OL-resultater

Curling, ishockey, kunstløp

CURLING

Innledende kamper:

Menn, 1. runde:

Danmark - Finland 3-9, USA - Sverige 10-5, Canada - Storbritannia 6-4, Frankrike - Tyskland 5-9.

  • Norge spilte ikke i 1. runde.

    2. runde:

    Norge - Sveits 4-5, USA - Canada 3-8, Danmark - Frankrike 8-7 e.o., Finland - Tyskland 6-7.

    Stillingen (vunnet-tapt): 1) Canada og Tyskland 2-0, 3) Sveits 1-0, 4) Danmark, Finland og USA 1-1, 7) Storbritannia, Norge og Sverige 0-1, 10) Frankrike 0-2.

    Kvinner, 1. runde:

    Sverige - Canada 4-5, Storbritannia - Norge 10-6, Sveits - Danmark 9-8 e.o., Russland - Tyskland 5-8.

    ISHOCKEY


    Innledende gruppespill, gruppe B: Ukraina - Sveits 5-2 (2-1, 2-1, 1-0), Hviterussland - Frankrike 3-1 (1-1, 1-0, 1-0).

  • Hviterussland er klar for hovedrunden i ishockey allerede før onsdagens kamp mot Sveits.

    KUNSTLØP


    Parløp sluttstilling (plassering kortprogram-friløp i parentes):

    Gull: Jelena Berezjnaja/Anton Sikharulidze, Russland 1,5 (1-1),

    sølv: Jamie Sale/David Pelletier, Canada 3,0 (2-2),

    bronse: Shen Xue/Zhao Hongbo, Kina 4,5 (3-3),

    4) Tatjana Totmijanina/Maksim Marinin, Russland 6,0 (4-4), 5) Kyoko Ina/John Zimmerman, USA 7,5 (5-5), 6) Maria Petrova/Aleksej Tikhonov, Russland 9,0 (6-6), 7) Dorota Zagorska/Mariusz Siudek, Polen 11,0 (8-7), 8) Katerina Berankova/Otto Dlabola, Tsjekkia 11,5 (7-8), 9) Pang Qing/Tong Jian, Kina 14,0 (10-9), 10) Jacinthe Lariviere/Lenny Faustino, Canada 16,5 (13-10),

    11) Zhang Dan/Zhang Hao, Kina 16,5 (9-12), 12) Anabelle Langlois/Patrice Archetto, Canada 18,0 (14-11), 13) Tiffany Scott/Philip Dulebohn, USA 18,5 (11-13), 14) Mariana Kautz/Norman Jeschke, Tyskland 21,0 (12-15), 15) Aliona Savtsjenko/Stanislav Morozov, Ukraina 22,0 (16-14), 16) Tatjana Tsjuvajeva/Dmitrij Palamartsjuk, Ukraina 23,5 (15-16), 17) Olga Bestandigova/Jozef Bestandig, Slovakia 25,5 (17-17), 18) Natalija Ponomareva/Jevgenij Sviridov, Usbekistan 27,0 (18-18), 19) Michela Cobisi/Ruben de Pra, Italia 28,5 (19-19), 20) Maria Krasiltseva/Artem Znachkov, Armenia 30,0 (20-20).