Fabio Grosso

Oppdatering etter skrekkscenene

Lagbussen til Lyon ble angrepet før kampen mellom Marseille og Lyon. Det gikk hardt utover Lyon-trener Fabio Grosso. Nå kommer han med en oppdatering etter de fæle scenene.

BLODIG: Lyon-manager Fabio Grosso. Foto: NTB.
BLODIG: Lyon-manager Fabio Grosso. Foto: NTB. Vis mer
Publisert
Sist oppdatert

Rivaloppgjøret mellom Marseille og Lyon ble utsatt etter angrepet på lagbussen.

Spillerbussen til Lyon ble blant annet kastet stein på, på vei til Stade Vélodrome.

- En tragedie for sporten

Det gikk hardest utover Lyon-manager Fabio Grosso, som blant annet fikk et stygt sår rundt øye. Nå uttaler han seg for første gang etter angrepet.

MÅTTE SY: Grosso måtte sy flere sting i. Foto: NTB.
MÅTTE SY: Grosso måtte sy flere sting i. Foto: NTB. Vis mer

«Jeg håper av hele mitt hjerte at dette kan være en lærdom for framtida. Det som skjedde søndag kveld kunne blitt en tragedie, og det var absolutt en tragedie for sporten, og for alle som elsker den.», skriver italieneren i en post på Instagram.

Treneren takker i samme innlegg for støtten og legger til at det nå er tid for å fokusere på Lyon.

KLAR TIL DYST IGJEN: Fabio Grosso. Foto: Skjermdump fra X / Fabrizio Romano.
KLAR TIL DYST IGJEN: Fabio Grosso. Foto: Skjermdump fra X / Fabrizio Romano. Vis mer

Ny dato bekreftet

Den utsatte kampen har nå blitt bekreftet at spilles 6. desember. Det jobbes med å finne ut hvilken arena lagene skal møtes på, det opplyser det franske fotballligaen, LFP, torsdag.

- Vi vil bestemme kamparena på et senere tidspunkt, i påvente av mer informasjon fra offentlige myndigheter om optimale sikkerhetsforhold for spillere og publikum, uttaler LFP.

Påtalemyndigheten i Marseille har startet tre etterforskninger som følge av bussangrepet.

- Biter av glass i ansiktet

Lyon-eier John Textor reagerte overfor Prime Video etter den fæle hendelsen.

- Han (Grosso) kunne ikke holde en samtale, han hadde biter av glass i ansiktet. Jeg er veldig sint, våre spillere og treneren vår var forberedt i kveld og fansen ønsket å se kampen, sier Textor.

Lyon har fått alt annet enn en god start på sesongen. Storlaget har enda til gode å vinne en eneste kamp i ligaen og ligger nederst.

Marseille ligger på midt på tabellen. Nærmere bestemt niende plass.

Vi bryr oss om ditt personvern

Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer