OL-resultater

Curling, ishockey, kortbane, skøyter.

CURLING

Innledende kamper:

Menn, 4. runde: Sveits - Finland 5-6 e.o., Storbritannia - Norge 6-7 e.o., Tyskland - USA 9-8 e.o., Danmark - Sverige 5-9.

5. runde: Storbritannia - Tyskland 7-6, Canada - Frankrike 8-1, Sverige - Sveits 7-8, Norge - USA 6-5.

Stillingen (vunnet-tapt): 1) Canada 4-0, 2) Norge, Sveits og Tyskland 3-1, 5) Finland og Sverige 2-2, 7) Danmark, Storbritannia og USA 1-3, 10) Frankrike 0-4.

Kvinner, 4. runde: USA - Canada 4-6, Tyskland - Japan 5-3, Norge - Sveits 5-7, Sverige - Danmark 9-11.

Stillingen (vunnet-tapt): 1) Canada 4-0, 2) Tyskland og Sveits 3-0, 4) Storbritannia og USA 2-1, 6) Danmark 1-2, 7) Sverige 1-3, 8) Japan, Norge og Russland 0-3.

  • De fire beste etter grunnserien til semifinaler.

    ISHOCKEY


    Innledende gruppespill, gruppe B:

    Sveits - Hviterussland 2-1 (1-0, 1-1, 0-0)

    Frankrike - Ukraina 2-4 (0-2, 2-2, 0-0)

  • Hviterussland var klar for hovedrunden allerede før onsdagens kamper.

    KORTBANE


    Finale:

    Kvinner, 1500 m:

    Gull: Ko Gi-Hyun, Sør-Korea 2.31,581,

    sølv: Choi Eun-Kyung, Sør-Korea 2.31,610,

    bronse: Jevgenija Radanova, Bulgaria 2.31,723,

    4) Yang Yang (A), Kina 2.31,791, 5) Alanna Kraus, Canada 3.05,002, 6) Marie-Eve Drolet 2.31,203 (i B-finale), 7) Chikage Tanaka, Japan 2.31,479 (B-finale), 8) Christin Priebst, Tyskland 2.32,442 (B-finale), 9) Mara Zini, Italia 2.32,513 (B-finale), 10) Nina Jevtejeva, Russland 2.32,666 (B-finale), 11) Stephanie Bouvier, Frankrike 2.32,673 (B-finale), 12) Yang Yang (S), Kina (disket i A-finale).

  • Choi satte verdensrekord i semifinalen med 2.21,069.
  • 27 utøvere fikk plassering i kvalifiseringen.

    SKØYTER


    500 m kvinner 1. løp: 1) Catriona LeMay Doan, Canada 37,30, 2) Monique Garbrecht-Enfeldt, Tyskland 37,34, 3) Andrea Nuyt, Nederland 37,54, 4) Svetlana Zjurova, Russland 37,55, 5) Sabine Völker, Tyskland 37,62, 6) Anzjelika Kotjuga, Hviterussland 37,73, 7) Tomomi Okazaki, Japan 37,77, 8) Sayuri Osuga, Japan 37,82, 9) Yukari Watanabe, Japan 37,98, 10) Svetlana Kajkan, Russland 38,05, 11) Wang Manli, Kina 38,20, 12) Eriko Sanimiya, Japan 38,25, 13) Marianne Timmer, Nederland 38,30, 14) Marieke Wijsman, Nederland og Seung Yong-Choi, Sør-Korea 38,31, 16) Jenny Wolf, Tyskland 38,36, 17) Chris Witty, USA 38,37, 18) Chiara Simionato, Italia 38,45, 19) Marion Wohlrab, Tyskland 38,66, 20) Susan Auch, Canada 38,84, 21) Elli Ochowicz, USA 38,85, 22) Amy Sannes, USA 38,86, 23) Becky Sundstrom, USA 38,89, 24) Jin Hua, Kina 39,06, 25) Seon Yeon-Cho, Sør-Korea 39,31, 26) Emese Hunyady, Ungarn 39,38, 27) Krisztina Egyed, Ungarn 39,47, 28) Yang Chunyuan, Kina 39,56, 29) Yong Joo-lee,

    Sør-Korea 39,72, 30) Svetlana Radkevitsj, Hviterussland 39,84, 31) Xing Aihua, Kina 1.44,62 (fall).

  • 2. løp avvikles torsdag. Sammenlagttiden teller.