OL-resultater

OL-resultater natt til 13/2: Curling, kunstløp, ishockey, aking.

CURLING

Kvinner, 2. runde:

Japan - USA 7-8, Sveits - Russland 7-6 e.o., Sverige - Storbritannia 7-4, Canada - Norge 6-5.

3. runde:

Danmark - Tyskland 5-9, Sverige - USA 5-6, Canada - Russland 7-6, Storbritannia - Japan 9-1.

Stillingen (vunnet-tapt): 1) Canada 3-0, 2) Sveits, Tyskland og USA 2-0, 5) Storbritannia 2-1, 6) Sverige 1-2, 7) Danmark, Japan og Norge 0-2, 10) Russland 0-3.

Menn, 3. runde:

Sverige - Storbritannia 7-2, Danmark - Sveits 10-6, Finland - Canada 4-9, Frankrike - Norge 9-2.

Stillingen (vunnet-tapt): 1) Canada 3-0, 2) Tyskland og Sveits 2-0, 4) Norge, Sverige og USA 1-1, 7) Danmark og Finland 1-2, 9) Storbritannia 0-2, 10) Frankrike 0-3.

KUNSTLØP

Menn kortprogram: 1) Aleksej Jagudin, Russland 0,5, 2) Takeshi Honda, Japan 1,0, 3) Timothy Goebel, USA 1,5, 4) Jevgenij Plusjenko, Russland 2,0, 5) Aleksander Abt, Russland 2,5, 6) Li Chengjiang, Kina 3,0, 7) Elvis Stojko, Canada 3,5, 8) Michael Weiss, USA 4,0, 9) Todd Eldredge, USA 4,5, 10) Anthony Liu, Australia 5,0, 11) Frederic Dambier, Frankrike 5,5, 12) Ivan Dinev, Bulgaria 6,0, 13) Kevin van der Perren, Belgia 6,5, 14) Li Yunfei, Kina 7,0, 15) Sergej Davidov, Hviterussland 7,5, 16) Stephane Lambiel, Sveits 8,0, 17) Brian Joubert, Frankrike 8,5, 18) Vakhtang Murvanidze, Georgia 9,0, 19) Zhang Min, Kina 9,5, 20) Roman Skorniakov, Usbekistan 10,0, 21) Dmitri Dmitrenko, Ukraina 10,5, 22) Sergei Rilov, Aserbajdsjan 11,0, 23) Gheorghe Chiper, Romania 11,5, 24) Yosuke Takeuchi, Japan 12,0, 25) Zoltan Toth, Ungarn 12,5, 26) Angelo Dolfini, Italia 13,0, 27) Margus Hernits, Estland 13,5, 28) Lee Kyu-Hyun, Sør-Korea 14,0.

  • Startet ikke: Emanuel Sandhu, Canada.
  • Friløpet avvikles torsdag. Plassiffer i friløpet teller dobbelt av plassiffer i kortprogrammet.

    ISHOCKEY


    Innledende gruppespill, gruppe A:

    Slovakia - Østerrike 2-3 (1-1, 1-1, 0-1)

    Tyskland - Latvia 4-1 (2-1, 2-0, 0-0)

  • Tyskland er klar for hovedrunden og kommer i gruppe med Tsjekkia, Canada og Sverige.
  • Hviterussland, som er klar fra den andre gruppen, møter Russland, USA og Finland.

    AKING


    Kvinner, stillingen etter 2 av 4 omganger: 1) Sylke Otto, Tyskland 1.26,432 (43,356-43,076), 2) Barbara Niedernhuber, Tyskland 1.26,480 (43,346-43,134), 3) Silke Kraushaar, Tyskland 1.26,518 (43,294-43,224), 4) Becky Wilczak, USA 1.26,990 (43,509-43,481), 5) Angelika Neuner, Østerrike 1.27,123 (43,683-43,440), 6) Sonja Manzenreiter, Østerrike 1.27,404 (43,864-43,540), 7) Ashley Hayden, USA 1.27,410 (43,765-43,645), 8) Liljan Ludan, Ukraina 1.27,423 (43,800-43,623), 9) Anna Orlova, Latvia 1.27,453 (43,795-43,658), 10) Iluta Gaile, Latvia 1.27,570 (43,779-43,791), 11) Simone Eder, Østerrike 1.27,640 (43,880-43,760), 12) Regan Lauscher, Canada 1.27,682 (44,001-43,681), 13) Margarita Klimenko, Russland 1.27,840 (43,889-43,951), 14) Anastasja Antonova, Russland 1.27,874 (44,034-43,840), 15) Maija Tiruma, Latvia 1.28,004 (44,050-43,954), 16) Waltraud Schiefer, Italia 1.28,007 (44,209-43,798), 17) Courtney Zablocki, USA 1.28,037 (43,934-44,103), 18) Maria Feichter, Italia

    1.28,041 (44,042-43,999), 19) Veronika Sabolova, Slovakia 1.28,134 (44,021-44,113), 20) Oryslava Tscutsjlib, Ukraina 1.28,216 (44,274-43,942), 21) Melanie Ougier, Frankrike 1.28,283 (44,228-44,055), 22) Natalie Obkircher, Italia 1.28,289 (44,632-43,657), 23) Yumie Kobayashi, Japan 1.28,299 (44,192-44,107), 24) Marketa Jeriova, Tsjekkia 1.28,474 (44,710-43,764), 25) Angela Paul, New Zealand 1.28,663 (44,407-44,256), 26) Anastasja Skulkina, Russland 1.29,121 (44,657-44,464), 27) Anne Abernathy, Jomfruøyene 1.29,231 (44,491-44,740), 28) Dinah Browne, Jomfruøyene 1.30,188 (45,603-44,585).

  • Brøt: Iginia Boccalandro, Venezuela.
  • De to siste omgangene avvikles onsdag.