Frankrike - Marokko 2-0 (1-0)
PARIS/OSLO (Dagbladet): Det er myndighetene i fylket Hérault, hvor Montpellier ligger, som rapporterer om dødsfallet til den unge gutten, ifølge Le Parisien. Han skal ha blitt påkjørt i kaoset som oppsto i forbindelse med opptøyene i byen.
- Våre tanker går til hans pårørende, heter det i pressemeldingen.
På sosiale medier sirkulerer det videoer som angivelige skal vise påkjørselen, men det er ikke bekreftet at det er denne situasjonen videoene viser.
Le Parisien skriver at bilen kjørte videre og etter hvert ble funnet forlatt i nærheten og at politiet fortsatt leter etter sjåføren.
Amper stemning i Paris
Jubelbrøl, fyrverkeri og tuting fra biler fylte Champs-Élysées like etter VM-semifinalen blåste av onsdag kveld. Stemningen var til å ta og føle på da tusenvis av mennesker samlet seg i den kjente avenyen for å feire seieren mot Marokko.
Men så snudde stemningen også i den franske hovedstaden.

Det var på forhånd fryktet uroligheter i gatene. Totalt 5000 politifolk var mobilisert bare i Paris-regionen, og politiets tilstedeværelse var massiv på Champs-Élysées.
I blant annet Paris, Marseille, Montpellier og Lyon har det kommet meldinger om supportere som har vært i sammenstøt med politiet. En rekke videoer publisert på sosiale medier viser svært anspent stemning rundt om i landet.

Frankrike holder pusten
I Paris smalt det fortsatt kraftig i gatene mange timer etter kampslutt. Dagbladets reporter på stedet meldte om amper stemning ved Champs-Élysées like etter 01:00.
Der Dagbladet befant seg gjorde flere ungdomsgjenger narr av politiet og lurte politiet til å løpet etter dem.


115 arrestert
Ifølge nyhetsbyrået AFP skal en gruppe på 40 høyreekstreme personer ha blitt stoppet og pågrepet på vei til Champs-Élysées fordi de blant annet skal ha båret på forbudte våpen i hovedstaden. Politiet hevder gruppen var på vei til Champs-Elysées for å slåss.
Det er gjort totalt 115 arrestasjoner i Paris, rapporterer fransk politi like før 01:00.
10. desember måtte fransk politi ta i bruk tåregass mot fotballfans i den franske hovedstaden etter at det oppsto uroligheter da Marokko og Frankrike vant sine respektiver kvartfinaler. Det var derfor ventet trøbbel i Paris etter onsdagens semifinale.