Østfold-seire i sluttspillet

Vålerenga tapte for Comet.

Lillehammer Ishockey - Stjernen Hockey 4-5 (2-1, 0-3, 2-1)

Kristins Hall - Ishalldelen, 1113 tilskuere.

1. periode: 0-1 (00.32) David Hnat (Bobbie Hagelin), 1-1 (07.20) Tomas Srsen (Michal Kanka, Michal Pinc), 2-1 (18.55) Jaroslav Mares (Kristoffer Holm)

2. periode: 2-2 (20.20) Bobbie Hagelin (Martin Kariya, David Hnat), 2-3 (21.49) Nicklas Rahm (Martin Kariya), 2-4 (23.24) Nicklas Rahm (Martin Kariya)

3. periode: 2-5 (41.44) Magnus Selvaag (Mark Smith, Henrik Høglund), 3-5 (48.52) Roman Prosek (Michal Kanka, Tomas Srsen), 4-5 (54.57) Roman Prosek (Tomas Srsen, Jaroslav Mares).

Hoveddommer: Tommy Søstumoen, Storhamar Ishockey

Utvisninger: Lillehammer Ishockey 10 x 2 min. 1 x 10 min., Stjernen Hockey 10 x 2 min.

Frisk Asker - Storhamar Ishockey 0-4 (0-1, 0-2, 0-1)
Askerhallen Ishockeybane, 1269 tilskuere.

1. periode: 0-1 (16.53) Eirik Berg Skadsdammen (Urban Omark)

2. periode: 0-2 (22.41) Lars Løkken Østli (Christian Arntsen Olasveengen, Antti Rahkonen), 0-3 (35.35) Eirik Berg Skadsdammen (Urban Omark)

3. periode: 0-4 (58.04) Antti Rahkonen (Jaakko Harikkala, Urban Omark)

Hoveddommer: Lasse Dahl, Rosenborg Ishockey

Utvisninger: Frisk Asker 3 x 2 min. 1 x 10 min., Storhamar Ishockey 5 x 2 min.

Sparta Sarpsborg - Stavanger 4-1 (0-0, 2-0, 2-1)
Sparta Amfi, 1030 tilskuere.

1. periode: ingen.

2. periode: 1-0 (21.53) Kent Lindberg (Per Tengvert, Pasi Järvinen), 2-0 (26.18) Mika Peltonen (Martin Røymark, René Bøe)

3. periode: 3-0 (44.41) Gøran Hermansson (Per Tengvert, Markku Takala), 3-1 (56.44) Fredrik Sundin (Marius Odne), 4-1 (59.22) Jonas Solberg Andersen (Gøran Hermansson)

Hoveddommer: Tor Olav Johnsen, Manglerud Star Ishockey, IL

Utvisninger: Sparta Sarpsborg, IH 7 x 2 min., Stavanger 9 x 2 min. 1 x 10 min.

Comet - Vålerenga Elite 2-1 (0-1, 0-0, 1-0, 1-0)

Halden ishall, 747 tilskuere

1. periode: 0-1 (17.57) Kenneth Larsen (Christian Thygesen)

3. periode: 1-1 (40.53) Benny Rönnelöw (Matthias Seth Holmstedt, Johan Tellstrøm)

4. Periode: 2-1 (68.36) Jiri Jantovsky (Jens Nystrøm)

Hoveddommer: Ole-Stian Hansen, Lillehammer Ishockeyklubb.

Utvisninger: Comet 6 x 2 min., Vålerenga Elite 5 x 2 min.

• Første lag som vinner fire kamper går videre til semifinalene. Neste kvartfinale går torsdag.

(ANB)