OL-resultater

Sykkel, håndball, seiling, skyting, basketball, volleyball, softball, vannpolo, baseball

SYKKEL

l18,8 km fellesstart kvinner: Gull: Sara Carrigan, Australia 3.24.24, sølv: Judith Arndt, Tyskland 0.07 min. bak, bronse: Olga Slusareva, Russland 0.39, 4) Oenone Wood, Australia samme tid, 5) Nicole Cooke, Storbritannia s.t., 6) Mirjam Melchers, Nederland 0.42, 7) Joane Somarriba Arrola, Spania s.t., 8) Kristin Armstrong, USA s.t., 9) Edita Pucinskaite, Litauen 0.46, 10) Jeannie Longo Ciprelli, Frankrike 0.59, ... 14) Anita Valen, Norge 1,18.

HÅNDBALL

Kvinner, gruppe A: Hellas-Brasil 21-29, Kina-Ungarn 24-28.

SEILING

Europajolle kvinner (stillingen etter 2 seilaser): 1) Siren Sundby, Norge 4, 2) Serena Amato, Argentina 7, 3) Sarah Blanck, Australia 10. Laser (2 seilaser): 1) Andreas Geritzer, Østerrike 5, 2) Robert Scheidt, Brasil 11, ... 10) Peer Moberg, Norge 25. Mistral kvinner (2 seilaser): 1) Alessandra Sensini, Italia 8, 2) Olga Maslivets, Ukraina 9, 3) Barbara Kendall, New Zealand 10, ... 6) Jannicke Stålstrøm, Norge 12. Yngling kvinner (3 seilaser): 1) Storbritannia (Shirley Robertson/Sarah Webb/Sarah Ayton) 10, 2) Frankrike (Anne Le Helley/Elodie Lesaffre/Marion Deplanque) 19, 3) Tyskland (Kristin Wagner/Anna Hoell/Veronika Lochbrunner) 19, ... 12) Norge (Karianne Eikeland/Beate Kristiansen/Lise Birgitte Fredriksen) 31. Mistral menn (2 seilaser): 1) Przemyslaw Miarczynski, Polen 5, 2) Joao Rodrigues, Portugal 5, 3) Nikolaos Kaklamanakis, Hellas 6. Finnjolle menn (3 seilaser): 1) Mateusz Kusznierewicz,

Polen 10, 2) Rafael Trujillo, Spania 14, 3) Karlo Kuret, Kroatia 18. 470 menn (4 seilaser): 1) Nick Rogers/Joe Glanfield, Storbritannia 18, 2) Paul Foerster/Kevin Burnham, USA 26, 3) Andreas Kosmatopoulos/Konstantinos Trigkonis, Hellas 35. 470 kvinner (4 seilaser): 1) Sofia Bekatorou/Aimilia Tsoulfa, Hellas 18, 2) Susanne Ward/Michaela Meehan, Danmark 19, 3) Ingrid Petitjean/Nadege Douroux, Frankrike 23.

SKYTING

Finaler, kvinner, luftpistol: Gull: Olena Kostevitsj, Ukraina 483,3 (384)-10,2, sølv: Jasna Sekaric, Serbia og Montenegro 483,3 (387)-9,4, bronse: Maria Grozdeva, Bulgaria 482,3 (386)-10,4, 4) Ren Jie, Kina 482,3 (384)-9,7, 5) Natalja Paderina, Russland 481,9 (386)-10,0, 6) Munkhbayar Dorjsuren, Tyskland 481,9 (385)-9,3, 7) Cornelia Frölich, Sveits 481,5 (384), 8) Irada Ashumova, Aserbajdsjan 481,4 (386). Menn, lerdue trap: Gull: Aleksej Alipov, Russland 149 (124), sølv: Giovanni Pellielo, Italia 146 (122), bronse: Adam Vella, Australia 145 (121). 4) Ahmed Almaktoum, De forente arabiske emirater 144 (121), 5) Lance Bade, USA 143 (122), 6) Khaled Almudhaf, Kuwait 141 (121).

BASKETBALL

Menn, gruppespillet 1. runde, gruppe A: Italia - New Zealand 71-69 (39-22), Kina - Spania 58-83 (30-42), Argentina - Serbia og Montenegro 83-82 (49-39). Gruppe B: Angola - Litauen 73-78 (32-28).

  • De fire beste i hver gruppe til kvartfinale.

    VOLLEYBALL


    Menn, gruppespillet 1. runde: Gruppe A: Serbia og Montenegro - Polen 0-3 (21-25, 17-25, 16-25), Argentina - Frankrike 3-0 (25-15, 25-23, 25-22). Gruppe B: Nederland - Russland 3-2 (25-23, 19-25, 17-25, 27-25, 18-16), Brasil - Australia 3-1 (23-25, 25-19, 25-12, 25-21).

    SOFTBALL


    Grunnspillet 2. runde: Japan - Taiwan 6-0, Kina - Italia 5-7, USA - Australia 10-0.

    VANNPOLO


    Menn, gruppespillet 1. runde: Gruppe A: Russland - Kasakhstan 5-2, Serbia og Montenegro - Ungarn 4-6. Gruppe B: Egypt - Australia 3-14.

    BASEBALL


    Grunnspillet 1. runde: Cuba - Australia 4-1, Italia - Japan 0-12.

    (NTB)