miresmaeili, Iran.

Finale: Ozkan - Benboudaoud, ippon. Bronsekamper: Vazagashvili - van Kalken, sogo-gachi, Giovinazzo - Miresmaeili, yusei-gachi.

52 kg kvinner
Gull:
Legna Verdecia, Cuba, sølv: Noriko Narazaki, Japan, bronse: Kye Sun-hui, Nord-Korea og Liu Yuxiang, Kina.

4) Ioana Maria Dinea, Romania og Deborah Gravenstijn, Nederland.

Finale: Verdecia - Narazaki, ippon. Bronsekamper: Liu - Gravenstijn, ippon, Kye - Dinea, waza-ari-awasete ippon.

Skyting, luftpistol kvinner
Gull:
Tao Luna, Kina 488,2 (390), sølv: Jasna Sekaric, Jugoslavia 486,5 (388), bronse: Annemarie Forder, Australia 484,0 (385).

4) Svetlana Smirnova, Russland 483,7 (384), 5) Michiko Fukushima, Japan 483,7 (383), 6) Dina Aspandijarova, Kasakhstan 483,7 (388), 7) Olga Kuznetsova, Russland 482,4 (386), 8) Yoko Inada, Japan 481,2 (383).

45 skyttere fikk plassering.

Lerdue trap menn
Gull:
Michael Diamond, Australia 147 (122-25), sølv: Ian Peel, Storbritannia 142 (118-24), bronse: Giovanni Pellielo, Italia 140 (116-24).

4) Khaled Al Mudhaf, Kuwait 139 (115-24), 5) Marco Venturini, Italia 138 (115-23), 6) David Kostelecky, Tsjekkia 138 (116-22).

Ikke til finale: 7) Danilo Caro, Colombia 115, 8) Christophe Vicard, Frankrike 115.

41 skyttere fikk plassering.

Svømming, 100 m bryst menn
Gull:
Domenico Fioravanti, Italia 1.00,46, sølv: Ed Moses, USA 1.00,73, bronse: Roman Sludnov, Russland 1.00,91.

4) Kosuke Kitajima, Japan 1.01,34, 5) Daniel Malek, Tsjekkia 1.01,50, 6) Morgan Knabe, Canada 1.01,58, 7) Brett Petersen. Sør-Afrika 1.01,63, 8) Remo Lütolf, Sveits 1.01,88.

400 m medley menn
Gull:
Tom Dolan, USA 4.11,76 (v-rek.), sølv: Erik Vendt, USA 4.14,23, bronse: Curtis Myden, Canada 4.15,33.

4) Alessio Boggiatto, Italia 4.15,93, 5) Terence Parkin, Sør-Afrika 4.16,92, 6) Justin Norris, Australia 4.17,87, 7) Cezar Badita, Romania 4.20,91, 8) Shinya Taniguchi, Japan 4.20,93.

100 m butterfly kvinner
Gull:
Inge de Bruijn, Nederland 56,61 (v-rek.), sølv: Martina Moravcova, Slovakia 57,97, bronse: Dara Torres, USA 58,20.

4) Petria Thomas, Australia 58,49, 5) Jenny Thompson, USA 58,73, 6) Junko Onishi, Japan 59,13, 7) Susie O'Neill, Australia 59,27, 8) Diana Mocanu, Romania 59,43.

400 m fri kvinner
Gull:
Brooke Bennett, USA 4.05,80, sølv: Diana Munz, USA 4.07,07, bronse: Claudia Poll, Costa Rica 4.07,83.

4) Janelle Atkinson, Jamaica 4.08,79, 5) Nadejda Tsjemezova, Russland 4.10,37, 6) Hannah Stockbauer, Tyskland 4.10,38, 7) Carla Geurts, Nederland 4.12,36, 8) Chen Hua, Kina 4.13,11.

Sykling bane, 4000 m forfølgelsesritt menn
Gull:
Robert Bartko, Tyskland, sølv: Jens Lehmann, Tyskland, bronse: Brad McGee, Australia.

4) Rob Hayles, Storbritannia, 5) Philippe Gaumont, Frankrike, 6) Oleksandr Simonenko, Ukraina, 7) Sergej Matvejev, Ukraina, 8) Walter Fernando Perez, Argentina.

Finale: Bartko 4.18,515 - Lehmann 4.23,824. Bronseduell: McGee 4.19,250 - Hayles 4.19,613.

Olympisk sprint menn
Gull:
Frankrike (Laurent Gane/Arnaud Tournant/Florian Rousseau), sølv: Storbritannia (Graig MacLean/Jason Queally/Chris Hoy), bronse: Australia (Darryn Hill/Gary Neiwand/Sean Eadie).

4) Hellas, 5) Japan, 6) Slovakia, 7) Tyskland, 8) Latvia.

Finale: Frankrike 44,233 - Storbritannia 44,680. Bronseduell: Australia 45,161 - Hellas 45,332.

Triathlon, menn
Gull:
Simon Whitfield, Canada 1.48.24,0, sølv: Stephan Vuckovic, Tyskland 0.13,5 min. bak, bronse: Jan Rehula, Tsjekkia 0.22,6.

4) Dmitrij Gaag, Kasakhstan 0.39,5, 5) Ivan Rana, Spania 0.46,8, 6) Miles Stewart, Australia 0.50,5, 7) Olivier Marceau, Frankrike 0.54,0, 8) Reto Hug, Sveits 0.57,3, 9) Simon Lessing, Storbritannia 1.00,3, 10) Timothy Don, Storbritannia 1.04,8.

48 utøvere fikk plassering. Det ble konkurrert i 1500 m svømming, 40 km sykling og 10 km løping.

Vektløfting, 62 kg menn
Gull:
Nikolay Pechalov, Kroatia 325 (150-175), sølv: Leonidas Sabanis, Hellas 317,5 (147,5-170), bronse: Sevdalin Mintsjev Angelov, Bulgaria 317,5 (140.177,5).

4) Gennadij Olesjtsjuk, Hviterussland 317,5 (142,5-175), 5) Le Maosheng, Kina 315 (140-175), 6) Seyed Mahdi Panzvan Langroudi, Iran 302,5 (140-162,5), 7) Hiroshi Ikehata, Japan 300 (135-165), 8) Vladimir Popov, Moldova 295 (135-160).

48 kg kvinner
Gull:
Isabela Dragneva, Bulgaria 190,0 (85-105), sølv: Tara Nott, USA 185,0 (82,5-102,5), bronse: Raema Rumbewas, Indonesia 185,0 (80-105).

4) Sri Indriyani, Indonesia 182,5 (82,5-100), 5) Thi Kay Win, Burma 180,0 (80-100), 6) Robin Goad, USA 177,5 (77,5-100), 7) Kaori Niyanagi, Japan 175,0 (75-100), 8) Eva Giganti, Italia 170,0 (77,5-92,5).

Når to løftere har samme resultat, går løfteren med lavest kroppsvekt foran.