OL-resultater

Ishockey, curling, skøyter, bob, kunstløp

ISHOCKEY

Menn, hovedrunden gruppe C:

  • Canada - Tyskland 3-2 (0-0, 3-0, 0-2). The Peaks, 6425 tilskuere. Mål, 1. periode: Ingen. 2. periode: 1-0 (28.59) Joe Sakic (Simon Gagne), 2-0 (34.23) Paul Kariya (Owen Nolan), 3-0 (38.25) Adam Foote (Ed Jovanovski, Joe Nieuwendyk). 3. periode: 3-1 (47.36) Andreas Loth (Mark Mackay, Mirko Ludemann), 3-2 (53.51) Jochen Hecht (Christoph Schubert, Tobias Abstreiter). Hoveddommer: Bill McCreary. Utvisninger: Canada 5 x 2 min., Tyskland 1 x 2 min., 1 x 5 min. og 1 x 20 min.
  • Sverige - Tsjekkia 2-1 (1-0, 1-1, 0-0). E-Center, 8599 tilskuere. Mål, 1. periode: 1-0 (4.45) Kim Johnsson (Nicklas Lidström, Niklas Sundström). 2. periode: 2-0 (25.14) Mats Sundin (Ulf Dahlen, Daniel Alfredsson), 2-1 (30.23) Jiri Dopita. 3. periode: Ingen. Hoveddommer: Stephen Walkom. Utvisninger: Sverige 5 x 2 min., Tsjekkia 3 x 2 min., 1 x 5 min. og 1 x 20 min.

    Sverige 2 2 0 0 7 - 3 4

    Tsjekkia 2 1 0 1 9 - 4 2

    Canada 2 1 0 1 5 - 7 2

    Tyskland 2 0 0 2 4 - 11 0

    • Alle fire til kvartfinale. Rekkefølgen avgjør motstander.

    Kvinner, plasseringskamp 5.-8. plass i natt: Tyskland - Kasakhstan 4-0 (1-0, 3-0, 0-0), Russland - Kina 4-1 (0-1, 3-0, 1-0).

    CURLING


    Menn, 10. runde: Tyskland - Sverige 4-5 e.o., Canada - Norge 9-4, Frankrike - Sveits 3-7. 11. runde: Frankrike - Storbritannia 3-7, USA - Finland 4-6. Stillingen (vunnet-tapt): 1) Canada 7-1, 2) Norge og Sverige 6-2, 4) Sveits 5-3, 5) Finland 5-4, 6) Tyskland 4-4, 7) Danmark og USA 3-5, 9) Storbritannia 2-6, 10) Frankrike 0-9.

    Kvinner, 10. runde: Norge - Danmark 9-4, Russland - Japan 6-7, Storbritannia - USA 5-6 e.o. Stillingen (vunnet-tapt): 1) Canada 8-0, 2) Sveits 5-2, 3) Storbritannia og USA 5-3, 5) Tyskland 4-3, 6) Norge og Sverige 4-4, 8) Danmark 2-6, 9) Japan og Russland 1-7.

  • De fire beste til semifinale.

    SKØYTER


    1000 meter kvinner, Gull: Chris Witty, USA 1.13,83 (verdensrek.), sølv: Sabine Völker, Tyskland 1.13,96, bronse: Jennifer Rodriguez, USA 1.14,24, 4) Marianne Timmer, Nederland 1.14,45, 5) Anni Friesinger, Tyskland 1.14,47, 6) Monique Garbrecht-Enfeldt, Tyskland 1.14,60, 7) Aki Tonoike, Japan 01.14,64, 8) Andrea Nuyt, Nederland 1.14,65, 9) Catriona Le May-Doan, Canada 1.14,72, 10) Chiara Simionato, Italia 1.14,86, 11) Svetlana Zjurova, Russland 1.15,02, 12) Anzjelika Kotjuga, Hviterussland 1.15,03, 13) Cindy Klassen, Canada 1.15,08, 14) Amy Sannes, USA 1.15,09, 15) Annamarie Thomas, Nederland 1.15,20, 16) Becky Sundstrom, USA 1.15,88, 17) Eriko Sanmiya, Japan 1.16,26, 18) Marieke Wijsman, Nederland og Sayuri Osuga, Japan 01.16,48, 20) Varvara Barysjeva, Russland 1.16,49, 21) Marion Wohlrab, Tyskland 1.16,51, 22) Song Li, Kina 1.16,71, 23) Svetlana Kajkan, Russland 1.16,93, 24) Krisztina Egyed, Ungar n 1.17,11, 25) Hua Jin, Kina 1.17,35, 26) Wang Manli, Kina 1.17,37, 27) Susan Auch, Canada 1.17,89, 28) Ljudmila Prokasjeva, Kasakhstan 1.18,19, 29) Cho Seon-Yeon, Sør-Korea 1.18,36, 30) You Yanchun, Kina 1.18,74, 31) Lee Yong-Joo, Sør-Korea 1.18,79, 32) Choi Seung-Yong, Sør-Korea 1.18,88, 33) Svetlana Radkevitsj, Hviterussland 1.18,93, 34) Andrea Jakab, Romania 1.19,60, 35) Jelena Mijagkikh, Ukraina 1.20,13. Diskvalifisert: Maki Tabata, Japan.

    KUNSTLØP


    Isdans, stillingen etter originaldansen (plassering pliktdans-originaldans i parentes): 1) Marina Anissina/Gwendal Peizerat, Frankrike 1,0 (1-1), 2) 2) Jirina Lobatsjeva/Ilija Averbukh, Russland 2,0 (2-2), 3) Barbara Fusar Poli/Maurizio Margaglio, Italia 3,0 (3-3), 4) Shae-Lynn Bourne/Victor Kraatz, Canada 4,0 (4-4), 5) Margarita Drobiazko/Povilas Vanagas, Litauen 5,0 (5-5), 6) Galit Chait/Sergei Sakhnovski, Israel 6,0 (6-6), 7) Albena Denkova/Maksim Stavijski, Bulgaria 7,0 (7-7), 8) Kati Winkler/René Lohse, Tyskland 8,0 (8-8), 9) Tatjana Navka/Roman Kostomarov, Russland 9,0 (9-9), 10) Jelena Grusjina/Ruslan Gontsjarov, Ukraina 10,0 (10-10), 11) Naomi Lang/Peter Tchernyshev, USA 11,2 (11-11), 12) Marie-France Dubreuil/Patrice Lauzon 11,8 (11-12), 13) Sylwia Nowak/Sebastian Kolasinski, Polen 13,0 (13-13), 14) Eliane Hugentobler, Daniel Hugentobler, Sveits 14,4 (15-14), 15) Isabelle Delobel/Olivier Schoenfelder 15,2 (14-16), 16) Marika Humphreys/Vitali Baranov, Storbritannia 15,4 (16-15), 17) Federica Faiella/Massimo Scali, Italia 17,4 (18-17), 18) Kristin Fraser/Igor Lukanin, Aserbajdsjan 17,6 (17-18), 19) Natalia Gudina/Alexei Beletsky, Israel 19,0 (19-19), 20) Katarina Kovalova/David Szurman, Tsjekkia 20,4 (21-20), 21) Beata Handra/Charles Sinek, USA 21,2 (20-22), 22) Julija Golovina/Oleg Voiko, Ukraina 21,4 (22-21), 23) Zhang Weina/Cao Xianming, Kina 23,0 (23-23), 24) Yang Tae-Hwa/Lee Chuen-Gun, Sør-Korea 24,0 (24-24).

  • Fridansen avvikles i natt.

    BOB


    Toerbob søndag, sluttstilling, Gull: Christoph Langen/Markus Zimmermann, Tyskland 3.10,11 (47,54-47,52-47,44-47,61), sølv: Christian Reich/Steve Anderhub, Sveits 3.10,20 (47,52-47,53-47,45-47,70), bronse: Martin Annen/Beat Hefti, Sveits 3.10,62 (47,56-47,64-47,73-47,69), 4) Todd Hays/Garrett Hines, USA 3.10,65 (47,71-47,70-47,61-47 ,63), 5) Pierre Lueders/Giulio Zardo, Canada 3.10,73 (47,67-47,70-47,65-47,71), 6) René Spies/Franz Sagmeister, Tyskland 3.10,84 (47,77-47,69-47,61-47,77), 7) Wolfgang Stampfer/Martin Schützenauer, Østerrike 3.11,16 (47,91-47,78-47,72-47,75), 8) Günther Huber/Antonio Tartaglia, Italia 3.11,64 (47,84-47,88-47,92-48,00), 9) Brian Shimer/Darrin Steele, USA 3.11,93 (47,92-47,99-48,07-47,95), 10) Lee Johnston/Marcus Adam, Storbritannia 3.12,27 (48,04-48,16-48,05-48,02), 11) Sandis Prusis/Marcis Rullis, Latvia 3.12,60 (48,10-48,06-48,08-48,36), 11) Fabrizio Tosini/Cristian la Grassa, Italia 3.12,60 (48,04-48,16-48,03-48,37), 13) Bruno Mingeon/Emanuel Hostache, Frankrike 3.12,68 (48,23-48,03-48,27-48,15), 13) Gatis Guts/Intars Dicmanis, Latvia 3.12,68 (48,07-48,22-48,14-48,25), 15) Jevgenij Popov/Petr Makartsjuk, Russland 3.12,71 (48,12-48,18-48,22-48,19), 16) Arend Glas/Marcel Welten, Nederland 3.13,08 (48,26-48,23-48,26-48,33), 16) Ivo Danilevic/Roman Gomola, Tsjekkia 3.13,08 (48,19-48,28-48,35-48,26), 18) Aleksander Zubkov/Dmitrij Stepusjkin, Russland 3.13,09 (48,71-48,16-48,15-48,07), 19) Pavel Puskar/Jan Kobian, Tsjekkia 3.13,10 (48,22-48,03-48,35-48,50), 20) Arnfinn Kristiansen/Bjarne Røyland, Norge 3.13,18 (48,34-48,21-48,46-48,17), 21) Hiroshi Suzuki/Masanori Inoue, Japan 3.13,96 (48,41-48,61-48,58-48,36), 22) Patrice Servelle/Sebastien Gattuso, Mongolia 3.14,12 (48,37-48,56-48,43-48,76), 22) Neil Scarisbrick/Colin Bryce, Storbritannia 3.14,12 (48,44-48,46-48,72-48,50), 24) Yannick Morin/John Sokolowski, Canada 3.14,16 (48,41-48,50-48,55-48,70), 25) Florian Enache/Adrian Duminicel, Romania 3.14,43 (48,52-48,51-48,65-48,75), 26) Peter Donohoe/Paul Kiernan, Irland 3.14,47 (48,50-48,95-48,51-48,51), 27) Alan Henderson/Mark Edmond, New Zealand 3.14,90 (48,46-48,36-48,72-49,36), 28) Winston Alexander Watt/Lascelles Oneil Brown, Jamaica 3.14,94 (48,59-48,58-49,01-48,76), 29) Hiroaki Oishi/Shinji Miura, Japan 3.15,09 (48,61-48,70-49,08-48,70), 30) Milan Jagnesak/Robert Krestanko, Slovakia 3.16,11 (49,00-48,96-49,28-48,87), 31) John-Andrew Kambanis/Ioannis Leivaditis, Hellas 3.16,66 (49,03-49,06-49,60-48,97), 32) Stefan Vasilev/Miroslav Danov, Bulgaria 3.18,02 (49,77-49,35-49,48-49,42), 33) Dan Janjigian/Jyorgos Alexandrou, Armenia 3.18,11 (49,53-49,50-49,75-49,33), 34) Oleksandr Ivanisjin/Oleksandr Streltsov, Ukraina 3.18,42 (49,47-49,43-49,77-49,75), 35) Roberto Tames/Roberto Lauderdale, Mexico 3.19,11 (49,57-49,65-50,07-49 ,82), 36) Zachary Zoller/Quinn Wheeler, Jomfruøyene 3.19,44 (49,81-49,76-49,86-50,01), 37) Gregory Sun/Errol Aguilera, Trinidad og Tobago 3.20,18 (49,74-50,07-50,68-49,69). Startet ikke: Michael Gonzales/Manuel Repollet, Puerto Rico.