OL: Skiskyting, menn

STIAN ECKHOFF

Klubb: Fossum IF

Født: 03.09.79 - Trondheim

Bosted: Trondheim

Høyde: 178 cm

Sivil status: Single

Yrke: Student

Hobby: Golf, Telemark, mountain-biking

Landslagstrener: Erlend Slokvik, Roger Grubben, Trond Kjøll

Konkurransedebut: 1990

År på landslaget: 1

Språk: Engelsk

Mest innflytelsesrike person: Faren

Meritter:

1998: Jr.-VM Sprint/26

1999: Jr.-VM Sprint/10, Jaktstart/4, Individuell/6, Stafett/2

2000: BVC Total/59

2001: BVC Total/65

VC 2001/2002: Hochfilzen Sprint/16, Jaktstart/33, Pokljuka Individuell/71, Oberhof Sprint/34, Jaktstart/27

FRODE ANDRESEN

Klubb: Hønefoss Skiklubb

Født: 09.09.73 - Rotterdam

Bosted: Klekken

Høyde: 190 cm

Sivil status: Samboer med Gunn Margit Andreassen

Yrke: Student, økonom

Hobby: Surfing, husbygging

Personlig trener: Øyvvind Nerhagen

Landslagstrener: Erlend Slokvik, Roger Grubben, Trond Kjøll

Språk: Engelsk, tysk

Annen sport: Langrenn, mountain biking

Mest innflytelsesrike person: Faren Bjørn

Person jeg beundrer mest: Kjæresten, Gunn Margit

Største idrettsøyeblikk: VM-gull

Meritter:

1992: Jr.-VM Stafett/6, Sprint/20

1993: Jr.-VM Individuell/30, Sprint/19, Stafett/8, Tm/1, BVC Total/85

1994: BVC Total/58

1995: VM Tm/1, Sprint/10, Stafett/5, BVC Total/42

1996: VM Stafett/4, Sprint/5, BVC Total/11

1997: VM Sprint/14, Jaktstart/19, BVC Total/13

1998: OL Individuell/19, Sprint/2, VM Jaktstart/8, BVC Total/9

1999: VM Sprint/3, Jaktstart/27, Stafett/3, Individuell/53, Fellesstart/6, BVC Total/11

2000: VM Sprint/1, Jaktstart/6, Individuell/21, Stafett/2, BVC Total/6

2001: VM Sprint/8, Jaktstart/6, Fellesstart/16, BVC Total/3

NM 8

VC 2001/2002: Hochfilzen Sprint/6, Stafett/2, Jaktstart/10, Pokljuka Individuell/35, Jaktstart/20, Brezno-Osrblie Sprint/15, Fellesstart/26, Oberhof Sprint/6, Jaktstart/11, Fellesstart/12

EGIL GJELLAND

Klubb: Voss

Født: 12.11.73 - Voss

Bosted: Eikelandsosen

Høyde: 186 cm

Sivil status: Ugift

Yrke: Snekker

Hobby: Jakt, telemark

Landslagstrener: Erlend Slokvik, Roger Grubben, Trond Kjøll

Språk: Engelsk

Konkurransedebut: 1992

År på landslaget: 7

Meritter:

1993: Jr.-VM Stafett/8, Individuell/12

1996: VM Stafett/4, Individuell/36, Tm/4, BVC Total/30

1997: VM Stafett/2, Tm/4, BVC Total/47

1998: OL Stafett/2, Sprint/13, VM Tm/1, Jaktstart/36

2000: VM Fellesstart/21, Jaktstart/22, Sprint/28, Stafett/2, BVC Total/27

2001: VM Sprint/4, Jaktstart/5, Individuell/14, Fellesstart/15, BVC Total/7

NM 1

VC 2001/2002: Hochfilzen Sprint/19, Stafett/2, Jaktstart/15, Pokljuka Individuell/9, Stafett/3, Jaktstart/9, Oberhof Sprint/51, Jaktstart/32, Fellesstart/25

HALVARD HANEVOLD

Klubb: Asker Skiklubb

Født: 03.12.69 - Asker

Bosted: Trondheim

Høyde: 181 cm

Sivil status: Gift

Yrke: Student, siviling.

Landslagstrener: Erlend Slokvik, Trond Kjøll, Roger Grubben

Språk: Engelsk, tysk

År på landslaget: 10

Største idrettsbragd: OL-gull, 20 km i Nagano

Meritter:

1994: OL Stafett/7, Individuell/46, VM Tm/4, VC Total/30

1996: VM Individuell/34, Tm/4, VC Total/15

1997: VM Tm/4, BVC Total/23

1998: OL Individuell/1, Stafett/2, Sprint/8, VM Tm/1, Jaktstart/13, BVC Total/4

1999: VM Sprint/13, Jaktstart/13, Stafett/3, Individuell/37, Fellesstart/17, VC Total/11

2000: VM Jaktstart/5, Fellesstart/10, Individuell/10, Sprint/12, Stafett/2, VC Total/11

2001: VM Sprint/3, Jaktstart/9, Fellesstart/9, Individuell/44, VC Total/6

NM 5

VC 2001/2002: Hochfilzen Sprint/51, Stafett/2, Jaktstart/51, Pokljuka Individuell/4, Stafett/3, Jaktstart/3, Oberhof Sprint/33, Jaktstart/17, Fellesstart/15

OLE EINAR BJØRNDALEN

Klubb: Simostranda IL

Født: 27.01.74 - Drammen

Bosted: Trondheim

Høyde: 179 cm

Sivil status: Ugift

Yrke: Skiskytter

Hobby: Motor

Annen sport: Mountain bike, langrenn

Personlige trenere: Rolf Sæterdal, Ola Lunde, Øyvind Hammer

Landslagstrener: Erlend Slokvik, Trond Kjøll, Roger Grubben

Konkurransedebut: 9 år gammel

Språk: Tysk, engelsk

Mest innflytelsesrike person: Rolf Sæterdal, Ola Lunde, Øyvind Hammer

Beundrer mest: Bjørn Dæhlie, Michael Schumacher

Største idrettsbragd: OL-gull i Nagano 1998

Meritter:

1992: Jr.-VM Tm/3, Sprint/10, Individuell/23, Stafett/8

1993: Jr.-VM Sprint/1, Individuell/1, Tm/1, Stafett/8

1994: OL Stafett/7, Individuell/36, Sprint/28, VM Tm/4, BWC Total/27

1995: VM Individuell/12, Sprint/4, Stafett/5, BVC Total/4

1996: VM Stafett/4, Individuell/19, Sprint/6, Tm/4, BVC Total/9

1997: VM Stafett/2, Tm/4, Sprint/9, Jaktstart/3, Individuell/6, BVC Total/2

1998: OL Sprint/1, Stafett/2, Individuell/7, VM Tm/1, Jaktstart/2, BVC Total/1

1999: VM Sprint/19, Jaktstart/5, Stafett/3, Individuell/4, Fellesstart/3, BVC Total/2

2000: VM Fellesstart/3, Jaktstart/4, Sprint/5, Individuell/20, Stafett/2, BVC Total/2

2001: VM Fellesstart/2, Sprint/19, Jaktstart/4, Individuell/10, BVC Total/2

NM 14

VC 2001/2002: Hochfilzen Sprint/1, Stafett/2, Jaktstart/1, Pokljuka Individuell/19, Stafett/3, Jaktstart/14, Oberhof Sprint/9, Jaktstart/4, Fellesstart/14